Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Anaal Nathrakh - Hell Is Empty, And All The Devils Are Here
Jaar van release: 2007
Label: Feto Records
Anaal Nathrakh - Hell Is Empty, And All The Devils Are Here
Normaliter begint men pas in de laatste week van december met vuurwerk te knoeien, maar in Birmingham was het dit jaar al vroeg feest. Eind oktober al, om precies te zijn, want toen knalde Hell Is Empty, And All The Devils Are Here – het vierde album van de Britse extremisten Anaal Nathrakh – zich een weg naar menig jaarlijstje van de liefhebber van brute muziek. En dat terwijl we nog nauwelijks bekomen zijn van het vorig jaar verschenen meesterwerk Eschaton.

Veel bands lopen bij zo’n snelle opvolger het risico in herhaling te vallen, maar bij Anaal Nathrakh valt dat gelukkig mee. Toegegeven, Hell Is Empty betreedt geen schokkende nieuwe paden in vergelijking met zijn voorgangers (of het moeten de ietwat toegenomen grind-invloeden in de zang zijn), maar het album weet je als luisteraar wél weer die heerlijke adrenalinestoot te geven waar Anaal Nathrakh patent op lijkt te hebben. De ongebreidelde agressie en enorme intensiteit gaan nog steeds hand in hand met ijzersterke composities en geniale (en stiekem zeer muzikale) solo’s. Ook de sporadisch opduikende cleane refreinen zijn niet meer nieuw, maar wederom érg sterk.

Het niveau van Eschaton wordt met dit nieuwe album wat mij betreft echter nét niet geëvenaard, mede omdat Hell Is Empty géén briljante gastvocalen van Attilla Csihar bevat. Qua composities doen nummers als Virus Bomb, Shatter The Empyrean en de furieuze afsluiter Castigation And Betrayal echter niet onder voor het betere werk op de voorgaande albums, waardoor dit vierde album wederom een knaller van formaat is geworden.

Met Hell Is Empty bevestigt Anaal Nathrakh nog maar eens haar positie als één van de meest indrukwekkende extreme metalbands van dit moment – een band die bovendien wél nog iets weet toe te voegen aan de talloze anonieme releases in de black-, death- en grindscene. Sterker nog, misschien is Anaal Nathrakh na Napalm Death wel de meest invloedrijke extreme metalband die Engeland rijk is. Zoals altijd bij deze band is dit album dan ook verplichte aanschaf.

Tracklist:
1. Solifugae (Intro)
2. Der Hölle Rache Kocht in Meinem Herzen
3. Screaming of the Unborn
4. Virus Bomb
5. The Final Absolution
6. Shatter the Empyrean
7. Lama Sabachthani
8. Until the World Stops Turning
9. Genetic Noose
10. Sanction Extremis (Kill Them All)
11. Castigation and Betrayal

Score: 87 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 31 december 2007

Meer Anaal Nathrakh:

Anaal Nathrakh - Hell Is Empty, And All The Devils Are Here
Reactie van trooper op 31-12-2007 om 17:14u
Score: 90 / 100

inderdaad een sterk album die hoog in mijn eindejaarslijst staat. elk nummer heeft zijn sterke punten. favoriete nr.'s: het openingsnummer,the final absolution en shatter the empyrian.

Anaal Nathrakh - Hell Is Empty, And All The Devils Are Here
Reactie van DirkGrijs op 01-01-2008 om 14:03u

mooi album, maar het bezorgt mij niet dat gevoel van ongeremde agressie zoals the codex necro dat kan, bijvoorbeeld bij het nummer pandemonic hyperblast

Anaal Nathrakh - Hell Is Empty, And All The Devils Are Here
Reactie van Belisarius op 24-02-2008 om 15:22u
Score: 99 / 100

een van de beste cd's ooit uitgebracht. Vooral de lieden shatter the empyrean, the final absolution en lama sabacthani

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.