Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Dimension Zero - He Who Shall Not Bleed
Jaar van release: 2008
Label: Vic Records
Dimension Zero - He Who Shall Not Bleed
Het Zweedse Dimension Zero kent een lange geschiedenis. Al in 1995 begonnen Jesper Strömblad en Glenn Ljungström van In Flames met dit zijproject en namen in datzelfde jaar een demo op. Toch duurde het nog tot 2002 voordat het debuutalbum Silent Night Fever in de schappen lag. Dimension Zero bleek de perfecte uitlaatklep: waar In Flames een meer moderne en commerciële koers begon te varen, greep Silent Night Fever duidelijk terug naar de hoogtijdagen van At The Gates. Het resultaat was een hard, snel en opgefokt album dat door de simpele, catchy refreinen desondanks heel herkenbaar klonk.

De band leek vanaf dat moment de smaak te pakken te hebben: een jaartje later verscheen het prima tweede album This Is Hell, maar daarna werd het weer angstvallig stil. Pas in 2007 was er weer een teken van leven middels dit derde album, dat overigens in eerste instantie alleen in Japan is uitgebracht. Eind 2008 verscheen He Who Shall Not Bleed eindelijk ook in de rest van de wereld. Heel veel is er niet veranderd: nog steeds rost de band er in een dik half uurtje enkele opgefokte Gothenburg death/thrash metalnummers doorheen, die door de simpele refreinen direct blijven hangen. Wel is frontman Jocke Göthberg qua stemgeluid iets meer richting black metal opgeschoven, waardoor het album iets venijniger klinkt dan zijn voorgangers.

Kwalitatief gezien doet het materiaal op He Who Shall Not Bleed net ietsje onder voor de vorige twee albums. Desondanks kunnen liefhebbers van die albums moeilijk om dit derde album heen. Deze band verstaat namelijk de kunst om nummers te schrijven die zowel agressief als herkenbaar zijn en daardoor vrijwel direct blijven hangen. Tegelijkertijd is dit geen album dat daardoor na vijf luisterbeurten al verveelt. Met name het titelnummer en de geweldige nummers Unto Others en Hell Is Within weten door hun hooks direct de luisteraar bij de kladden te grijpen. Ook I Can Hear The Dark – met een verrassend kalm begin – ontpopt zich tot een uitstekend nummer.

De meningen over dit album zullen uiteenlopen, maar fans van At The Gates kunnen zichzelf een groot plezier met doen met He Who Shall Not Bleed. Datzelfde geldt voor mensen die vinden dat bands als In Flames en Soilwork de laatste jaren een verkeerde kant op zijn gegaan. Verwacht echter geen spetterende gitaarsolo’s op dit album: daar is de muziek te gehaast voor. Wat mij betreft is dat echter geen gemis. He Who Shall Not Bleed is – net als zijn voorgangers – een prima album om een half uur lekker op uit je plaat te gaan. Op de digipack vind je overigens nog een (onherkenbare) cover van het Bee Gees-nummer Stayin' Alive.

Tracklist:
1. He Who Shall Not Bleed 2. Unto Others
3. A Paler Shade Of White (A Darker Side Of Black)
4. Hell Is Within
5. Red Dead Heat
6. I Can Hear The Dark
7. Going Deep
8. Is
9. Deny
10. The Was
11. Way To Shine
12. Stayin' Alive (Bee Gees Cover)
13. Rövarvisan

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 16 februari 2009

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.