Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Kovács (Akela) - 46
  • Axtwald (Negator) - 45
  • Dave Navarro (Jane’s Addiction) - 59
  • Henri Samuli Seppälä (Children Of Bodom) - 46
  • James Smith (Season's End) - 44
  • Len Arran (Skunk Anansie) - 65
  • Mark Reale (Riot)† - 71
  • Ole Alexander Myrholt (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Pim Blankenstein (Officium Triste) - 56
  • Sebastian Paul (Syrens Call) - 57
  • Suvi Grym (Vanguard) - 47
  • Tomi Ullgren (Rapture) - 48
  • Yiotis Dounas (Blade Of Spirit) - 41

Vandaag overleden:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire) - 2015
  • Wally Gold (producent) - 1998
Review

Endstille - Kapitulation 2013
Jaar van release: 2013
Label: Season Of Mist
Endstille - Kapitulation 2013
De titel van deze achtste schijf van de Duitse razende rakkers van Endstille doet nogal vreemd aan, want als de band met Kapitulation 2013 één zaak duidelijk maakt, is dat er van capitulatie geen enkele sprake is. Sterker nog: de band klinkt gedrevener en beter in vorm dan ik de heren ooit heb gehoord. Meer dan ooit is Endstille een goed geoliede oorlogsmachine waarmee de luisteraar onder de voeten gelopen wordt. Kapitulation 2013 zou dan ook zomaar als beste Endstille-plaat tot op heden de boeken kunnen ingaan.

Nu vond ik het oeuvre van de band voorheen nog wat wisselvallig, met Navigator als beste plaat, maar op Kapitulation 2013 klinkt Endstille een stuk consistenter. Niet alleen is de productie enorm krachtig (een behoorlijke verbetering ten aanzien van het oudere werk, dat af en toe als een zwerm geïrriteerde wespen klonk), maar ook de krachtige, raspende strot van nieuwe vocalist Zingultus (vanaf 2009 onderdeel van de band) bevalt mij beter dan het meer monotone gekrijs van zijn voorganger.

Al vanaf opener Aborted weet Endstille me moeiteloos bij de strot te grijpen met zijn als vanouds razendsnelle black metal, die echter beter dan voorheen in elkaar zit. Het lijkt wel of er ook bij de belangrijkste componisten een nieuwe wind is gaan waaien, want Kapitulation 2013 staat vol met memorabele riffs en zelfs log groovende en hakkende thrash-achtige stukken (The Refined Nation), terwijl het oude materiaal toch echt een stuk monotoner klonk. Zo springen nummers Reich An Jugend en Sick Heil er direct uit, maar is de heerlijk opgefokte cover van Sodom’s Blasphemer (echt zo’n nummer dat de oermens in eenieder naar buiten brengt) stiekem misschien nog wel het gaafst.

Endstille levert met dit album dus gewoon een zeer sterke en solide blackmetalplaat af, die duidelijk maakt dat deze band nog lang niet afgeschreven hoeft te worden. Het materiaal op Kapitulation 2013 schreeuwt om live gehoord te worden, dus wordt het tijd dat de heren weer eens in Nederland te bewonderen zijn.

Tracklist:
1. Aborted
2. The Refined Nation
3. Reich An Jugend
4. Sick Heil
5. Blasphemer (Sodom Cover)
6. Monotonous 2013
7. Nostalgia
8. Stalin Note
9. KDF 511
10. Endstille (Abschied)

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 9 februari 2014

Endstille - Kapitulation 2013
Reactie van Kerala=ok op 09-02-2014 om 21:33u
Score: 90 / 100

Navigator vind ik ook hun beste CD tot nu toe. Ik vind al hun voorgangers qua productie prima klinken en Kapitulation 2013 klinkt wat vettiger (dus voor mij niet beter). De composities, vocalen en riffs zijn zeer geslaagd. Einde maart 2014 zijn ze in België, samen met Koldbrann en Ondskapt.

Endstille - Kapitulation 2013
Reactie van Willem op 11-02-2014 om 21:14u
Score: 95 / 100

Live in Groningen:

https://www.facebook.com/events/558982097490532/

Endstille - Kapitulation 2013
Reactie van Artorius op 28-02-2014 om 16:09u
Score: 75 / 100

Endstille heeft mij nooit bijzonder kunnen boeien. Gewoon een aardige blackmetalband, zoals er zoveel zijn. Niets bijzonders, en daar komt ook met dit album geen verandering in. Verder niks mis mee, het luistert lekker weg.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.