Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex (VI) (Dark Embrace) - 48
  • Ali Khalil (Slumpark Correctional) - 45
  • Arnold Looga (Celestial Crown) - 52
  • Balázs Tóth (Casketgarden) - 48
  • Chris Broderick (Megadeth) - 56
  • Daniele "Ironman Tunno" Ferru (Holy Martyr) - 48
  • David Gilmour (Pink Floyd) - 80
  • Joey DeMaio (Manowar) - 72
  • Johan Blomqvist (Backyard Babies) - 53
  • Michael Romeo (Symphony X) - 58
  • Miika Tenkula (Sentenced)† - 52
  • Peter Lindgren (Opeth) - 53
  • Red Simpson† - 92
  • Rob Reiner (regisseur)† - 79
  • Walter Giardino (Rata Blanca) - 66
  • Yves Blaschette (Le Grand Guignol) - 46
Review

Hyades - And The Worst Is Yet To Come
Jaar van release: 2007
Label: Mausoleum Records
Hyades - And The Worst Is Yet To Come
Het jaar 2007 was absoluut een lekker jaar voor de thrash metal liefhebber. Zo kwamen nieuwere bands als Municipal Waste, Evile en Space Eater met hele leuke frisse thrash releases. Ook de oude garde liet in de vorm van nieuwe Mekong Delta en Exodus releases weer van zich spreken. Het Italiaanse Hyades is niet meer helemaal een nieuwkomer in de thrash metal scene, want een leuke EP en het smakelijke debuut Abuse Your Illusions lieten ons al eerder kennis maken met de band. Dankzij de stortvloed aan andere releases is dit lekkere tweede album behoorlijk aan de mensheid voorbij gegaan en dat is best zonde.

Hyades kiest, toegegeven, de makkelijkste weg. Men heeft hoorbaar goed geluisterd naar de oude Bay Area thrash goden en spiekt daarnaast ook nog bij bands als Anthrax en Nuclear Assault. Dat laatste voorbeeld verklaart waarschijnlijk de felle ludieke crossover invloeden die hier en daar opduiken. Dit zowel in de (nogal eenvoudige) teksten als in bepaalde muzikale passages.

Toch heeft men een prima plaat in elkaar kunnen draaien. De elf nummers klinken fris en de productie is uitstekend. Het spel van de heren is dan ook nog eens van een keurig niveau. Met heerlijke thrashers als het naar Exodus riekende Buried In Blood (vette openingsriff!) en het vurige Megamosh heeft de band in ieder geval een aantal pakkende krakers geschreven. Ook de rest van de nummers luistert lekker weg, maar verdere uitschieters zitten er niet tussen. De constante kwaliteit van het album valt te prijzen en nietsontziend ragt men door zonder al te veel muzikale nuances.

Minpunten zijn er ook wel. Zo zit er niet al teveel variatie in de niet geheel accentloze zangpartijen en komen er hier en daar wel heel letterlijk riffs terug van de bovenstaande voorbeelden. Storend wordt dit echter niet. De band schaamt zich duidelijk niet voor bepaalde invloeden en heeft gewoon een aantal zeer pakkende nummers op cd gezet. Samen met de lekkere productie en de schitterende hoes van legende Ed Repka zijn dat voldoende ingrediënten voor een lekker no-nonsense thrash plaatje. Liefhebbers van bovenstaande bands kunnen dan ook gerust toehappen.

Tracklist
1. And The Worst Is Yet To Come
2. Buried In Blood
3. Unconform #756
4. Megamosh
5. Disposable Planet
6. Pharmageddon
7. New World War
8. EZLN
9. Skate Addiction
10. Valley Of Tears
11. Wops Still Thrash

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 18 november 2007

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.