Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 19-08-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian May (Queen) - 78
  • Martin Powell (Cradle Of Filth) - 52
  • Robb Flynn (Machine Head) - 57
  • Russell Allen (Symphony X) - 54
  • Tom Gabriel Fischer (Celtic Frost) - 62
Review

Iskald - Revelations Of Reckoning Day
Jaar van release: 2008
Label: Indie Recordings
Iskald - Revelations Of Reckoning Day
Deze heren beschikken over een bandnaam die de lading honderd procent dekt. De black metal van dit gezelschap is namelijk ijskoud. Dat viel dan ook wel te verwachten van een groep uit het noorden van Noorwegen.

Betekent dat ook dat Iskald slechts de drie vastgelegde Noorse black metalriffjes speelt? Nee, zeker niet. Iskald fabriceert een prachtig mengsel tussen gitaargerichte melodieuze black metal en thrashy passages. Tussen dat alles is er de doordringende stem van bandopperhoofd Simon Larsen. De krakende vocalen van de man doen nog wel eens denken aan Abbath, maar de muziek is aanzienlijk melodieuzer. Dat blijkt al met de daverende opener Ruin Of Mankind, maar ook met het erg mooi opgebouwde Warriors Of The Northern Twilight Part II. Hoewel de muziek volgestopt is met aanstekelijke melodieën, betekent dit niet dat Iskald een soft bandje is. De muziek is namelijk behoorlijk rauw, vooral dankzij de snijdende basisriffs. Vaak zijn ze eenvoudig, maar met lekkere uitstapjes richting thrash houdt men het geheel toch erg interessant.

Minpunten aanwijzen op dit uitstekend geproduceerde werk is behoorlijk lastig. De band bestaat hoorbaar uit goede muzikanten en bovendien verstaat men de kunst van het componeren. Misschien dat er hier en daar iets meer afwisseling in het geheel had kunnen worden aangebracht. Al te vreemde wendingen hoef je niet te verwachten, maar dat hoeft eigenlijk ook niet. Het is een band als Iskald die je nog in die kille trance kan brengen. Het is daarom knap dat de band met een minimale bezetting een dusdanig overtuigend resultaat boekt. Op die manier levert men een spannende plaat af, die uitstekend te consumeren is met een aantal glazen Jägermeister. IJskoud!

Tracklist
1. Ruin Of Mankind
2. A Breath Of Apocalypse
3. Warriors Of The Northern Twilight, Part II
4. Endtime
5. The Orphanage
6. Det Stilner Til Storm
7. Tartarus
8. Journey To Hel!
9. Dommedag

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 20 november 2008

Iskald - Revelations Of Reckoning Day
Reactie van Baard Staartjes op 21-11-2008 om 11:16u
Score: 85 / 100

Helemaal met de review eens... Prima plaat

Iskald - Revelations Of Reckoning Day
Reactie van Een Metalfan op 21-11-2008 om 18:06u

gave muziek

Iskald - Revelations Of Reckoning Day
Reactie van Santtu Pikkarainen op 15-01-2009 om 13:10u
Score: 95 / 100

Hele toffe plaat!

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.