Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
Geen concerten bekend voor 01-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Esko Salow (Nostradameus) - 55
  • Frédéric Chopin (componist)† - 216
  • Gerry Bron (producent)† - 93
  • Jean Blaute (producent) - 74
  • Matthias Kupka (Emergency Gate) - 45
  • Rob Affuso (Skid Row) - 63
  • Roger Daltrey (The Who) - 82
  • Sven "Silenoz" Kopperud (Dimmu Borgir) - 49
  • Wiley Arnett (Sacred Reich) - 58
Review

Cropment - Spiral Of Violence
Jaar van release: 2004
Label: Fastbeast Entertainment
Cropment - Spiral Of Violence
Zwitserland. Het land van de Alpengletsjers, dijenkletsende jodelaars en overvolle skivakanties. Op Samael na geen land dat bekend staat om zijn levendige metalscene, laat staan dat het een land is vol met brute Death Metal bands. Toch is dit wel het land waar Cropment vandaan komt.

Helaas is deze nieuwe smaak Death Metal er niet één om lang te onthouden, want zo geweldig is het allemaal niet wat Cropment ten gehore brengt. De muziek van dit vijftal bestaat voor het leeuwendeel uit brute Death Metal die wel wat doet denken aan Suffocation, maar ook raakvlakken vertoont met Possessed en ons eigen Altar. Cropment haalt het compositorische niveau van deze bands echter bij lange na niet, waardoor het geheel nogal 13-in-een-dozijn overkomt. Technisch is het allemaal wel oké, vooral de dubbele gitaarakkoorden van gitaristen Stephan en Adrian zijn het aanhoren waard, maar daar blijft het toch wel bij. Bovendien worden deze gitaarduels niet ondersteund door een goed basgeluid omdat de bassist heel sneaky uit de mix gefilterd is. Ik heb serieus zitten luisteren of de snaren van Patrik Wawrzyniak nog ergens te horen zijn, maar ik heb niets kunnen ontdekken wat ook maar in de buurt van een basgitaar komt.

Verder kent Cropment behalve de genoemde mankementen nog een groot probleem: grunter René Barthoulot kan totaal niet grunten, en begint me na verloop van tijd (de cd duurt nog een dikke 46 minuten ook) mateloos te irriteren met zijn zogenaamd diepe rochel. Godver, zelfs een aidspatiënt met een longinfectie klinkt nog bruter. Krijsen kan de beste man wel aardig, maar die grunt kan ik niet mee leven. Not if he was the last grunter on earth!

Ofschoon de Zwitsers dus uiterst hun best hebben gedaan om een goede cd af te leveren, wat te zien is aan het werkelijk prachtige artwork van de cd, is Spiral Of Violence geen plaat die ik nog erg vaak ga draaien. Dan zet ik liever nog maar eens een oude plaat van Suffocation op, of een andere band die weet hoe brute Death Metal echt bruut gebracht kan worden. Daar kan zelfs een goede livetrack niets aan veranderen.

Tracklist:
1. Stream of Justice
2. Bloody Innocence
3. Day By Day
4. Ethic Genetic
5. Cold As Blood
6. Atheistic Thoughts
7. Spiral Of Violence
8. Hypnotic Mass Suggestion
9. The Age Of Terrorism
10. Nuclear Holocaust
11. Fear Of Death (Live)

Score: 63 / 100

Reviewer: Rascul
Toegevoegd: 11 augustus 2004

Meer Cropment:

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.