Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete Alestorm-song?

1741 (The Battle Of Cartagena)
Alestorm
Captain Morgan's Revenge
Drink
Fucked With An Anchor
Hangover
Keelhauled
Killed To Death By Piracy
Magnetic North
Mexico
Nancy The Tavern Wench
No Grave But The Sea
P.A.R.T.Y.
Pirate Song
Rum
Shipwrecked
Shit Boat (No Fans)
The Sunk'n Norwegian
Treasure Chest Party Quest
Voyage Of The Dead Marauder
Walk The Plank
Wenches And Mead
Wolves Of The Sea
Zombies Ate My Pirate Ship
een andere Alestorm-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 20-08-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Stockdale (Wolfmother) - 50
  • Chris Cornell (Soundgarden)† - 62
  • Howard Jones (Killswitch Engage) - 56
  • Jay Jay French (Twisted Sister) - 74
  • John Lodge (The Moody Blues)† - 83
  • Shorty Medlocke (Blackfoot)† - 114
  • Stone Gossard (Pearl Jam) - 60

Vandaag overleden:
  • Chester Bennington (Linkin Park) - 2017
  • Gary Kellgren (producent) - 1977
Review

Deathrow - Satan's Gift (re-release)
Jaar van release: 2008
Label: Displeased Records
Deathrow - Satan's Gift (re-release)
Naast het Poolse Metal Mind is ook Displeased Records druk bezig met het reanimeren van diverse oude thrashbands. Je hoort mij niet klagen, want ik vind het alleen maar positief dat oude krakers weer fatsoenlijk verkrijgbaar zijn. Nu is het de beurt aan het Deathrow, een typisch product van de oude Duitse speed/thrash school.

Deathrow is nooit echt een grote naam geweest. De band kwam wel even in opspraak vanwege de naam van deze debuutelpee uit 1986. Satan's Gift werd in de VS al gauw verboden en verscheen even later onder de naam Riders of Doom opnieuw. De ontwikkeling van de band is eveneens opmerkelijk, want net als stijlgenoten Living Death en Destruction werd de muziek per plaat een stukje technischer. Op dit debuut is dat nog niet het geval. We krijgen heerlijke ragthrash voorgeschoteld met gierende solo's en agressieve vocalen. Het klinkt niet altijd even strak en misschien is het geheel wel een tikje gedateerd, maar eigenlijk maakt dat niet uit. De plaat smaakt nog steeds prima.

Deathrow past vooral in het rijtje van Iron Angel, Violent Force en het reeds genoemde Living Death. Bands die vooral meedraaiden in de schaduw van Kreator en Sodom en nooit écht een potje konden breken. Desondanks blijft het lekker materiaal, dat nog altijd gaaf is om te beluisteren. Als bonus krijgen we nog wat demo tracks uit de tijd dat de band nog Samhain heette. In deze tijden van de zogenaamde 'thrash revival' laat dit werk nog maar weer eens horen hoe er een stevige pot herrie gemaakt werd in de jaren '80.

Tracklist:
1. Winds of Death
2. Satan's Gift
3. Riders of Doom
4. Hell's Ascent
5. Spider Attack
6. Slaughtered
7. Violent Omen
8. Dark Tales
9. Samhain
10. Hell's Ascent (demo) *
11. Samhain (demo) *
12. Riders of Doom (demo) *

* Bonus tracks

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 17 oktober 2008

Deathrow - Satan's Gift (re-release)
Reactie van metalfuel op 18-10-2008 om 16:42u

Doe mij de hoes van Riders of Doom maar...........100x mooier dan deze Satans Gift.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.