Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
    13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • RVH Project
  • The Motherz
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Torretta (Daedalus) - 46
  • Andreas "Gerre" Geremia (Tankard) - 59
  • Andrey (II) (Psilocybe Larvae) - 45
  • Carl Albert (Vicious Rumors)† - 64
  • Charlotte Wessels (Delain) - 39
  • Chris Maitland (Porcupine Tree) - 62
  • Chuck Schuldiner (Death)† - 59
  • Fernando Caveira (Ramp) - 49
  • Hervé Marquis (ADX)† - 65
  • Ivo "Namtar" Wijers (Carach Angren) - 40
  • Kasper Gram (Evil Masquerade) - 46
  • Kim McAuliffe (Girlschool) - 67
  • Kristian Ranta (Norther) - 45
  • Lars "Lazare" Nedland (Borknagar) - 50
  • Lars Rettkowitz (Freedom Call) - 47
  • Lee Altus (Exodus) - 60
  • Owen Morris (producent) - 58
  • Per-Joar "Dolk" Spydevold (Kampfar) - 53
  • Sameli Köykkä (Colosseum) - 46
  • Thomas Hedlund (Cult Of Luna) - 46
  • Will Carroll (Death Angel) - 53

Vandaag overleden:
  • Dan Blocker (acteur) - 1972
  • Derek Lawrence (producent) - 2020
  • Glenn Branca - 2018
  • Jack Richardson (producent) - 2011
  • Tom Rabstenek (technicus) - 2005
Review

Firewind - Allegiance
Jaar van release: 2006
Label: Century Media Records
Firewind - Allegiance
Powermetal zoals powermetal hoort te zijn: dat is Firewind! Allegiance is het beste werk van de Grieken tot nu toe, van begin tot eind is dit werkje een retesterke plaat die geen seconde verveelt. De voorganger Forged By Fire is ook al een sterk album, maar wist zich nog niet tot zulke hoogtes te tillen als Allegiance nu doet. Voor elke fan van een stevige portie heavy/power metal is dit laatste Firewind meesterwerk een must-have.

Voor diegene die nog niet overtuigd is, volgt de rest van het relaas. Firewind draait voornamelijk om het prachtige, geniale en strakke gitaarwerk van (nu al gitaarheld) Gus G. De rest van de muziek kan het best als lekker stevig omschreven worden. Zeker de eerste helft van het album weet flink te beuken. Zodra de opener (heel origineel) Allegiance genaamd, door je speakers schalt, weet je dat dit een sterk album is. Gelukkig blijft dat zo met Insanity, Falling to Pieces (na Allegiance mijn persoonlijke favoriet) en Ready to Strike. Yes, powermetal van de bovenste plank.

De tweede helft van het album lijkt een beetje in te kakken, maar dat ligt niet aan de muzikaliteit van de heren. De songs worden wat rustiger, catchier en lieflijker. Op zich niet slecht, maar geef mij maar een beukende plaat. Toch zijn nummers als Till The End Of Time en Where Do We Go From Here uitermate aangenaam om te luisteren. Zeker door het overheersende gitaarspel van Gus G., maar ook de zang van Apollo Papathanasio ligt lekker in het gehoor.

Firewind bewijst met Allegiance divers te zijn. Alle songs zitten goed in elkaar en zullen niet snel vervelen; Firewinds vierde full-length album is absoluut een blijvertje. Trouwens, voor de echte fans: probeer de Japanse release te pakken te krijgen. Die spleetogen hebben altijd geluk als het aankomt op bonustracks; dit album telt er welliefst twee!

Tracklist:
1. Allegiance
2. Insanity
3. Falling To Pieces
4. Ready To Strike
5. Breaking The Silence
6. Deliverance
7. Till The End Of Time
8. Dreamchaser
9. Before The Storm
10. The Essence
11. Where Do We Go From Here?

Score: 89 / 100

Reviewer: Inge
Toegevoegd: 31 juli 2006

Meer Firewind:

Firewind - Allegiance
Reactie van Een Metalfan op 01-08-2006 om 14:38u

2 covers van Queensryche erop? en eentje van faith no more, en Opeth. Leuk cdtje hoor, hehe

Firewind - Allegiance
Reactie van Een Metalfan op 01-08-2006 om 14:38u

2 covers van Queensryche erop? en eentje van faith no more, en Opeth. Leuk cdtje hoor, hehe

Firewind - Allegiance
Reactie van Een Metalfan op 01-08-2006 om 18:50u

Wat is dat voor een stomme opmerking

Firewind - Allegiance
Reactie van DragonforcE op 03-08-2006 om 17:16u
Score: 92 / 100

Je neemt me de woorden uit de mond Inge, wat een geniale plaat! Strak openingsnummer, maar ik vind Falling To Pieces toch net iets beter. The Essence vind ik ook erg goed, met Before The Storm als 'intro'.

Firewind - Allegiance
Reactie van Rocktom op 21-10-2006 om 15:02u
Score: 95 / 100

Heerlijk album! Ik ben het roerend eens met de recensie, niets meer aan toe te voegen. Enne, niks geen covers van andere bands, hoor! Het was even wachten maar ik heb nu de Japanse versie met de 2 bonusnummers binnen. En die zijn ook niet verkeerd. Vooral Healing Tool is een erg goed en lekker snel nummer. Demon Nights is wat langzamer maar heeft wel een hele vette gitaarsolo. Mijn favoriete nummers zijn Till The End Of Time, Dreamchaser, Falling To Pieces en Healing Tool.

Firewind - Allegiance
Reactie van windir op 02-02-2007 om 01:24u
Score: 90 / 100

breaking the silence heerst wel!!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.