Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 december:
  • Three Days Grace en Badflower
  • 5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
Geen concerten bekend voor 03-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Steer (Carcass) - 56
  • Csaba "Csibe" Czébely (Wisdom) - 50
  • Damir Adžic (Alogia) - 47
  • Daniel Bugno (Arise) - 49
  • Don Barnes (38 Special) - 73
  • Erik Grönwall (H.E.A.T) - 38
  • Hornyák Balázs (Wisdom) - 50
  • Jan Hrubý (Framus 5) - 77
  • Jimmie Strimell (Nightrage) - 45
  • Joseph Conrad (auteur)† - 168
  • Kenneth McGowan (fotograaf) - 85
  • Kostas Theoharis (Blade Of Spirit) - 49
  • Mark Shelton (Manilla Road)† - 68
  • Mickey Thomas (Starship) - 76
  • Ozzy Osbourne (Black Sabbath)† - 77

Vandaag overleden:
  • Ian McLagan (Faces) - 2014
  • Scott Weiland (Stone Temple Pilots) - 2015
Review

Sethery - Kholera
Jaar van release: 2004
Label: Woodcut Records
Sethery - Kholera
Black Metal valt anno 2004 grofweg op te delen in twee soorten: de rauwe, old school Black Metal, waar technische uitvoering en perfectie ondergeschikt zijn aan een undergroundgeluid en verering van de grote jongens uit Noorwegen, en de technisch goed uitgevoerde, maar erg gepolijste vorm. Het Finse Sethery wil kennelijk graag bij de eerste variant horen, getuige boze kreten als “Godcrushing Black Metal” en Mindblast Cholera”, maar komt door frequent gebruik van keyboards en de gladde productie toch eerder in het hokje terecht waar bands als Dimmu Borgir en Bal-Sagoth zich ook al ophouden.

Geen werk voor de echte Black Metal-fans dus, maar voor ieder die wat verder kijkt dan zijn neus lang is heeft Sethery toch best wat te bieden. Volgens de bio won de band met het nummer “Helldivision Designed” ooit een songwriting-wedstrijd in Finland en hoewel dat niet erg ‘true’ is geeft het wel precies het sterke punt van Sethery aan. De band schrijft sterke nummers met een kop en een staart, waarin de duistere keyboards van T. Liukkonen een dominante plaats innemen. De band koppelt dat aan snelheden en agressie die we ook bij een band als Marduk terug vinden, en da’s natuurlijk helemaal niet verkeerd.

Kritiekpunten zijn er echter ook. Ten eerste is de dubbelzang van gitarist J. Henttunen en bassist J. Lehto niet de beste die ik ooit gehoord heb. Eén van de twee heeft een acceptabele krijs, maar die wordt regelmatig weggedrukt door het praterige geluid van de ander. Bovendien is Sethery nou niet de meest originele en inventieve band, en in een genre wat al enorm wordt uitgemolken werkt dat enorm tegen de band. De meeste gitaarriffs heb ik al eens eerder horen langskomen, en ook de synthpartijen lijken af en toe schaamteloos gejat bij een vergelijkbare band als Cradle Of Filth.

Kholera is dus een acceptabele release binnen het genre, maar wie onder Black Metal namen als Darkthrone en oude Mayhem verstaat kan deze plaat rustig laten liggen. Fans van het eerder genoemde Dimmu Borgir moeten dit misschien wel eens gaan luisteren.

Tracklist:
1. Demons Spoke The Lullaby
2. Mindblast Kholera
3. Impasse And Lick Of The Serpent
4. Helldivision Designed
5. (I Am) Condemnation
6. The Sheep Who Always Lied
7. Amen And Nightmare
8. Vulturous Hectoric Aspect

Score: 75 / 100

Reviewer: Rascul
Toegevoegd: 21 oktober 2004

Meer Sethery:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.