Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
    13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • RVH Project
  • The Motherz
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Torretta (Daedalus) - 46
  • Andreas "Gerre" Geremia (Tankard) - 59
  • Andrey (II) (Psilocybe Larvae) - 45
  • Carl Albert (Vicious Rumors)† - 64
  • Charlotte Wessels (Delain) - 39
  • Chris Maitland (Porcupine Tree) - 62
  • Chuck Schuldiner (Death)† - 59
  • Fernando Caveira (Ramp) - 49
  • Hervé Marquis (ADX)† - 65
  • Ivo "Namtar" Wijers (Carach Angren) - 40
  • Kasper Gram (Evil Masquerade) - 46
  • Kim McAuliffe (Girlschool) - 67
  • Kristian Ranta (Norther) - 45
  • Lars "Lazare" Nedland (Borknagar) - 50
  • Lars Rettkowitz (Freedom Call) - 47
  • Lee Altus (Exodus) - 60
  • Owen Morris (producent) - 58
  • Per-Joar "Dolk" Spydevold (Kampfar) - 53
  • Sameli Köykkä (Colosseum) - 46
  • Thomas Hedlund (Cult Of Luna) - 46
  • Will Carroll (Death Angel) - 53

Vandaag overleden:
  • Dan Blocker (acteur) - 1972
  • Derek Lawrence (producent) - 2020
  • Glenn Branca - 2018
  • Jack Richardson (producent) - 2011
  • Tom Rabstenek (technicus) - 2005
Review

The Haunted - rEVOLVEr
Jaar van release: 2004
Label: Century Media Records
The Haunted - rEVOLVEr
Afgelopen jaar leverde The Haunted met One Kill Wonder een beestachtig album af, dat bol stond van de agressie en felle riffs. Al een jaar later komt opvolger rEVOLVEr uit. Dat is vrij verrassend te noemen, want er zijn toch wel de nodige dingen veranderd in het kamp van deze Zweden. Allereerst natuurlijk het vertrek van frontman Marco Aro, die op dit album vervangen is door de allereerste zanger Peter Dolving. Bovendien heeft de band het label Earache ingewisseld voor Century Media.

Na enkele luisterbeurten kan ik constateren dat het vertrek van Marco Aro toch wel een behoorlijke krater heeft geslagen. Dolving beschikt over een behoorlijke strot, maar ik vond Marco Aro toch vele malen krachtiger zingen en veel beter bij de agressieve, moderne knuppel-thrash van The Haunted passen. Dat is overigens een kwestie van smaak waarbij ik me kan voorstellen dat de meningen verdeeld zijn.

Zoals wel te verwachten is, staan er op rEVOLVEr de nodige snelle krakers. Opener No Compromise is een érg lekker en rechttoe-rechtaan thrash-nummer en bevat alle goede elementen van deze band. Samen met andere toppers als Sabotage en Sweet Relief doet dit nummer het meest denken aan One Kill Wonder. Wat ik echter minder geslaagd vind, zijn de wat experimentele nummers als 99 (het einde van dit nummer roept angstige associaties met nu-metal op, en dat kan er bij mij dus écht niet in) en All Against All (waarvan de tekst wel wat érg kinderachtig overkomt, maar dat muzikaal gezien nog best redelijk in elkaar zit). Bij sommige bands hoor ik gewoon liever kwaliteit dan al te veel vernieuwende elementen en The Haunted is zo’n band.

Niemand zal mij horen beweren dat rEVOLVEr een slecht album is, maar al met al zet ik toch liever het intense One Kill Wonder nog een keertje op. Op dit nieuwe album wordt de kwaliteit van One Kill Wonder in sommige nummers namelijk geëvenaard, maar leidt de experimenteerdrift van deze band ook tot enkele mindere nummers die wat afbreuk doen aan het totaalbeeld.

Tracklist:
1. No Compromise
2. 99
3. Abysmal
4. Sabotage
5. All Against All
6. Sweet Relief
7. Burnt To A Shell
8. Who Will Decide
9. Nothing Right
10. Liquid Burns
11. My Shadow

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 8 oktober 2004

Meer The Haunted:

The Haunted - rEVOLVEr
Reactie van 'bones' op 21-12-2004 om 15:30u
Score: 70 / 100

persoonlijke favoriet 99!!!!

The Haunted - rEVOLVEr
Reactie van MR. W op 08-01-2005 om 16:33u
Score: 95 / 100

de expirimentele nummers zijn echt een kwestie van smaak of ze je bevallen, en 99 is gewoon puur geweld echt prachtig! hoe meer je dit album beluisterd hoe genialer je het gaat vinden, toen ik hem net had vond ik one kill wonder leuker maar rEVOLVEr word beter elke keer als ik er naar luister. Je kunt wel zeggen dat rEVOLVEr een stuk profesioneler klinkt dan voorgaande albums zonder te veel van de pure haunted agressie te verliezen. Een absolute topper!

The Haunted - rEVOLVEr
Reactie van hggffg op 09-04-2005 om 19:55u
Score: 9 / 100

jaja

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.