Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
    5 juli:
  • Nunslaughter en The Black Moriah
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arnaud Grandin (Dreamlost) - 47
  • Barnaby Ribeiro (Nervecell) - 43
  • Daniel Gildenlöw (Pain Of Salvation) - 53
  • Dario Sobkowiak (Natan) - 39
  • Derek Jones (Falling In Reverse)† - 42
  • Ilker Ersin (Freedom Call) - 57
  • Karl Sanders (Nile) - 63
  • Katrijn Michiels (Consensus) - 41
  • Luke Appleton (Iced Earth) - 32
  • Michael Davis (MC5)† - 83
  • Nicko McBrain (Iron Maiden) - 74
  • Paulo Barros (Tarantula) - 63
  • Randy Bobzien (Fear Of God) - 57
  • Víctor García (Warcry) - 56

Vandaag overleden:
  • Alec John Such (Bon Jovi) - 2022
  • Bob Andrews (producent) - 2025
  • Dee Dee Ramone (Ramones) - 2002
Review

Crest Of Darkness - Give Us The Power To Do Your Evil
Jaar van release: 2007
Label: My Kingdom Music
Crest Of Darkness - Give Us The Power To Do Your Evil
Give us the Power to do your Evil. Dit moet wel haast de meest ridiciule albumtitel zijn die ik in de afgelopen jaren gehoord heb. In combinatie met het nogal simplistische hoesje verwachtte ik dan ook weinig goeds van deze Noorse black death metal band.

Ik zat er wat dat betreft naast. Deze band is namelijk best wel in staat tot het schrijven van leuke nummers. Elf nummers (inclusief een intro) om precies te zijn. Nu hebben we niet te maken met een zoveelste wereldwonder, maar het totale album mag er zeker zijn.
Wat we voor de kiezen krijgen is de welbekende mix van death en black metal, maar daaraan moeten we gelijk toevoegen dat beide stijlen wel goed beheerst worden door deze mannen. Men maakt geen vreemde zijstappen en echte uitschieters staan er dan ook niet op het album. Dit zowel in negatieve als in positieve zin.

De benadering van Crest of Darkness is behoorlijk rechtdoorzee. Woeste grunts en gekrijs wisselen elkaar af en de thrashy riffs vliegen je continu om de oren. Complimenten overigens voor de drummer die de boel met een hoop pakkende ritmes en lekkere breaks vakkundig dicht timmert.

De band doet verder nergens wat bijzonders, maar levert wel een lekker album af. Een voorbeeld van een nummer zou Death and Pleasure kunnen zijn. Hierin hebben we te maken met een redelijk standaard basis. De drums zijn afwisselend snel en midtempo en de bas is niet al te prominent aanwezig. Daar overheen horen we behoorlijk sterke riffs, enigszins gekenmerkt door de lompheid van death metal, maar op andere momenten met het venijn van black metal. De zang vormt simpelweg één van de trekpleisters op het album, vanwege de spugende agressie die continu uit de speakers lijkt te komen. Hier en daar vult men de lege plekken aan met een verzachtend toetsentapijtje, wat eigenlijk nergens een hele prominente rol speelt. Zo hebben we een Crest of Darkness nummer in een notendop.

Tegelijkertijd hebben we daar ook het nadeel, de nummers zijn onderling nogal inwisselbaar.
Deze cd zal de liefhebbers van bands als een rauwere Dimmu Borgir en een lichtere Zarathustra misschien best aanspreken, maar na een paar luisterbeurten heb je de cd ook wel gehoord. Dan kan het album de kast weer in. Wellicht moet je de cd dus met mate consumeren, aangezien de verveling hier en daar nog wel eens kan toeslaan.
Verder is dit album zeker niet slecht te noemen. De productie is goed en de instrumentbeheersing is overtuigend. De overdreven tekstuele duivelsverering die continu terugkeert is dan weer een ander minpuntje, maar ik denk dat de bewuste zwartgallige zielen best plezier kunnen beleven aan dit album.

Tracklist
1. Intro
2. Antichrist
3. Druj Nasu
4. Cadavergod
5. Your Demons
6. Death and Pleasure
7. Revenge Complete
8. I Love Your Pallid Skin
9. Crossing The Gates Of Hell
10. Become God
11. Born To Rule

Score: 73 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 23 januari 2008

Meer Crest Of Darkness:

Crest Of Darkness - Give Us The Power To Do Your Evil
Reactie van poepluier op 28-01-2008 om 18:04u
Score: 85 / 100

Rauwere Dimmu Borgir?? Ik heb deze cd al een poosje maar ik haal hier geen Dimmu Borgir uit. Dit is gewoon een heerlijk Noorse Black Metal schijf zoals het hoort.

Crest Of Darkness - Give Us The Power To Do Your Evil
Reactie van Jeroen op 28-01-2008 om 18:06u

Dat was de laatste Dimmu Borgir eigenlijk ook wel :D

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.