Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 december:
  • Ignite, Antillectual en Florida Men
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
  • 11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
  • 12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
  • 13 december:
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Grindpad, Obstruktor en Axident
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony "T-bone" Tabone (Crimsonfire) - 53
  • Christophe "Kristof" Gérardin (Kronos) - 47
  • Dominic Howard (Muse) - 48
  • Fredrik Norrman (Katatonia) - 51
  • James McIlroy (Cradle Of Filth) - 48
  • Maarten de Brauwer (Consensus) - 41
  • Nita Strauss (Alice Cooper) - 39
  • Thunderstick (Samson) - 71

Vandaag overleden:
  • Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer) - 2016
  • Jacques van Oevelen (Picture) - 2016
Review

Blind Guardian - Fly
Jaar van release: 2006
Label: Nuclear Blast Records
Blind Guardian - Fly
Ongeveer een half jaar voordat Blind Guardian met een nieuw album komt, brengen deze Duitsers maar alvast een single uit. De fans wachten immers al bijna vier jaar, en willen weten of de band de weg van A Night At The Opera vervolgt, of dat ze net als hun voormalige drummer ineens ook teruggaan naar hun roots. Als deze Fly single een indicatie is voor het hele album, wat wel de bedoeling zou moeten zijn, dan wordt er geenszins teruggekeken.

Drie nummers omvat deze single, waarvan Fly het enige is dat op het komende album zal staan. Dit nummer laat is in de lijn van het laatste album. Complexe en erg symfonische powermetal, dus. Het nummer is wel lekker snel en pakkend, en verveelt niet snel. Toch is de band niet zo over-the-top gegaan als op A Night At The Opera vaak het geval was. Een uitstekende keuze voor een single.

Op het nieuwe album zal hoogstwaarschijnlijk een erg georkestreerde versie van Skalds and Shadows staan, maar op deze single staat een acoustische uitvoering. De band hoopt waarschijnlijk op een lekkere meezinger, zoals de meeste van dit soort Blind Guardian nummers meestal blijken te zijn. Toch mist het nummer de magie en aanstekelijkheid die A Past And Future Secret en The Bard's Song (In The Forest) wel hebben. Wellicht bevat de albumversie dat wel. Om het af te ronden heeft Blind Guardian nog een cover opgenomen. De keuze viel op een van de bekendste nummers van Iron Butterfly, In A Gadda Da Vida. Het nummer is in een lekkere metalsaus gedipt, en voorzien van wat typische Blind Guardian tierelantijntjes. Toch is het nog vrij simpel gebleven, als je het vergelijkt met Fly. Wel een lekkere versie, overigens.

Tracklist:
1. Fly
2. Skalds and Shadows (acoustische versie)
3. In A Gadda Da Vida

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 13 maart 2006

Meer Blind Guardian:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.