Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
    13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • RVH Project
  • The Motherz
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Torretta (Daedalus) - 46
  • Andreas "Gerre" Geremia (Tankard) - 59
  • Andrey (II) (Psilocybe Larvae) - 45
  • Carl Albert (Vicious Rumors)† - 64
  • Charlotte Wessels (Delain) - 39
  • Chris Maitland (Porcupine Tree) - 62
  • Chuck Schuldiner (Death)† - 59
  • Fernando Caveira (Ramp) - 49
  • Hervé Marquis (ADX)† - 65
  • Ivo "Namtar" Wijers (Carach Angren) - 40
  • Kasper Gram (Evil Masquerade) - 46
  • Kim McAuliffe (Girlschool) - 67
  • Kristian Ranta (Norther) - 45
  • Lars "Lazare" Nedland (Borknagar) - 50
  • Lars Rettkowitz (Freedom Call) - 47
  • Lee Altus (Exodus) - 60
  • Owen Morris (producent) - 58
  • Per-Joar "Dolk" Spydevold (Kampfar) - 53
  • Sameli Köykkä (Colosseum) - 46
  • Thomas Hedlund (Cult Of Luna) - 46
  • Will Carroll (Death Angel) - 53

Vandaag overleden:
  • Dan Blocker (acteur) - 1972
  • Derek Lawrence (producent) - 2020
  • Glenn Branca - 2018
  • Jack Richardson (producent) - 2011
  • Tom Rabstenek (technicus) - 2005
Review

Kamelot - One Cold Winter's Night (dvd)
Jaar van release: 2006
Label: SPV / Steamhammer Records
Kamelot - One Cold Winter's Night (dvd)
Kamelot!

It's only a model...

Zo, de Monty Python grap hebben we gehad, dan gaan we nu verder met de nieuwe Kamelot dvd, One Cold Winter's Night. Vooralsnog ziet het er niet uit dat het hier spoedig koud gaat worden, en van deze (dubbel)dvd krijg je het ook niet koud. Nee, want het is een mooi setje geworden.

Schijfje 1 bevat het optreden van Kamelot, wat ze op 11 februari van dit jaar gaven in de Rockefeller Musichall in Oslo, ver van enige plek waar de Ridders van de Ronde Tafel (al dan niet in uitvoering van Monty Python) ooit geweest zijn. Het wordt prachtig in beeld gebracht, en de band zet ook nog eens een lekker optreden neer. De show werd opgenomen op de tour voor The Black Halo, en dat is te merken, want er komen maar liefst seven nummers (intro niet meegerekend) van die plaat voorbij (inclusief gastrol van Epica's Simone Simons, die ook op het album te horen is). Met het beeld en geluid is niks mis, en voor de liefhebbers bevat de schijf een Dolby Digital 5.1 mix. De enige klacht hierover is dat er toch nog iets meer oudere nummers op hadden gemogen.

Schijfje 2 bevat het bonusmateriaal. Videoclips van March Of Mephisto (in normale en ongecensureerde versie), The Haunting, Abandoned en When The Lights Are Down. Allen dus van het The Black Halo album. Van The Haunted staat er ook nog een video op over hoe de clip gemaakt is, en er staan nog wat andere clipjes op, die niet als officiele videoclip zijn uitgebracht. Ruim vijfenderdig minuten aan interviews met de bandleden (en ook Simone van Epica) zijn leuk om te kijken, maar vooral interessant voor de echte Kamelot fans. Als afronding staat de discografie van de band er nog op, en geschreven biografieën van de bandleden. Vanwege de inactiviteit zijn die niet echt zo interessant, en de fans kennen het toch wel al.

Het meer dan goede concert op disc 1 compenseert voor de redelijk standaard zaken op disc 2, waardoor deze dvd toch zeker het kijken waard is.

Tracklist:
1. Intro: Un Assasino Molto Silenzioso
2. The Black Halo
3. Soul Society
4. The Edge Of Paradise
5. Center of the Universe
6. Nights Of Arabia
7. Abandoned
8. Forever
9. keyboard solo
10. The Haunting
11. Moonlight
12. When The Lights Are Down
13. Elizabeth (Part I, II & III)
14. March Of Mephisto
15. Karma
16. drum solo
17. Farewell
18. outro

Score: 83 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 23 november 2006

Meer Kamelot:

Kamelot - One Cold Winter's Night (dvd)
Reactie van Sanquinea op 24-11-2006 om 18:28u
Score: 90 / 100

Top Live optreden!! Wat een goede zanger toch, uitstekend! Cheerzz!

Kamelot - One Cold Winter's Night (dvd)
Reactie van Wim op 25-11-2006 om 20:41u
Score: 8 / 100

Top DVD! de laatse tijd word er wel minder matreriaal uitgebracht en dan kun je als band beter een 7tal albums wachten om WEL een dvd uit te brengen die de moeite waard is. kortom voor een doorsnee heavymetalfan is het wel de moeite waared en waar voor je geld! Toch ook leuk dat ze simone S. ook even in beeld brengen. groeten uit Sneek

Kamelot - One Cold Winter's Night (dvd)
Reactie van Een Metalfan op 26-11-2006 om 00:41u
Score: 2 / 100

kvind t pussymetal!!!!!!!!!!!!!!

Kamelot - One Cold Winter's Night (dvd)
Reactie van Deep op 26-11-2006 om 13:01u
Score: 97 / 100

Gewoon TOP!!!!!!!!!

Kamelot - One Cold Winter's Night (dvd)
Reactie van geert op 26-11-2006 om 20:01u
Score: 95 / 100

Prachtige dvd,geluid&beeld perfect in 5.1 dolby digital.Wat een keelgat heeft die zanger.Krijg er kipvel van.Zijn geld zeker waard.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.