Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • The Exploited en Skroetbalg
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Wrighton (Tokyo Blade) - 63
  • Antti Laurén (Manitou) - 47
  • Arno (T.C. Matic)† - 77
  • Charles "Sexecutioner" Varga (Gwar) - 68
  • Greg Smith (Ted Nugent) - 63
  • Herbie Langhans (Seventh Avenue) - 51
  • John Dalton (The Kinks) - 83
  • Kevin Talley (Dååth) - 47
  • Kevin Valentine (Kiss) - 70
  • Michael Kruit (Chaos Divine) - 42
  • Pete Sandoval (Morbid Angel) - 62
  • Raul "Yuyi" M. (Dark Embrace) - 44
  • Rudy Jan van de Bergh (Phantom Mask) - 48
  • Viram Jasani (Led Zeppelin) - 81
  • Yves Huts (Epica) - 47

Vandaag overleden:
  • Larry Carroll (illustrator) - 2019
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue) - 2008
  • Nick Menza (Megadeth) - 2016
Review

Endstille - Dominanz
Jaar van release: 2004
Label: Twilight-Vertrieb
Endstille - Dominanz
Duitsers en oorlog... als dat maar goed gaat. Onze buren van Endstille hebben een fascinatie voor oorlog en de nodige vorm van provocatie. In eigen land heeft de band dan ook vaak verwijten gekregen dat ze nazi's zouden zijn. Het hoesje van de nieuwe cd Dominanz spreekt ook niet echt voor politieke correctheid. Er staat de brandende Bismarck op (voor de leek: het grootste Duitse oorlogsschip tijdens WO2). Echter ontkracht de band de aantijgingen van fascisme vrij gauw als men het geheel wat beter onder de loep neemt. De tekst van het titelnummer bevat namelijk de volgende zinsnede (die ook op het shirt te lezen is): "The heaviest weapon for a mislead nation".

Muzikaal is de vergelijking met de oorlog ook snel gemaakt, dit is namelijk de reinste Blitzkrieg. Endstille gaat als een oorlogsmachine tekeer die dood en vernietiging zaait. De parallellen met Darkthrone zijn ook bij dit album niet van de lucht (vooral op het gebied van het gitaarwerk komt dit duidelijk naar voren), maar dan een Darkthrone on speed. Vooral drummer Mayhemic Destructor (hij kan gelukkig beter drummen dan pseudoniemen verzinnen) lijkt het drumstel als een bezetene te mishandelen, ik heb de drums op een album namelijk zelden zo intens bespeeld horen worden. Dit ligt waarschijnlijk mede aan het vrij organische geluid; het moment dat Endstille gebruik gaan maken van triggers is waarschijnlijk net zo aanwezig als het moment dat Geert Wilders moslim wordt. Zanger Iblis snauwt al zijn haat en ongenoegen als een bezetene in de microfoon. Bovendien zit er een lichte distortion over de zang heen die voor een extra hysterisch en ziek effect zorgt.

Het is zeker niet de meest innovatieve blackmetal plaat maar de kwaliteit is van dien hoogte dat ik het iedereen van harte aan kan bevelen. De muziek is ontzettend intensief en men voelt de sfeer van oorlog, verrotting en dood door merg en been gaan. Deze plaat bewijst dat Duitsers en oorlog niet perse een verkeerde combinatie hoeft te zijn en voor een dijk van een blackmetal werk kan zorgen.

Tracklist:
1. Dominanz
2. Instinct
3. Conquest is Atheism
4 Monotonus III
5. Bleed for me
6. Monotonus
7. Witch
8. Worldabscess
9. Crucified
10. Endstille (Feindfahrt)

Score: 87 / 100

Reviewer: Jan
Toegevoegd: 3 februari 2005

Endstille - Dominanz
Reactie van Een_Metalfan op 04-02-2005 om 13:26u
Score: 90 / 100

geweldige cd

Endstille - Dominanz
Reactie van Een_Metalfan op 04-02-2005 om 23:19u

1 puntje: de Bismarck staat inderdaad op de hoes, maar hij staat niet te branden. Hij vuurt zijn kanonnen af op de Hood en de Prince of Whales. De foto is getrokken van de Duitse zware kruiser Prinz Eugen. Voor de rest is het een zeer goede cd, iets anders als normaal. Ik verwachtte eerst een NSBM band, maar blijkbaar hebben deze mannen een andere soort interesse in de geschiedenis van het Derde Rijk.

Endstille - Dominanz
Reactie van Nastrondgard_666 op 25-04-2005 om 10:00u
Score: 95 / 100

Endstille heerscht

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.