Enquête

Wat is jouw favoriete live opgenomen rock- of metalalbum aller tijden?

AC/DC - If You Want Blood, You’ve Got It
Death - Live In L.A.
Deep Purple - Made In Japan
Dream Theater - Live Scenes From New York
Iced Earth - Alive In Athens
Iron Maiden - Live After Death
Judas Priest - Unleashed In The East
Kiss - Alive!
Mayhem - Live In Leipzig
Metallica - Live Shit: Binge And Purge
Motörhead - No Sleep ‘Til Hammersmith
Nightwish - Showtime, Storytime
Opeth - The Roundhouse Tapes
Ozzy Osbourne - Tribute
Pantera - Official Live: 101 Proof
Rainbow - On Stage
Rammstein - Live Aus Berlin
Rush - Exit Stage Left
Savatage - Ghost In The Ruins
Saxon - The Eagle Has Landed
Slayer - Decade Of Aggression
Thin Lizzy - Live And Dangerous
Tool - Salival
UFO - Strangers In The Night
een ander live-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 augustus:
  • Roosendaal Open Air 2025 o.a. Mental Cruelty, Sarcator. Insurrection, Millhaven
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arve "Ice Dale" Isdal (Enslaved) - 48
  • Dave Hlubek (Molly Hatchet)† - 74
  • Gus Pepa (Death Angel) - 58
  • Jack Black (Tenacious D) - 56
  • Jess Margera (CKY) - 47
  • Otto Schimmelpenninck van der Oije (Delain) - 43
Review

Callisto - Noir
Jaar van release: 2007
Label: Fullsteam Records
Callisto - Noir
Noir is de mysterieus getitelde tweede cd van het Finse Callisto. Het debuut, True Nature Unfolds, was een prima schijfje in de beste Neurosis, Isis, Cult of Luna traditie. Op dit nieuwe album zijn die invloeden nog wel aanwezig maar Callisto doet op Noir duidelijk een paar stappen vooruit.

Het eerste dat opvalt is dat het geheel, op een verdwaalde grunt links en rechts na, grotendeels instrumentaal is. Wat verder opvalt is dat Noir over de gehele linie gezien een hele laidback, en af en toe bijna jazzy, atmosfeer heeft. Dit wordt vooral veroorzaakt door het baswerk maar ook door een saxofoon die onder andere in Wormwood en A Close Encounter opduikt. De metalen uitbarstingen die het debuut kenmerkten zijn nog maar sporadisch te vinden, en de wat meer ambient en postrock momenten hebben tegenwoordig de overhand. Iets dat fans van het eerste uur misschien tegen het hoofd zal stoten, maar dat de naam van het album zeker eer aandoet. Noir klinkt namelijk af en toe net als de soundtrack voor een film noir.

Met Noir heeft Callisto een prachtig album gemaakt dat bovendien geschikt is voor meerdere jaargetijden. Zo doet het album het goed op een zwoele zomeravond maar ik kan me voorstellen dat het op een koude winterdag ook sfeerverhogend werkt. Het zal dan ook nog vaak zijn rondjes gaan draaien in mijn cdspeler.

Tracklist:
1. Wormwood
2. Latterday Saints
3. The Fugitive
4. Backwoods
5. A Close Encounter
6. Pathos
7. Folkslave
8. Woven Hands

Score: 90 / 100

Reviewer: Armand
Toegevoegd: 15 juni 2007

Meer Callisto:

Callisto - Noir
Reactie van Een Metalfan op 17-06-2007 om 07:17u

lol

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.