Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Cseh (Casketgarden) - 45
  • Ben Kasica (Skillet) - 42
  • Bjørn Dencker (Dodheimsgard) - 50
  • Ed O’Brien (Radiohead) - 58
  • Frédéric Renaut (Elvaron) - 50
  • George Marino (technicus)† - 79
  • Johan van Stratum (Stream Of Passion) - 44
  • Lari Kuitunen (Vanguard) - 47
  • Maciej "Maxx" Koczorowski (Chainsaw) - 47
  • Michael Kamen (componist)† - 78
  • Mikko Seppänen (Vanguard) - 43
  • Phil Mogg (UFO) - 78
  • Philip Labonte (All That Remains) - 51
  • Robert "Litza" Friedrich (Acid Drinkers) - 58
  • Rocco Mastromarino (Apothys) - 43
  • Rolf Kempf (songwriter)† - 79
  • Terence Holler (Eldritch) - 58

Vandaag overleden:
  • Joey Ramone (Ramones) - 2001
Review

Dirty Bird / Gravitron / Birdwing - split EP
Jaar van release: 2004
Label: 4 Walls Records
Dirty Bird / Gravitron / Birdwing - split EP
Met deze leuk vormgegeven split EP presenteert het eigenwijze 4 Walls label maar liefst drievierde van z'n getekende bands. Een kleinschalig, beginnend label dus, dat opgericht is vanuit een sterke walging voor de huidige status van (populaire) rock en een bewonderswaardig plichtgevoel jegens al die charmante, koppige rock 'n roll bandjes die de VS onveilig maken. Gedurende een klein half uurtje presenteren de hoogvliegers Dirty Bird, Birdwing en het reeds door mij besproken Gravitron een smerig staaltje harde rock.

De eerste twee nummers zijn van Dirty Bird. Deze rare vogels spelen volgens eigen zeggen 'garage/horror/thrashpunk riverrock at its finest'. Met name het garagerock aspect kenmerkt de sound van de band, en fragmenten van schreeuwend blond, rondborstig slasherfilmslachtvee geven de 'dirty rock' een klassiek horrorsfeertje. Een uitstekende band, die maar even snel met een album op de proppen moet komen.

Gravitron wist me een tijdje geleden al te verrassen met het fijne album The Dawning Of The Finite Moment Of Now, en ook op deze EP laten de twee heren weer een uitstekende portie robuuste spacey rock horen. De tracks zijn veelbelovende demo versies van nummers die uiteindelijk op het tweede album zullen verschijnen. Met name The Young Lads of Olde is een sterke rocker.

Birdwing verschilt nogal van de andere twee bands. De muziek is sludgy en slepend, en men doet het wat rustiger aan met de distortion. Dat neemt niet weg dat ook de rock van Birdwing grondig gedoopt is in een oceaan van licht psychedelische gitaar- en baswerk; het is alleen dat Dirty Bird en Gravitron wel heel erg verzot zijn op de distortionfunctie. De sound van Birdwing is cleaner en de smaakvol ongepolijste zang staat centraler. Technisch is de band wat slordig, maar gezien de vrijwel non-existente complexiteitsfactor van de muziek kan het haast niet anders of deze jongens voorzien hun sound bewust van het wat rammelige karakter. Geen verkeerde keuze, want van de drie bands maakt Birdwing de meeste indruk. En dat zegt veel, gezien de kwaliteit van de andere twee bands.

Tracklist:
1. Dirty Bird - Brains
2. Dirty Bird - Little Girl
3. Gravitron - The Black Wing Interceptors
4. Gravitron - The Young Lads of Olde
5. Birdwing - '69 Firebird
6. Birdwing - Let Them Know

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 13 september 2004

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.