Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 september:
  • Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
  • Wyatt E.
  • 2 september:
  • Wyatt E. en prophets Of Thwaites
  • 4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
  • 6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cass Lewis (Skunk Anansie) - 66
  • Dirk Sauer (Edguy) - 49
  • Jani Koskela (Saattue) - 52
  • Michael "Miron" Chirva (Tvangeste) - 51
  • Omar Rodríguez-López (The Mars Volta) - 51
  • Sarp Keski (Heretic Soul) - 40
Review

Yakuza - Samsara
Jaar van release: 2006
Label: Prostethic Records
Yakuza - Samsara
Yakuza uit Chicago is met ‘Samsara’ aanbeland bij hun derde album. En hun eerste voor Prosthetic Records na gedropt te zijn door Century Media. Van hun vorige albums ben ik alleen bekend met ‘Way of the Dead’, het in eigen beheer uitgebrachte debuutalbum ken ik niet.

‘Way of the Dead’ was een aardig album dat leuke ideeën bevatte die er toen helaas nog niet helemaal uitkwamen door het ietwat inconsistente geheel en de vrij matige productie. Wat betreft de productie hoeven we ons daar met ‘Samsara’ geen zorgen over te maken aangezien het geheel geproduceerd is door Matt Bayles (oa. Pearl Jam, Botch en Isis). Maar ook muzikaal gezien is men duidelijk gegroeid, werd Yakuza op hun vorige album door de platenmaatschappij nog omschreven als een mengeling van bands en artiesten als King Crimson, John Coltrane, Tortoise en Napalm Death, op het nieuwe album kan je daar wat mij betreft ook bands als Isis (de invloed van Bayles?), Burnt by the Sun en Mastodon toevoegen. Daarnaast bevat de muziek ook redelijk veel Oosterse invloeden, en zijn er naast de geregeld gebruikte saxofoon zelfs piano en cello te horen.

Zoals waarschijnlijk wel duidelijk zal zijn is Yakuza zeker geen doorsnee band. Maar combineert men het beste uit de jazz en de (moderne) metal. Af en toe komen de snellere metalen stukken lichtelijk geforceerd over en klinken die net iets te rommelig om echt overtuigend te zijn. Maar als men de jazz of ‘postcore’ invloeden uit de kast trekt verandert men in een ware top-act. Vooral het tweede gedeelte van dit album, waarin men minder vaak het gaspedaal indrukt is wat mij betreft geweldig, en ik weet zeker dat elke Isis/Neurosis/Mastodon liefhebber dit album dan ook zeker kan waarderen. Evenals de muziek zijn de vocalen erg afwisselend en vooral de cleane vocalen zijn erg sterk.

De titel van het album, ‘Samsara’, wat in het boeddhisme gezien wordt als de cyclus van dood en wedergeboorte zonder begin en zonder eind, met aanwezigheid van de mentale staat van verlangen, irritatie en verwarring, is perfect gekozen. Want dit is zeker een album dat bol staat van verlangen (naar meer), verwarring (vanwege het gebodene op dit album). En voor sommige mensen waarschijnlijk ook irritatie omdat dit zeker geen gemakkelijk album is om in te komen. Wat mij betreft is Yakuza zeker een band om in de gaten te houden. En ik voorspel dan ook dat men, als ze zich zo blijven ontwikkelen, weleens een stuk groter kan gaan worden dan dat ze nu zijn. Als bands als Ephel Duath en Dillinger Escape Plan dat kunnen moet dat voor Yakuza geen probleem zijn.

Tracklist:
1. Cancer of Industry
2. Plecost
3. Monkeytail
4. Transmission Ends: Signal Lost
5. Dishonor
6. 20 Bucks
7. Exterminator
8. Just Say Know
9. Gloryhole
10. Back To the Mountain

Score: 85 / 100

Reviewer: Armand
Toegevoegd: 2 april 2006

Zoeken
    1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.