Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Geen concerten bekend voor 06-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cristina Scabbia (Lacuna Coil) - 54
  • Dallas Toler-Wade (Nile) - 52
  • James "Munky" Shaffer (Korn) - 56
  • Katherine "Kat" Thomas (The Great Kat) - 60
  • Robin Miller (King Crimson)† - 84
  • Salvador Payá Crespo (Phantom Mask) - 51
  • Sean Yseult (White Zombie) - 60
  • Stéphane Thuriot (Syrens Call) - 57
  • Steve Vai - 66
  • Tom Araya (Slayer) - 65
  • Tony Levin (King Crimson) - 80

Vandaag overleden:
  • Billy Preston (The Rolling Stones) - 2006
  • Jim Seals (Seals And Crofts) - 2022
  • Ralph Santolla (Obituary) - 2018
  • Robbin Crosby (Ratt) - 2002
Review

Harem Scarem - Human Nature
Jaar van release: 2006
Label: Vespa Music Group
Harem Scarem - Human Nature
Al bijna 17 jaar komt er een prettig geluid vanuit Canada tot de oren van vele bewonderaars. De band Harem Scarem (niet te verwarren met het Focus-werkje) leverde tot nog toe een zevental albums af onder contract bij Warner Music, en gek genoeg begint de band avontuurlijk aan eigen beheer releases sinds in 2002 het album Weight Of The World verscheen, gevolgd door het in 2003 verschenen Higher.
Voor die tijd had de band zijn hoogtijdagen gevieerd met het tot nog toe meest populaire album Mood Swings, waarin de nadruk lag op solide en melodieuze rock met sterke riffs en afwisselende melodielijnen.
Anno 2006 verschijnt dan Human Nature en waar staat de band nu? Tot in ieder geval mijn tevredenheid zijn de zangharmonieën terug van weggeweest en zijn de composities zeer eigentijds, alhoewel een duidelijk AOR stempel op deze muziek staat. De zang doet hier en daar een klein beetje aan het schorre van Bryan Adams denken, en in de muziek zelf zitten hier en daar wat nu-metal trekjes, zelfs krijg ik een kort Di-Rect visioentje, alhoewel de naam Journey ook niet uit mijn beleving te bannen is.

Vanaf het begin weet de band dan ook te imponeren met waar men sterk in is, namelijk inderdaad zeer melodieuze nummers en prima meerstemmige zanglijnen. In Hanging On en Tomorrow May Be Gone destilleer ik mijn twee favoriete nummers van dit album, dat menig luisteraar van goed AOR zal kunnen bekoren, alsmede Harem Scarem fans van het eerste uur. Uiteraard krijgt Japan er een bonustrack bij die wij weer niet krijgen (een akoestische versie van het nummer Higher). Alhoewel dit album mij zeer aanspeekt, kan het nog niet tippen aan het fantastische Slamer album wat in 2006 mijn favoriet is geworden, onder andere vanwege het ontbreken van ontroerend goede gitaarsolo's, maar men is hard op (de goede) weg.

Tracklist:
1. Human Nature
2. Next Time Around
3. Caught Up In Your World
4. Reality
5. Hanging On
6. Don't Throw It Away
7. Give Love / Get Love
8. 21
9. Starlight
10. Going Under
11. Tomorrow May Be Gone
12. Higher (Acoustic Version)(Bonus Track)

Score: 88 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 8 januari 2007

Meer Harem Scarem:

Harem Scarem - Human Nature
Reactie van novascottia op 09-01-2007 om 00:31u
Score: 95 / 100

Prachtige CD. Nog net niet zo goed als Mood Swings, maar beter dan Voice of Reason en alles wat daarna komt. Voor mij toch de verrassing van de laatste tijd, dit album.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.