Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    18 april:
  • Ancient Fragments
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge)† - 48
  • Drew Struzan (illustrator) - 79
  • Elliot Scheiner (producent) - 79
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project)† - 81
  • Grant Hart (Hüsker Dü)† - 65
  • Jason McMaster (Watchtower) - 61
  • Jeff LaBar (Cinderella)† - 63
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale)† - 54
  • Jerry Cantrell (Alice In Chains) - 60
  • Jesse Haff (Daylight Dies) - 48
  • John Lubbock (dirigent) - 81
  • Ken Johansson (Memory Garden) - 56
  • Richie Malone (Status Quo) - 40
  • Rodleen Getsic (acteur) - 51
  • Sami Asp (Wingdom) - 48
  • Tuomas Saukkonen (Before The Dawn) - 46
  • Zé "Abigor" Febra (The Spektrum) - 40

Vandaag overleden:
  • Chuck Berry - 2017
Review

Zeno - Runway To The Gods
Jaar van release: 2006
Label: MTM Music

Zeno - Runway To The Gods

Zeno Roth verbaast me met Runway To The Gods op een dusdanige manier dat ik me gewoon schaam voor de kritiek die ik heb geuit op de release van Zenology II waar ik beweerde dat dit soort muziek gedateerd is en daardoor waarschijnlijk weinig impact meer zal maken. Met dit nieuwe album bewijst de broer van Uli (Jon Roth, the Scorpions) het tegendeel.

Want Runway To The Gods rockt als een tiet. In de rug gesteund door een topzanger als Michael Bormann (Jaded Heart) schotelt de multi-instrumentalist ons een topalbum voor wat de harten van menig classic hardrock liefhebber harder zal doen slaan. Naast neoklassieke solo’s in de stijl van Ritchie Blackmore en Yngwie Malmsteen speelt de frontman namelijk ook op een bijzonder verdienstelijke manier de basgitaar, drums, keyboards, waarbij hij nooit doorslaat met technisch geneuzel.

De elf liederen zitten perfect in elkaar, bevatten zeker in vergelijking met de ietwat simpele teksten van de Zenology II enkele lyrische pareltjes en hebben bijna allemaal een bijzonder positieve sfeer over zich hangen. De oosterse invloeden zijn nu meer aanwezig dan op voorgaande release en zorgen voor dat beetje extra waardoor Zeno op nummers als Runway To The Gods en Purify (Pilgrims Of Remembrance) net wat anders klinkt dan de meeste hedendaagse hardrock acts.

De productie is perfect en laat het geheel bombastisch klinken zonder het kitscherig te maken. Michael Bormann is daarnaast een topzanger die met zijn uithalen nummers als Climb The Sky naar grote hoogten brengt. Liefhebbers van Axel Rudi Pell, The Scorpions en andere lekkere hardrockbands dienen Runway To The Gods dan ook zeker uit te checken. Dat dit soort muziek inmiddels achterhaald is wil ik dan ook graag terugnemen.

Tracklist:
1. Fanfares Of Love
2. Climb The Sky
3. Land Of Illusion
4. Shades Of Blue
5. Runway To The Gods
6. Sogno Di Angelo (Mascagni Arr. Zeno)
7. Refugees (Longing For Paradise)
8. I Feel – I Live
9. Purify (Pilgrims Of Remembrance)
10. Do You Feel The Time
11. Sunset Birds Flying Home (Celestial Touchdown)

Score: 88 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 17 januari 2007

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.