Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
    10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benjamin Voiseux (Dreamlost) - 44
  • Bono (U2) - 66
  • Danny Carey (Tool) - 65
  • Donovan - 80
  • Egan O'Rourke (Daylight Dies) - 47
  • Joonas Jope Koto (To/Die/For) - 52
  • Luis Barros (Tarantula) - 58
  • Manu Liira (Paganus) - 43
  • Richard Patrick (Filter) - 58
  • Roberto Messina (Alkemyst) - 49
  • Walter Hoeijmakers (Roadburn-festival) - 61

Vandaag overleden:
  • David Wayne (Metal Church) - 2005
Review

Endstille - Kapitulation 2013
Jaar van release: 2013
Label: Season Of Mist
Endstille - Kapitulation 2013
De titel van deze achtste schijf van de Duitse razende rakkers van Endstille doet nogal vreemd aan, want als de band met Kapitulation 2013 één zaak duidelijk maakt, is dat er van capitulatie geen enkele sprake is. Sterker nog: de band klinkt gedrevener en beter in vorm dan ik de heren ooit heb gehoord. Meer dan ooit is Endstille een goed geoliede oorlogsmachine waarmee de luisteraar onder de voeten gelopen wordt. Kapitulation 2013 zou dan ook zomaar als beste Endstille-plaat tot op heden de boeken kunnen ingaan.

Nu vond ik het oeuvre van de band voorheen nog wat wisselvallig, met Navigator als beste plaat, maar op Kapitulation 2013 klinkt Endstille een stuk consistenter. Niet alleen is de productie enorm krachtig (een behoorlijke verbetering ten aanzien van het oudere werk, dat af en toe als een zwerm geïrriteerde wespen klonk), maar ook de krachtige, raspende strot van nieuwe vocalist Zingultus (vanaf 2009 onderdeel van de band) bevalt mij beter dan het meer monotone gekrijs van zijn voorganger.

Al vanaf opener Aborted weet Endstille me moeiteloos bij de strot te grijpen met zijn als vanouds razendsnelle black metal, die echter beter dan voorheen in elkaar zit. Het lijkt wel of er ook bij de belangrijkste componisten een nieuwe wind is gaan waaien, want Kapitulation 2013 staat vol met memorabele riffs en zelfs log groovende en hakkende thrash-achtige stukken (The Refined Nation), terwijl het oude materiaal toch echt een stuk monotoner klonk. Zo springen nummers Reich An Jugend en Sick Heil er direct uit, maar is de heerlijk opgefokte cover van Sodom’s Blasphemer (echt zo’n nummer dat de oermens in eenieder naar buiten brengt) stiekem misschien nog wel het gaafst.

Endstille levert met dit album dus gewoon een zeer sterke en solide blackmetalplaat af, die duidelijk maakt dat deze band nog lang niet afgeschreven hoeft te worden. Het materiaal op Kapitulation 2013 schreeuwt om live gehoord te worden, dus wordt het tijd dat de heren weer eens in Nederland te bewonderen zijn.

Tracklist:
1. Aborted
2. The Refined Nation
3. Reich An Jugend
4. Sick Heil
5. Blasphemer (Sodom Cover)
6. Monotonous 2013
7. Nostalgia
8. Stalin Note
9. KDF 511
10. Endstille (Abschied)

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 9 februari 2014

Endstille - Kapitulation 2013
Reactie van Kerala=ok op 09-02-2014 om 21:33u
Score: 90 / 100

Navigator vind ik ook hun beste CD tot nu toe. Ik vind al hun voorgangers qua productie prima klinken en Kapitulation 2013 klinkt wat vettiger (dus voor mij niet beter). De composities, vocalen en riffs zijn zeer geslaagd. Einde maart 2014 zijn ze in België, samen met Koldbrann en Ondskapt.

Endstille - Kapitulation 2013
Reactie van Willem op 11-02-2014 om 21:14u
Score: 95 / 100

Live in Groningen:

https://www.facebook.com/events/558982097490532/

Endstille - Kapitulation 2013
Reactie van Artorius op 28-02-2014 om 16:09u
Score: 75 / 100

Endstille heeft mij nooit bijzonder kunnen boeien. Gewoon een aardige blackmetalband, zoals er zoveel zijn. Niets bijzonders, en daar komt ook met dit album geen verandering in. Verder niks mis mee, het luistert lekker weg.

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.