Helldorado
Enquête

Wie zie jij het liefst worden bevestigd voor Graspop 2026 als één van de hoofdacts?

A Perfect Circle
AC/DC
Alice Cooper
Architects
Bad Omens
Bring Me The Horizon
Electric Callboy
Foo Fighters
Ghost
Gojira
Limp Bizkit
Marilyn Manson
Megadeth
Pantera
Parkway Drive
Queens Of The Stone Age
Rammstein
Sabaton
Slayer
System Of A Down
The Offspring
Twisted Sister
Volbeat
Within Temptation
een andere topact, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 oktober:
  • Decapitated en Inferum
  • 23 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Bloodred Hourglass en Luna Kills
  • Wolvennest, (Dolch) en Double Darkness
  • 24 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Cryptosis, Nephylim en Imprisoned in Flesh
  • Wormrot en Gummo
  • 25 oktober:
  • Alcest en Bruit ≤
  • Fajtfest Fryslân
  • Hemelbestormer en Ter Ziele
  • The Curse Made Flesh en Epistulum
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
    21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Lee (Ripped To Shreds) - 35
  • Bertrand Simonin (Carcariass) - 52
  • Brent Mydland (Grateful Dead)† - 73
  • Brian Pittman (Relient K) - 45
  • Charlotte Caffey (Go-Go’s) - 72
  • Elvin Bishop (The Butterfield Blues Band) - 83
  • Eraldo Bernocchi (Metallic Taste Of Blood) - 62
  • Henrik Klingenberg (Sonata Arctica) - 47
  • Henry Ranta (Soilwork) - 48
  • Imai Hisashi (Buck-Tick) - 60
  • Jimmy P. Brown II (Deliverance) - 56
  • John Connolly (Sevendust) - 57
  • Jon Carin (Pink Floyd) - 61
  • Julian Cope (The Teardrop Explodes) - 68
  • Lee Loughnane (Chicago) - 79
  • Lux Interior (The Cramps)† - 79
  • Manfred Mann (Manfred Mann's Earth Band) - 85
  • Mark Holcomb (Periphery) - 43
  • Mathematics (Wu-Tang Clan) - 54
  • Nick Oliveri (Queens Of The Stone Age) - 54
  • Ninet Tayeb (Steven Wilson) - 42
  • Osvaldo Civile (V8)† - 67
  • Otto Clemens (acteur) - 79
  • Peter Olsson (Power) - 64
  • Reno "Killerich" Kiilerich (Panzerchrist) - 49
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings)† - 50
  • Samuel Taylor Coleridge (auteur)† - 253
  • Steve "The Colonel" Cropper (The Blues Brothers) - 84
  • Steve Lukather (Toto) - 68
  • Vladislav Martirosov (Extermination Dismemberment) - 34

Vandaag overleden:
  • Bill Black (Elvis Presley) - 1965
  • Bryan Hipp (Brutality) - 2006
  • Martin Eric Ain (Celtic Frost) - 2017
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden) - 2024
  • Peter Hobbs (Hobbs Angel Of Death) - 2019
  • Phil Giordana (Fairyland) - 2022
  • Sandy West (The Runaways) - 2006
  • Shannon Hoon (Blind Melon) - 1995
Review

Fuck The Facts - Disgorge Mexico
Jaar van release: 2008
Label: Relapse Records
Fuck The Facts - Disgorge Mexico
Disgorge Mexico is het tweede Fuck The Facts album voor Relapse. Het vorige album, Stigmata High Five kwam regelmatig door mijn speakers denderen. Erg benieuwd was ik dan ook naar het nieuwe album.

Waar Stigmata High Five al vol stond met behoorlijk unieke, nerveuze en dissonante grindcore daar gaat men op Disgorge Mexico nog een stapje verder in het uitbouwen van die sound. Nergens valt men helemaal terug op de clichés waar veel grindcore bands op teren, maar men gebruikt onderdelen uit de grind en geeft daar een compleet eigen draai aan, met als gevolg dat Fuck The Facts behoorlijk modern en fris klinkt. De riffs, breaks en tempowisselingen vliegen je nog steeds om de oren maar op gezette tijden weet men ook iets wat lijkt op ademruimte in hun nummers in te bouwen. De traag opgebouwde nummers Kelowna en The Storm zijn hier perfecte voorbeelden van. De rechtgeaarde grindfan komt echter ook aan zijn of haar trekken getuige nummers als Borders, No Return of Driving Through Fallen Cities.

Wat verder blijft verbazen zijn de vocalen van zangeres (jazeker) Mel, in niets doet zij onder voor haar veelal mannelijke collega’s. Sterker nog, haar vocalen klinken zelfs nog een stukje zieker, manischer en opgefokter als het gros van de grindzangers.

Het blijft lastig om Fuck The Facts te typeren, maar ik denk dat als je je een voorstelling kan maken van ‘Converge goes Pig Destroyer’ waarbij ook de Japanse posthardcore koningen van Envy (vooral in de meer uitgesponnen, epischere nummers) regelmatig om de hoek komen kijken, dat je dan een heel eind komt.

Productioneel gezien valt er ook niets op dit schijfje aan te merken, de relatief onbekende producer Craig Boychuck (oa. Electro Quarterstaff en Propagandhi) heeft zijn taken prima uitgevoerd en Disgorge Mexico van een erg helder en bijna ‘kaal’ geluid voorzien. Iets wat mij, in tijden waar geplastificeerde Pro-Tools producties de overhand hebben, erg veel plezier doet.

Concluderend kan ik zeggen dat Disgorge Mexico een erg imposant plaatje geworden. Mensen die van bovenstaand verhaaltje trouwens niets wijzer zijn geworden en het geheel zelf eens willen beluisteren voordat ze tot aanschaf overgaan doen er goed aan om de Myspace pagina van de heren, en dame, eens te checken. Hier kan je het gehele album namelijk streamend beluisteren.

Tracklist:
1. Borders
2. No Return
3. Absence And Despite
4. Kelowna
5. As Empires Expand And Collapse
6. Dead End
7. Driving Through Fallen Cities
8. La Culture Du Faux
9. State Of Panic
10. No Place For
11. The Storm
12. Apathy Is A Karma Killer
13. Golden Age
14. The Pile Of Flesh You Carry
15. Sleepless

Score: 89 / 100

Reviewer: Armand
Toegevoegd: 3 augustus 2008

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.