Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • From Ashes To New en Comastatic
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Duce (Machine Head) - 54
  • Ben Janssen (Inhume) - 57
  • Christian Älvestam (Scar Symmetry) - 50
  • Jani Noronen (Machine Men) - 44
  • Jordi Gorgues Mateu (Persefone) - 56
  • Kirk Windstein (Crowbar) - 61
  • Pete Raatikainen (Rapture) - 47
  • Ritchie Blackmore (Deep Purple) - 81

Vandaag overleden:
  • Peter Steele (Type O Negative) - 2010
  • Simone de Beauvoir (auteur) - 1986
Review

Lacrimosa - Echos
Jaar van release: 2003
Label: Nuclear Blast Records
Lacrimosa - Echos
Het zevende studioalbum van deze Duitse baanbrekende gothicachtige band onder de vakkundige leiding van componist, zanger, dirigent, trompetist, toetsenist Tilo Wolff. Met dit album heeft hij (hebben zij) zichzelf weer weten te overtreffen, zelfs na het geweldige album uit 2001 genaamd Fassade, dat al een meesterwerk op zich was met de lange orkestrale delen in samenwerking met moderne rock/metal. Dit keer heeft hij zich weer meer op het klassieke gericht met een geweldige opener "Kyrie" wat niet zou misstaan in een laatromantiek requiem.

Het tweede nummer "Durch Nacht und Flut" doet alweer meer denken aan een modern metalnummer, maar heeft toch die zeer specifieke klank die Lacrimosa zichzelf eigen heeft gemaakt. Dit nummer is tevens als single verschenen (in 2 verschillende single-versies, met verschillende nummers en mixes erop).

Het album gaat verder in een mix van klassiek en modern, een welhaast perfecte synthese van twee stromingen die volgens sommigen begrensd zijn door een kloof die niet te overbruggen valt. Tilo Wolff bewijst hier wederom het tegendeel. Praktisch elke emotie weet hij in zijn muziek te vangen. Soms doen zijn klassieke verwijzingen mij wat denken aan bijvoorbeeld een Kurt Weill, eerste helf twintigste eeuw, danweer grijpt hij terug naar de grootse romantische geluiden van de eeuw daarvoor.

Zelfs het enige Engelstalige nummer, Apart, op het album gezongen door de vaste zangeres en toetseniste van de band, Anne Nurmi, klinkt nu goed. Doorgaans was het Engelse nummer het zwakste van de voorgaande albums. Als afsluiter wederom een klassiek werk, maar dit keer niet volledig klassiek zoals het eerste.

Het album is er in twee verschillende versies, een gewone en een digipack. Op de digipack staat als bonus na het laatste nummer nog een alternatieve versie van “Durch Nacht und Flut” gedeeltelijk in het Spaans gezongen, waarschijnlijk voor de Zuid-Amerikaanse fans waar ze razend populair zijn. De rest van het album is dus in het Duits en één nummer in het Engels.

Een geweldig begin van het nieuwe jaar is dit nieuwe album. Gretig kijk ik uit naar een mogelijke tour en nieuw werk van deze toonkunstenaar. Helaas gaan er op dit moment geruchten dat er dit jaar geen tour komt…

Tracklist:
1. Kyrie (overture)
2. Durch Nacht und Flut (Suche – Part 1)
3. Sacrifice (Hingabe – Part 1)
4. Apart (Bittruf – Part 1)
5. Ein Hauch von Menschlichkeit (Suche – Part 2)
6. Eine Nacht in Ewigkeit (Hingabe – Part 2)
7. Malina (Bittruf – Part 2)
8. Die Schreie sind verstummt (Requiem für drei Gamben und Klavier)

Score: 95 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 20 februari 2003

Meer Lacrimosa:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.