Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Jackson (My Dying Bride) - 55
  • Andreas Tyrone Svensson (Backyard Babies) - 52
  • Archie Bleyer (Cadence Records)† - 116
  • Atli Jarl Martin (Helshare) - 52
  • Brad Delp (Boston)† - 74
  • Carl Cadden-James (Shadow Gallery) - 62
  • David Sanchez (Havok) - 37
  • David Thoener (producent) - 71
  • John Wetton (Asia)† - 76
  • Kristian Larsen (Manticora) - 50
  • Michiel Eikenaar (Nihill)† - 49
  • Toni Paananen (Malpractice) - 51
Review

Caliban vs. Heaven Shall Burn - The Split Program II
Jaar van release: 2005
Label: Lifeforce Records
Caliban vs. Heaven Shall Burn - The Split Program II
Zo’n vijf jaar geleden bracht Lifeforce Records een split CD van de Duitse bands Heaven Shall Burn en Caliban uit met de titel ’The Split Program’ Dit draaide uit op een succes. Nadat beide bands onlangs prima full-lengths afleverde (‘Antigone’ en ‘The Opposite From Within’ respectievelijk) achtte men de tijd rijp om hier een vervolg aan te geven. En dus ligt binnenkort ‘The Split Program II’ in de winkel.

De eer is aan Heaven Shall Burn om de eerste zes nummers voor hun rekening te nemen. De eerste twee (nieuwe) tracks zijn metalcore van het zuiverste water, opmerkelijk genoeg gevolgd door een instrumentaal gedeelte genaamd ‘Nyfædd Von’ waar geen gitaar aan te pas komt maar slechts een piano en wat violen. Na dit ietwat vreemde intermezzo wordt meteen een andere koers ingezet. ‘If This A Man’ en de covers ‘Downfall Of Christ’ (Merauder) en ‘Destroy Fascism’ (Endstand) zijn allen een mix van metalcore en melodieuze death metal en klinken eigenlijk gewoon heel erg aangenaam.

Met death metal heeft Caliban weinig van doen. Over metalcore kan dit vijftal echter een aardig woordje meepraten. Van de vijf nummers die Caliban aan deze split bijdraagt is slechts één track splinternieuw (’The Revenge‘). De resterende vier zijn oude nummers in een nieuw jasje. Zanger Andy Dörner klinkt alsof ’ie liever vandaag dan morgen z’n stembanden eruit spuwt en hier en daar wat cleane vocalen - zoals te horen in ’The Revenge’ - zijn dan ook een verademing. Verder doet Caliban vijf nummers lang waar het goed in is: felle, pakkende riffs, veel tempowisselingen en stevige drumpartijen. Kortom: metalcore van hoog niveau.

Waarschijnlijk zal voor een hoop mensen een hele CD van een van beide bands iets te veel van het goede betekenen, omdat noch Heaven Shall Burn, noch Caliban heel afwisselend klinkt. Ondanks dat ik liever wat meer nieuwe nummers van Caliban had aangetroffen is deze split voor die mensen een goede uitkomst.

Tracklist:
Heaven Shall Burn
1. Unleash Enlightment
2. No One Will Shed A Tear
3. Nyfædd Von
4. If This A Man
5. Downfall Of Christ
6. Destroy Fascism

Caliban
7. The Revenge
8. Arena Of Concealment
9. One Day
10. A Summer Dream
11. One More Lie

Score: 79 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 29 juli 2005

Meer Caliban vs. Heaven Shall Burn:

Caliban vs. Heaven Shall Burn - The Split Program II
Reactie van trooper op 01-01-2006 om 19:22u
Score: 75 / 100

Het hoge niveau van de eerste split wordt zeker niet gehaald hier. Heaven shall burn heeft de gloriedagen van Asunder en Whatever it may take afgesloten en speelt verder op de Antigone manier, wat hier verdacht veel lijkt op nieuwe In flames. Enkel If this is a man kan mij boeien. Caliban speelt op zeker met goeie oude nummers te herhalen maar opnieuw wordt het oorspronkelijke niveau niet gehaald. Deze twee bands hebben hun beste tijd gehad en een nieuwe generatie staat klaar (neaera,maroon,...)

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.