Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Geen concerten bekend voor 06-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cristina Scabbia (Lacuna Coil) - 54
  • Dallas Toler-Wade (Nile) - 52
  • James "Munky" Shaffer (Korn) - 56
  • Katherine "Kat" Thomas (The Great Kat) - 60
  • Robin Miller (King Crimson)† - 84
  • Salvador Payá Crespo (Phantom Mask) - 51
  • Sean Yseult (White Zombie) - 60
  • Stéphane Thuriot (Syrens Call) - 57
  • Steve Vai - 66
  • Tom Araya (Slayer) - 65
  • Tony Levin (King Crimson) - 80

Vandaag overleden:
  • Billy Preston (The Rolling Stones) - 2006
  • Jim Seals (Seals And Crofts) - 2022
  • Ralph Santolla (Obituary) - 2018
  • Robbin Crosby (Ratt) - 2002
Review

Harem Scarem - Hope
Jaar van release: 2008
Label: Frontiers Records
Harem Scarem - Hope
Om te beginnen met de trieste conclusie: dit is het laatste album van de Canadese rockers, die toch al bijna twee decennia kwaliteitsplaten afgeleverd hebben. De titel Hope doet anders vermoeden, of het moet zijn dat ze bedoelen dat er hoop is aan het eind van hun eigen tunnel.. Ik was onder de indruk van voorganger Human Nature dus mijn verwachtingen waren hooggespannen.

De verwachting wordt voor een deel ingelost. De band is sterk in het schrijven van songs, en de heren zijn nog steeds niet vies van meerstemmige vocalen. Alhoewel de vorige schijf wat toegankelijker was en hier een donkerder sfeertje overheerst, heeft de band een aardig testament gemaakt. De zang doet me hier en daar denken aan House Of Lords maar verder gaat een vergelijking met die band volledig mank.

In het begin heb ik even wat moeite met dat donkere sfeertje, maar bij Days Are Numbered begin ik dat een beetje los te laten, want de versnelling gaat er ineens in en het lijkt alsof het wolkendek opentrekt. Maar de hoop dat het melodieuzere de overhand gaat krijgen vervliegt; de songs zijn weliswaar sterk maar overtuigen me niet. Dan komt er een ballad aan met de naam Shooting Star en die klinkt weer erg lekker; het nummer bouwt traditioneel op tot aan een middenstuk, waarna een snerpende gitaarsolo voor kippenvel moet gaan zorgen. Dat de huid daarbij glad blijft is dan ook erg jammer. De herkansing,Nothing Without You, zet akoestisch in met Harry Hess die de gevoelige snaar weet te raken (goede zanger hoor !) maar ik krijg nergens dat "yes-gevoel". Tenslotte wordt Europa vereerd met een bonustrack : een akoestische uitvoering van Higher die vorige keer de Japanse bonus was op Human Nature.

De hoop is, na dit album, inderdaad vervlogen. Ik vind dit album ten opzichte van zijn voorganger wat tegenvallen. De echte overtuiging ontbreekt, en het knalt wat minder, ik mis dat energieke en frisse. Desondanks is het geen slecht album, maar ik had de band een beter afscheid gegund. Try before you buy.

Tracklist:
1. Watch Your Back
2. Time Bomb
3. Hope
4. Days Are Numbered
5. Dark Times
6. Beyond Repair
7. Never Too Late
8. Shooting Star
9. Calm Before the Storm
10. Nothing Without You
11. Higher [Acoustic]

Score: 75 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 10 augustus 2008

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.