Helldorado
Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Charles Hedger (Cradle Of Filth) - 45
  • Dee Dee Ramone (Ramones)† - 74
  • Fábio Ribeiro (Shaaman) - 56
  • Kerry Livgren (Kansas) - 76
  • Marcus Hammarström (Elvira Madigan) - 50
  • Mattias Norrman (Katatonia) - 49
  • Ted "Demented" Foster (Aeturnus Dominion) - 58
  • Tim Pierce (Meat Loaf) - 66
  • Tomi Mykkänen (Battlelore) - 51

Vandaag overleden:
  • Jacques Racine (Aut’Chose) - 2024
  • Jay Dublee (producent) - 2010
  • Jimi Hendrix (The Jimi Hendrix Experience) - 1970
  • Nick Gravenites (The Electric Flag) - 2024
Review

Despairation - A Requiem In Winter's Hue
Jaar van release: 2008
Label: Aural Music
Despairation - A Requiem In Winter's Hue
Dat een bio flink zand in de ogen kan strooien blijkt als ik deze cd eenmaal beluisterd heb. Dit is album nummer zes en de eerste in vier jaar tijd voor het Duitse Despairation, wat tot nog toe een beetje in de gothichoek was neergezet. Dat neemt niet weg dat de band een stuk veelzijdiger is, want op dit nieuwe album treffen we naast gothic ook andere stijlen zoals metal en psychedelische rock aan, zo zegt de bio. Na het vorige conceptalbum Music For The Night is dit wel een heel ander verhaal; men stelt zelf dat ze dit keer zichzelf geen muzikale of tekstuele belemmeringen wilden opleggen, maar ik vraag me af of de band hier mee kon omgaan.

Wat er in de cd lade verdwijnt is namelijk een bonte verzameling nummers die inderdaad erg variëren, maar dan met name van lachwekkend tot ronduit vervelend. Het lachwekkendste zijn de vocalen in het openingsnummer Kiss Of Ashes; ik moest onbedoeld even denken aan Kinderen Voor Kinderen.
Van een variatie in stijlen merk ik niet veel want het is net of ze door een afgebrande en nasmeulende hennepplantage hebben gelopen toen deze cd werd geschreven in een rokerige ruimte vol wierook en andere stimulantia.

Kortom, leuk voor de potheads misschien maar ik kan hier niets ontdekken wat maar enigzins de moeite waard is. Zelfs de hoes maakt een dromerige indruk; wat dat betreft is het beeldend vermogen van cover art weer eens aangetoond. Goh, toch nog een lichtpuntje, naast de eveneens letterlijk "wanhopige" bandnaam.

Tracklist:
1. Kiss Of Ashes
2. A Lovelorn Requiem
3. The One Who Ceased To Breathe
4. Musique De La Decadence
5. Farewell In Blue
6. The Shallow Sea
7. Letters From A Coffin
8. Cathartic Revelation
9. Humanity As A Child
10. Lucid Lullaby
11. Inner Peace

Score: 50 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 21 mei 2008

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.