Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
  • 11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
Geen concerten bekend voor 05-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ben Mazzarol (Chaos Divine) - 39
  • Blaise Borboën-Léonard (Unexpect) - 40
  • Jack Russell (Great White)† - 65
  • Mark Boals (Yngwie Malmsteen) - 67
  • Matt Marinelli (Borealis) - 40
  • R.J. Herrera (Suicidal Tendencies) - 64
  • Robbie France (Skunk Anansie)† - 66
  • Van Williams (Nevermore) - 59

Vandaag overleden:
  • John Garner (Sir Lord Baltimore) - 2015
  • John Miles (The Alan Parsons Project) - 2021
  • Wolfgang Amadeus Mozart (componist) - 1791
Review

Endstille - Dominanz
Jaar van release: 2004
Label: Twilight-Vertrieb
Endstille - Dominanz
Duitsers en oorlog... als dat maar goed gaat. Onze buren van Endstille hebben een fascinatie voor oorlog en de nodige vorm van provocatie. In eigen land heeft de band dan ook vaak verwijten gekregen dat ze nazi's zouden zijn. Het hoesje van de nieuwe cd Dominanz spreekt ook niet echt voor politieke correctheid. Er staat de brandende Bismarck op (voor de leek: het grootste Duitse oorlogsschip tijdens WO2). Echter ontkracht de band de aantijgingen van fascisme vrij gauw als men het geheel wat beter onder de loep neemt. De tekst van het titelnummer bevat namelijk de volgende zinsnede (die ook op het shirt te lezen is): "The heaviest weapon for a mislead nation".

Muzikaal is de vergelijking met de oorlog ook snel gemaakt, dit is namelijk de reinste Blitzkrieg. Endstille gaat als een oorlogsmachine tekeer die dood en vernietiging zaait. De parallellen met Darkthrone zijn ook bij dit album niet van de lucht (vooral op het gebied van het gitaarwerk komt dit duidelijk naar voren), maar dan een Darkthrone on speed. Vooral drummer Mayhemic Destructor (hij kan gelukkig beter drummen dan pseudoniemen verzinnen) lijkt het drumstel als een bezetene te mishandelen, ik heb de drums op een album namelijk zelden zo intens bespeeld horen worden. Dit ligt waarschijnlijk mede aan het vrij organische geluid; het moment dat Endstille gebruik gaan maken van triggers is waarschijnlijk net zo aanwezig als het moment dat Geert Wilders moslim wordt. Zanger Iblis snauwt al zijn haat en ongenoegen als een bezetene in de microfoon. Bovendien zit er een lichte distortion over de zang heen die voor een extra hysterisch en ziek effect zorgt.

Het is zeker niet de meest innovatieve blackmetal plaat maar de kwaliteit is van dien hoogte dat ik het iedereen van harte aan kan bevelen. De muziek is ontzettend intensief en men voelt de sfeer van oorlog, verrotting en dood door merg en been gaan. Deze plaat bewijst dat Duitsers en oorlog niet perse een verkeerde combinatie hoeft te zijn en voor een dijk van een blackmetal werk kan zorgen.

Tracklist:
1. Dominanz
2. Instinct
3. Conquest is Atheism
4 Monotonus III
5. Bleed for me
6. Monotonus
7. Witch
8. Worldabscess
9. Crucified
10. Endstille (Feindfahrt)

Score: 87 / 100

Reviewer: Jan
Toegevoegd: 3 februari 2005

Endstille - Dominanz
Reactie van Een_Metalfan op 04-02-2005 om 13:26u
Score: 90 / 100

geweldige cd

Endstille - Dominanz
Reactie van Een_Metalfan op 04-02-2005 om 23:19u

1 puntje: de Bismarck staat inderdaad op de hoes, maar hij staat niet te branden. Hij vuurt zijn kanonnen af op de Hood en de Prince of Whales. De foto is getrokken van de Duitse zware kruiser Prinz Eugen. Voor de rest is het een zeer goede cd, iets anders als normaal. Ik verwachtte eerst een NSBM band, maar blijkbaar hebben deze mannen een andere soort interesse in de geschiedenis van het Derde Rijk.

Endstille - Dominanz
Reactie van Nastrondgard_666 op 25-04-2005 om 10:00u
Score: 95 / 100

Endstille heerscht

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.