Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
Geen concerten bekend voor 10-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Dalbec (Converge) - 51
  • Glen Buxton (Alice Cooper)† - 78
  • Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer)† - 78
  • Jenni Onishko (Kivimetsän Druidi) - 43
  • Martin Motnik (Eisbrecher) - 53
  • Roy Thomas Baker (producent)† - 79
  • Scott Columbus (Manowar)† - 69
  • Terry Butler (Obituary) - 58
  • Zoltán "Zoli" Téglás (Ignite) - 56
Review

Jumalhämärä - Slaughter The Messenger
Jaar van release: 2007
Label: Hammer Of Hate

Jumalhämärä - Slaughter The Messenger

Na een stilte van enkele jaren, liet het Finse Jumalhämärä vorig jaar weer eens iets van zich horen. Na twee demo’s, een live-album en een EP, is het kennelijk nog steeds geen tijd voor een studio-album, want wederom kwam dit vijftal met een EP, getiteld Slaughter The Messenger. Volgens hun label Hammer Of Hate, heeft Jumalhämärä een metamorfose ondergaan. Ik ben niet bekend met hun oudere werk, dus ik kan die bewering niet bevestigen of ontkennen, maar afgaande op wat ik op Slaughter The Messenger hoor, had de band het beter bij het oude kunnen laten.

Niet dat hun muziek erg slecht is, maar het is dodelijk saai en dit heeft in mijn ogen weinig meer met black metal te maken. Slaughter The Messenger kan tot de “atmosferische” metal gerekend worden; hele trage, treurig klinkende muziek, in het straatje van Krohm en consorten. Hoewel op de website van Hammer Of Hate een vergelijking met Deathspell Omega gemaakt wordt, is die bewering zo te horen nergens op gebaseerd, of je moet de aanwezigheid van dissonantie al reden genoeg vinden om hem te maken.

Traag, treurig en dissonant, daar is alles al bijna mee gezegd. In twintig minuten laat Jumalhämärä ons drie nummers in deze stijl horen. De nummers klinken op zich best aardig, maar zijn meer iets voor op de achtergrond dan voor een actieve luisterbeurt. In het openingsnummer The Swing, is na de introducerende sample nog even een fel stuk black metal te horen, maar dit is één van de weinige momenten waarop dat gebeurt. Voor de rest is het zoals hierboven beschreven, met af en toe wat vrolijke deuntjes, symfonische elementen of rare geluiden er tussendoor. Opvallend is dat er af en toe gebruik wordt gemaakt van een klavier, wat een leuk effect aan de muziek geeft, maar interessant wordt het er eigenlijk nergens door.

De lezers die muziek als Krohm of Fear Of Eternity op prijs stellen, zullen hier ongetwijfeld ook wel iets mee kunnen, maar ik zet liever een goed stuk black metal op.

Tracklist:
1. The Swing
2. Discover The Pigtail
3. Dawn Saturnine

Score: 55 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 3 maart 2008

Meer Jumalhämärä:

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.