Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
    10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benjamin Voiseux (Dreamlost) - 44
  • Bono (U2) - 66
  • Danny Carey (Tool) - 65
  • Donovan - 80
  • Egan O'Rourke (Daylight Dies) - 47
  • Joonas Jope Koto (To/Die/For) - 52
  • Luis Barros (Tarantula) - 58
  • Manu Liira (Paganus) - 43
  • Richard Patrick (Filter) - 58
  • Roberto Messina (Alkemyst) - 49
  • Walter Hoeijmakers (Roadburn-festival) - 61

Vandaag overleden:
  • David Wayne (Metal Church) - 2005
Review

1349 - Hellfire
Jaar van release: 2005
Label: Candlelight Records
1349 - Hellfire
Rauwe blackmetal is een zeer ‘individueel-emotioneel’ genre. Nodig eens tien blackmetalfans uit, draai een klassieker als ‘Under A Funeral Moon’ en vraag aan de personen wat ze voelden tijdens het luisteren van deze hypnotiserende muziek. Sommige zullen ijzige rivieren hebben bevaart, anderen zullen een tijdje in de hel hebben gelogeerd of gewoon boosheid voelen. En dan zul je ook antwoorden als misantropie, haat of gewoon ‘genot’ krijgen. Kortom, iedereen voelt blackmetal anders aan. Persoonlijk krijg ik altijd kippenvel en geraak ik in een soort van trance als ik luister naar een portie kille, snelle en van alle fratsen ontdane portie blackmetal met scherpende vocalen. En deze stijlkenmerken zijn gelukkig ook weer aanwezig op het derde album van onze Noorse vrienden.

In drie jaar tijd is 1349 doorgebroken. Het debuut ‘Liberation’ (hiervoor kwamen nog twee EP’s en een demo uit) was een aardige start, maar het vorig jaar verschenen ‘Beyond The Apocalypse’ was van een scherper kaliber en met ‘Hellfire’ wordt de slachttocht nog groter. Dat Kjetil Haraldstad (Satyricon) een goede drummer en componist is, weten we al lang, maar zijn medestrijders hebben zich ook erg ontwikkeld door de jaren heen. Zanger Ravn klinkt tegelijk smeriger als gevarieerder dan ooit, de twee gitaristen klinken technischer en het baswerk van Tor Risdal Stavenes geeft de scherpe gitaren een ongekende dieptegang. Dit vijftig minuten durende plaatwerkje bevat naast korte explosies als ‘I am Abomination’ en ‘Sculptor of Flesh’ ook prachtige epische hymnes als ‘Celestial Deconstruction’ en het afsluitende titelnummer. Onderhuids kan je prachtige melodieën ontdekken en de composities verliezen geen seconde hun spanning. De productie is excellent en zodoende is ‘Hellfire’ eindejaarslijstjesmateriaal. Als de heren nu wat minder arrogantie zouden verspreiden en hard gingen werken aan hun zwalkende live-act dan zijn ze de nieuwe keizers van het genre.

Tracklist:
1. I am Abomination
2. Nathicana
3. Sculptor of Flesh
4. Celestial Deconstruction
5. To Rottendom
6. From the Deeps
7. Slaves to Slaughter
8. Hellfire

Score: 90 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 11 december 2005

Meer 1349:

1349 - Hellfire
Reactie van Een Metalfan op 13-12-2005 om 23:02u
Score: 85 / 100

Uitstekende schijf! Heb ze helaas niet live kunnen zien met Gorgoroth.

1349 - Hellfire
Reactie van Ketteraer op 17-12-2005 om 21:29u
Score: 85 / 100

Puike review, puike plaat! Drumwerk is van uitzonderlijk hoog niveau.

1349 - Hellfire
Reactie van pedro op 18-04-2006 om 22:09u
Score: 92 / 100

prachtige black metal , beste dat er is, en hun live act toen ik ze zag was toch wel zeer goed hoor

1349 - Hellfire
Reactie van 13 op 30-09-2006 om 16:29u
Score: 90 / 100

Beestig goed ! 1349 heeft hun beste werk afgeleverd met deze plaat en ik betwijfel of ze het nog beter zullen doen in de toekomst.

1349 - Hellfire
Reactie van satyr op 06-11-2006 om 12:13u
Score: 82 / 100

hun oudere werken vind ik gwn veel beter vooral hun debuut ook al is de klank er wat minder die cd doet echt aan het oude darkthrone terug denken

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.