Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
Kalender
Vandaag jarig:
  • Charlie Hargrett (Blackfoot) - 77
  • Clémentine Delauney (Visions Of Atlantis) - 39
  • Craig "133" Jones (Slipknot) - 54
  • Daniel (VIII) (Dominia) - 44
  • Doug Blair (W.A.S.P.) - 63
  • Fredrik Thordendal (Meshuggah) - 56
  • Gene Vincent† - 91
  • H.R. (Bad Brains) - 70
  • Juhana Tuomas "Pätkä" Rantala (HIM) - 52
  • Mike Shinoda (Linkin Park) - 49
  • Samuli Hyttinen (Medicated) - 39
  • Varg Vikernes (Burzum) - 53

Vandaag overleden:
  • Doug Lunn (Andy Summers) - 2017
  • Frank Herbert (auteur) - 1986
  • J.-H. Rosny aîné (auteur) - 1940
  • Trish Doan (Kittie) - 2017
Review

Lion's Share - Dark hours
Jaar van release: 2009
Label: Blistering Records
Lion's Share - Dark hours
Met Emotional Coma had Lion's Share al een zeer behoorlijk metalalbum gemaakt dat afweek van hun eerdere werk. Er werd gekozen voor een stevigere, directere aanpak. En de gitaren, bas en drums vormden de hoofdmoot. De reacties waren zonder uitzondering positief en eindelijk had deze band na een aantal jaren zwoegen de erkenning gekregen waar ze om vroegen. Het is dan ook niet meer dan logisch dat het nieuwe Dark Hours een vervolg daarop is geworden. Alleen hebben ze alle kritiek die ze eventueel nog kregen op de vorige cd ten harte genomen en hebben ze ook gepeild welke songs de favorieten waren. Echte noemenswaardige kritiek was er natuurlijk niet, maar de band kwam er wel echter dat men het up-tempo werk meer waardeert. En dus ging Lion's Share flink aan de slag om de fans op de wenken te bedienen en met een album te komen dat nog meer in de smaak zal moeten vallen.

En ja, dat is zeker gelukt. Dark Hours is nog beter geworden dan Emotional Coma, hoewel het kwalitatief niet zo heel veel verschilt. Het zit 'm in de details. Zoals gezegd zijn de songs wat vlotter geworden, maar vooral puntiger en simpelweg met verfijndere arrangementen. Phantom Rider bijvoorbeeld: gitaarriffs en zanglijnen vullen elkaar perfect aan, de solo's zijn tactvol verstopt en het refrein is onverwachts traag en groots... dikke pluim! Zo is er op elke song wel wat aan te merken, maar eigenlijk moet je gewoon eens luisteren naar pareltjes als het stevig rammende Demon In Your Mind of het logge Heavy Cross To Bear (Black Sabbath uit de jaren '80!!!).

Qua stijl speelt Lion's Share een mix van Painkiller-era Judas Priest, Megadeth en Iron Maiden. Zanger Patrick Johansson is de kers op de taart. Hij kan Ronnie James Dio met gemak gaan vervangen bij het huidige Black Sabbath. De zanglijnen zijn zeer gevarieerd en het is goed te horen dat deze gast gemotiveerd tot op het bot is. Dark Hours is een topper en het maakt me vooral benieuwd met wat voor moois de band in de toekomst nog meer zal komen én of ze eens live komen spelen in Nederland.

Tracklist:
1. Judas Must Die
2. Phantom Rider
3. Demon In Your Mind
4. Heavy Cross To Bear
5. The Bottomless Pit
6. Full Metal Jacket
7. The Presidio 27
8. Barker Ranch
9. Napalm Nights
10. Space Scam
11. Behind the Curtain

Score: 89 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 3 mei 2009

Lion's Share - Dark hours
Reactie van richard op 04-05-2009 om 09:49u
Score: 90 / 100

Uitstekende cd met heerlijke metaal ala jaren '80. emotional Coma was al erg goed, deze is een uitstekende vervolg. Ik hoop dat ze naar Nederland of België komen dt jaar.

Lion's Share - Dark hours
Reactie van Hans op 07-05-2009 om 17:13u
Score: 85 / 100

Prima album, maar om RJ Dio te vervangen......is wel iets meer nodig IMHO

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.