Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • 22 september:
  • Evanescence, Poppy en Nova Twins
  • Jiluka
    16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
Kalender
Vandaag jarig:
  • Apostolos "Laki" Zaios (Human Fortress) - 55
  • B.B. King† - 101
  • Dave Sabo (Skid Row) - 62
  • Dianne Melichar (Crimsonfire) - 48
  • Mikko Heikkilä (Sinamore) - 48
  • Muhannad "Phexataan" Bursheh (Tyrant Throne) - 41
  • Phil Sgrosso (As I Lay Dying) - 41
  • Raul (Ecthalion) - 47

Vandaag overleden:
  • Andrew Howard (Twisted Method) - 2005
  • Marc Bolan (T. Rex) - 1977
  • Tomas Lindberg (At The Gates) - 2025
Review

Powerwolf - Lupus Dei
Jaar van release: 2007
Label: Metal Blade Records
Powerwolf - Lupus Dei
Sommige artiesten meten zich een overdreven en nogal belachelijk imago aan, waarbij je je voorhoofd eens stevig fronst. Wanneer zo’n artiest zichzelf niet al te serieus neemt en de muziek ijzersterk is, is de slechte eerste indruk gelukkig snel vergeten. De potsierlijke uitdossingen dragen dan zelfs bij aan de feestvreugde. Ik denk hierbij bijvoorbeeld aan Alice Cooper, Kiss, King Diamond en Manowar.

Aan dat rijtje kan Powerwolf worden toegevoegd. Deze Duitse band gaat prat op het feit dat de zanger uit Roemenië afkomstig is en laat geen kans onbenut om in cape en make-up, met grote namaakhoektanden, naar uitgekauwde Transylvanische legendes over vampieren en andere mythische creaturen te verwijzen. Dat gaat echter gepaard met indrukwekkend muzikaal machtsvertoon. Het debuut Return In Bloodred uit 2005 bevatte een voortreffelijke mix van heavy, power en doom metal. Met Lupus Dei brengt de band nu een puike opvolger uit.

Het nieuwe album is gedeeltelijk opgenomen in een 12e eeuwse kerk, met als thema “metal is religie”. De songs zijn te typeren als metal-hymnen, met gebruik van een kerkorgel, kerkkoren en in Latijn gesproken of gezongen passages. Dit zorgt voor een bij de teksten passende, duistere atmosfeer. Ten opzichte van het debuut zijn de doom invloeden afgenomen, en gooit de band het tempo flink omhoog. De composities zijn sterk, en het vakmanschap van de musici is hoog. De gitaarsolo’s zijn heerlijk, en de gitaarharmoniën verraden een voorliefde voor Iron Maiden. De mix van het album komt wederom op naam van Fredrik Nordström, het meesterbrein achter Dream Evil, en klinkt perfect.

Wat Powerwolf pas echt meerwaarde geeft, is de zang. De wannabe vampier Attila Dorn heeft een klassieke opera-opleiding genoten. Hij beschikt dan ook over een krachtige, gevarieerde stem, zonder in de hoge operette-uithalen te vervallen die je bij gothic metal bands zo vaak aantreft. Zijn zang herinnert me regelmatig aan Mike Howe (ex-Metal Church). Dorn heeft ondanks een sterk Midden-Europees accent gewoon een fantastische strot voor deze muziek, en wordt daarbij ideaal gesteund door een veelzijdige inzet van achtergrondkoren. Neem het slepende, aan Candlemass refererende hoogtepunt When The Moon Shines Red. Niet alleen levert Dorn zelf een fantastische prestatie, ook bevat dit nummer het meest pakkende woordloze koortje dat ik ooit in een metal song heb gehoord: “Aja oe, a aja aja oe!”

In het tweede hoogtepunt, We Take It From The Living, vraagt Attila Dorn: “Would you die for heavy metal?” Nee, ik zou niet willen sterven voor heavy metal, grapjas, maar ik ben wel erg blij met dit schijfje. Daarbij verschijnt Lupus Dei in een gelimiteerde eerste oplage als luxe digipack. Deze bevat als bonus onder meer een documentaire van de tournee uit 2005, en twee live songs die werden gefilmd tijdens het Metal Blade Rrroooaaarrr festival. Dat compenseert voor de relatief korte speelduur van het album (43 minuten). Als je van horror metal à la Mercyful Fate houdt, of gewoon van theatrale heavy/power metal, geef deze band dan zeker een kans.

Tracklist:
1. Intro (Lupus Demonae)
2. We Take It From The Living
3. Prayer In The Dark
4. Saturday Satan
5. In Blood We Trust
6. Behind The Leathermask
7. Vampires Don’t Die
8. When The Moon Shines Red
9. Mother Mary Is A Bird Of Prey
10. Tiger Of Sabrod
11. Lupus Dei

Score: 87 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 5 mei 2007

Meer Powerwolf:

Powerwolf - Lupus Dei
Reactie van Unreal op 06-05-2007 om 12:27u
Score: 94 / 100

Prachtig, net als hun debuutplaat een prachtig staaltje Power Metal. Beste nummer is We Take It From The Living.

Powerwolf - Lupus Dei
Reactie van Naeblix op 27-06-2007 om 00:28u
Score: 92 / 100

Geweldige plaat. When The Moon Shines Red is wat mij betreft het hoogtepunt.

Powerwolf - Lupus Dei
Reactie van Sner op 05-07-2007 om 15:30u
Score: 88 / 100

Ik kende deze band nog niet, maar heb het album zojuist in z'n geheel geluisterd. Daarna heb ik 'When the moon shines red' en 'We take it from the living' nog drie keer gedraaid, dat zijn inderdaad de klappers van dit album. Eindelijk weer eens power metal, dat tegelijk mooi / melodieus maar ook hard / stevig is. Zeker het aanbevelen waard!

Zoeken
    14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.