Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
    3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Looström (Memory Garden) - 57
  • Arjen Anthony Lucassen (Ayreon) - 66
  • Criss Oliva (Savatage)† - 63
  • Greg Calbi (technicus) - 77
  • James MacDonough (Iced Earth) - 56
  • Marco Biazzi (Lacuna Coil) - 49
  • Mike Ness (Social Distortion) - 64
  • Nicke Borg (Backyard Babies) - 53
  • Sean Peck (Cage) - 59
  • Sebastian Bach (Skid Row) - 58
  • Thorstein Aaby (Pagan's Mind)† - 55
  • Tsuyoshi Sekito (The Black Mages) - 63
Review

Darkthrone - F.O.A.D.
Jaar van release: 2007
Label: Peaceville Records
Darkthrone - F.O.A.D.
Niet iedereen zal het met me eens zijn, maar wat mij betreft leverde Darkthrone met het vorig jaar verschenen The Cult Is Alive zijn beste en meest relevante album tot op heden af. Niets ten nadele van fundamentele klassiekers als Transilvanian Hunger en A Blaze In The Northern Sky, maar de smerigheid en arrogantie droop van The Cult Is Alive af, waardoor dat album bij menigeen bovenaan het jaarlijstje eindigde. Slechts één jaar later verschijnt alweer het dertiende album van Darkthrone, onder de doeltreffende titel Fuck Off And Die.

Een ding is duidelijk na enkele luisterbeurten: de discussies die Darkthrone met zijn vorige album deed veroorzaken, zullen ook nu niet verstommen. De band grijpt meer dan ooit terug naar haar muzikale voorbeelden, die diep in de jaren 70 en 80 geworteld zijn. Smerige punk, garage rock’n’ roll en ouderwetse heavy metal dus, overgoten door een typisch, pikzwart Darkthrone-sausje. De band maakt muziek voor zichzelf en geeft er geen zak om of dat de luisteraars aanspreekt. Tegelijkertijd zorgt die instelling er juist voor dat Darkthrone geen parodie op zichzelf wordt, maar na al die jaren nog steeds oprecht en energiek klinkt.

Opener These Shores Are Damned klinkt nog vrij traditioneel en zal ook de fans van het oudere werk kunnen bekoren. Met nummers als Canadian Metal, F.O.A.D. en met name het geweldige Raised On Rock laat de band echter wederom een andere kant van zichzelf horen (niet toevallig allemaal nummers waarop Fenriz de zang voor zijn rekening neemt). Het is niet voor niets dat de onlangs verschenen EP New Wave Of Black Heavy Metal heet, want de muziek klinkt als traditionele metal met een black metal-productie en dito houding. Meer dan eens doet de muziek mij denken aan Countess (en dan met name het Spawn Of Steel-album dat eveneens een ode aan oude metal is).

Maakt dit alles F.O.A.D. nu de moeite waard? Dat ligt er dus aan. Wie The Cult Is Alive (net als ik) een meesterlijk album vindt, kan dit nieuwe album blindelings aanschaffen. Het album is in feite net zo’n dikke middelvinger naar critici en zogenaamde ‘old school fanaten’ als zijn voorganger. Diezelfde critici zullen ook op dit nieuwe album weinig van hun gading vinden. F.O.A.D. zal voor mij niet album van het jaar worden, maar is wél wederom een bewijs dat Darkthrone nog steeds in staat is geweldige albums te maken.

Tracklist:
1. These Shores Are Damned
2. Canadian Metal
3. The Church Of Real Metal
4. The Banners Of Old
5. Fuck Off And Die
6. Splitkein Fever
7. Raised On Rock
8. Pervertor Of The 7 Gates
9. Wisdom Of The Dead

Score: 86 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 10 oktober 2007

Meer Darkthrone:

Darkthrone - F.O.A.D.
Reactie van Een Metalfan op 11-10-2007 om 13:42u

the cult is alive is gwn weg hun beste cd

Darkthrone - F.O.A.D.
Reactie van Cataclysm Child op 14-10-2007 om 13:21u
Score: 83 / 100

Lijkt erg op The Cult is Alive, maar dan veel trager, maar daarom niet minder smerig !

Toch verkies ik The Cult Is Alive boven deze CD.

Darkthrone - F.O.A.D.
Reactie van satyr op 26-10-2007 om 12:40u
Score: 80 / 100

goede plaat maar komt idd niet in de buurt van the cult is alive,beste songs zyn nrs 1,5,7

Darkthrone - F.O.A.D.
Reactie van iron_dennis op 26-10-2007 om 16:30u
Score: 87 / 100

Tsjonge jonge Darkthrone heeft schijt aan iedereen! Wat een vette plaat. Laat de discussies maar weer losbarsten of Darkthrone nog Black Metal is ja of nee. Feit is dat dit zo smerig klinkt als ik weet niet wat!

Darkthrone - F.O.A.D.
Reactie van K op 07-05-2008 om 01:14u
Score: 30 / 100

Niet meer serieus te nemen. Respect totaal verloren. Posers

Darkthrone - F.O.A.D.
Reactie van Bronnieponnie op 02-09-2008 om 13:02u
Score: 20 / 100

Inderdaad, wat een zuigplaat!

Darkthrone - F.O.A.D.
Reactie van Satans Sønn op 27-05-2011 om 20:50u

IK HEB SCHIJT AAN WAT ANDEREN ZEGGEN OF VINDEN , IK VIND HET EEN STRAK ALBUM EN INDERDAAD HET KLINKT ALLEMAAL WEER ERG SMERIG.....GEWELDIG !!!!!!!!!!!!!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.