Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Insomnium - Above The Weeping World
Jaar van release: 2006
Label: Candlelight Records
Insomnium - Above The Weeping World
Met Above the Weeping World is de melodieuze Finse death metalband Insomnium aangekomen bij het o zo belangrijke derde album. Het debuutalbum In the Halls of Awaiting was aardig, maar nog wat anoniem. Vooral de In Flames-invloeden lagen er toen nog net iets te dik bovenop. Op het ijzersterke Since the Day It All Came Down vielen alle puzzelstukjes echter op hun plaats. Bij de ingezette koers kwam de nadruk niet alleen maar op melodie, maar ook meer op melancholie te liggen. Dit in combinatie met het verbeterde songwriterschap van de band leverde een prachtig, weemoedig album op, vol lange, uitgesponnen nummers.

Na enkele aandachtige luisterbeurten moet ik concluderen dat de band het hoge niveau van het vorige album niet weet vast te houden. Je hoort gewoon té duidelijk dat Insomnium hier hetzelfde kunstje probeert te herhalen, wat resulteert in een album dat zeker niet slecht is, maar dat ook té voorspelbaar klinkt. Het is moeilijk onder woorden te brengen, maar dit album mist gewoon de vonk die het vorige album wél had. Eigenlijk zijn de nummers Mortal Share en Devoid of Caring nog de enige écht indrukwekkende songs op Above the Weeping World.

Dit alles wil nu natuurlijk ook weer niet zeggen dat fans van Opeth en Katatonia dit album maar meteen links moeten liggen, want dat de heren hun instrumenten beheersen en ook zeker fatsoenlijke nummers kunnen schrijven, staat als een paal boven water. Met het vorige album in mijn achterhoofd durf ik echter ook te beweren dat Insomnium zich met dit album iets te weinig moeite heeft gedaan.

Tracklist:
1. The Gale
2. Mortal Share
3. Drawn to Black
4. Change of Heart
5. At the Gates of Sleep
6. The Killjoy
7. Last Statement
8. Devoid of Caring
9. In the Groves of Death

Score: 72 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 31 augustus 2006

Meer Insomnium:

Insomnium - Above The Weeping World
Reactie van GH0ST op 09-12-2006 om 17:05u
Score: 80 / 100

ik vind anders the killjoy ook aardig gelukt hoor. maar toch bedankt voor de verwijzing naar mortal share, zalig nummer gwoon, aleen jammer da er vocaal ni echt veel interessants gebeurd

Insomnium - Above The Weeping World
Reactie van Nefarian op 20-12-2011 om 09:29u
Score: 90 / 100

Als je geen verstand van muziek hebt moet je zeker geen reviews gaan schrijven. Laat ik het hier maar bij laten.

Insomnium - Above The Weeping World
Reactie van Henk op 22-11-2014 om 18:29u
Score: 95 / 100

Voor het melodic death genre is dit bijna perfectie (ja ook een tikkie doom). Dat dit album teveel lijkt op het vorige ben ik het zeker niet mee eens. De songs lopen nog vloeiender en klinken toch 'voller' in vergelijking met de vorige albums. Onder andere de drummer is er op vooruit gegaan met heerlijke breaks en fillers, met name bij overgangsstukken tussen langzaam en snel. Al met al betere uitvoering dan de vorige albums en deze plaat hoort geen score van 'maar' 72 te krijgen in mijn ogen..

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.