Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juli:
  • Pitfest
  • Valient Thorr
  • 12 juli:
  • Pitfest
  • 13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
    11 augustus:
  • Between The Buried And Me en Rezn
  • The Fall Of Troy, Boneflower en Meth
Kalender
Vandaag jarig:
  • Daniel MacMaster (Bonham)† - 57
  • Dave Fortman (Ugly Kid Joe) - 58
  • Hank Shermann (Mercyful Fate) - 67
  • John Douglas (Anathema) - 53
  • Larry Barragán (Helstar) - 61
  • Richie Sambora (Bon Jovi) - 66

Vandaag overleden:
  • Keith "Bonanno" Alexander (Carnivore) - 2005
Review

Blind Guardian - Fly
Jaar van release: 2006
Label: Nuclear Blast Records
Blind Guardian - Fly
Ongeveer een half jaar voordat Blind Guardian met een nieuw album komt, brengen deze Duitsers maar alvast een single uit. De fans wachten immers al bijna vier jaar, en willen weten of de band de weg van A Night At The Opera vervolgt, of dat ze net als hun voormalige drummer ineens ook teruggaan naar hun roots. Als deze Fly single een indicatie is voor het hele album, wat wel de bedoeling zou moeten zijn, dan wordt er geenszins teruggekeken.

Drie nummers omvat deze single, waarvan Fly het enige is dat op het komende album zal staan. Dit nummer laat is in de lijn van het laatste album. Complexe en erg symfonische powermetal, dus. Het nummer is wel lekker snel en pakkend, en verveelt niet snel. Toch is de band niet zo over-the-top gegaan als op A Night At The Opera vaak het geval was. Een uitstekende keuze voor een single.

Op het nieuwe album zal hoogstwaarschijnlijk een erg georkestreerde versie van Skalds and Shadows staan, maar op deze single staat een acoustische uitvoering. De band hoopt waarschijnlijk op een lekkere meezinger, zoals de meeste van dit soort Blind Guardian nummers meestal blijken te zijn. Toch mist het nummer de magie en aanstekelijkheid die A Past And Future Secret en The Bard's Song (In The Forest) wel hebben. Wellicht bevat de albumversie dat wel. Om het af te ronden heeft Blind Guardian nog een cover opgenomen. De keuze viel op een van de bekendste nummers van Iron Butterfly, In A Gadda Da Vida. Het nummer is in een lekkere metalsaus gedipt, en voorzien van wat typische Blind Guardian tierelantijntjes. Toch is het nog vrij simpel gebleven, als je het vergelijkt met Fly. Wel een lekkere versie, overigens.

Tracklist:
1. Fly
2. Skalds and Shadows (acoustische versie)
3. In A Gadda Da Vida

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 13 maart 2006

Meer Blind Guardian:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.