Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 augustus:
  • Deicide en Angelus Apatrida
  • Evoken, Todomal, Phlebotomized en Noctambulist
  • 3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrei Găluț (Goodbye To Gravity) - 42
  • Butch Vig (Garbage) - 71
  • Candace Puopolo (Walls Of Jericho) - 46
  • Chris Batten (Enter Shikari) - 40
  • Freddie Wadling (Cortex)† - 75
  • Garth Hudson (The Band)† - 89
  • Hellhammer (Mayhem) - 57
  • Joe Lynn Turner (Rainbow) - 75
  • John Stanier (Helmet) - 58
  • Neal Morse (Spock's Beard) - 66
  • Terry Gorle (Heir Apparent) - 67

Vandaag overleden:
  • Billy Lee Riley - 2009
  • David Roach (Junkyard) - 2025
Review

Harem Scarem - Human Nature
Jaar van release: 2006
Label: Vespa Music Group
Harem Scarem - Human Nature
Al bijna 17 jaar komt er een prettig geluid vanuit Canada tot de oren van vele bewonderaars. De band Harem Scarem (niet te verwarren met het Focus-werkje) leverde tot nog toe een zevental albums af onder contract bij Warner Music, en gek genoeg begint de band avontuurlijk aan eigen beheer releases sinds in 2002 het album Weight Of The World verscheen, gevolgd door het in 2003 verschenen Higher.
Voor die tijd had de band zijn hoogtijdagen gevieerd met het tot nog toe meest populaire album Mood Swings, waarin de nadruk lag op solide en melodieuze rock met sterke riffs en afwisselende melodielijnen.
Anno 2006 verschijnt dan Human Nature en waar staat de band nu? Tot in ieder geval mijn tevredenheid zijn de zangharmonieën terug van weggeweest en zijn de composities zeer eigentijds, alhoewel een duidelijk AOR stempel op deze muziek staat. De zang doet hier en daar een klein beetje aan het schorre van Bryan Adams denken, en in de muziek zelf zitten hier en daar wat nu-metal trekjes, zelfs krijg ik een kort Di-Rect visioentje, alhoewel de naam Journey ook niet uit mijn beleving te bannen is.

Vanaf het begin weet de band dan ook te imponeren met waar men sterk in is, namelijk inderdaad zeer melodieuze nummers en prima meerstemmige zanglijnen. In Hanging On en Tomorrow May Be Gone destilleer ik mijn twee favoriete nummers van dit album, dat menig luisteraar van goed AOR zal kunnen bekoren, alsmede Harem Scarem fans van het eerste uur. Uiteraard krijgt Japan er een bonustrack bij die wij weer niet krijgen (een akoestische versie van het nummer Higher). Alhoewel dit album mij zeer aanspeekt, kan het nog niet tippen aan het fantastische Slamer album wat in 2006 mijn favoriet is geworden, onder andere vanwege het ontbreken van ontroerend goede gitaarsolo's, maar men is hard op (de goede) weg.

Tracklist:
1. Human Nature
2. Next Time Around
3. Caught Up In Your World
4. Reality
5. Hanging On
6. Don't Throw It Away
7. Give Love / Get Love
8. 21
9. Starlight
10. Going Under
11. Tomorrow May Be Gone
12. Higher (Acoustic Version)(Bonus Track)

Score: 88 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 8 januari 2007

Meer Harem Scarem:

Harem Scarem - Human Nature
Reactie van novascottia op 09-01-2007 om 00:31u
Score: 95 / 100

Prachtige CD. Nog net niet zo goed als Mood Swings, maar beter dan Voice of Reason en alles wat daarna komt. Voor mij toch de verrassing van de laatste tijd, dit album.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.