Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

Camerata Mediolanense - Atalanta Fugiens
Jaar van release: 2024
Label: Prophecy Productions

 -

Met weemoed denk ik nog wel eens terug aan het Utrechtse festival Summer Darkness - destijds het grootste gothic festival van de Benelux. Daar heb ik toch menig band in aan metal verwante genres ontdekt. Het Italiaanse Camerata Mediolanense zou daar met zijn neoklassieke klanken helemaal thuis zijn geweest. De band doet wat dat betreft denken aan Summer Darkness-alumni als Ianva, Jännerwein en Rosa Crux.

Maar laten we eerst eens even in de achtergronden van de band duiken. De vertaling van Camerata Mediolanense is groep van kamermuzikanten uit Milaan (de Romeinse naam voor Milaan was Mediolanum). De in 1994 al opgerichte formatie staat onder leiding van klassiek componist Elena Previdi en maakt zoals gezegd neoklassieke muziek. Daarnaast horen we elementen uit darkwave en neofolk terug. Het onderhavige Atalanta Fugiens is pas het zesde album, dus heel productief is men niet. Deze titel is een verwijzing naar het emblemataboek uit 1617 - een boek met alchemiethematiek. Kan Camerata Mediolanense met deze plaat goud smeden?

Het antwoord daarop is enigszins ambigu. Het niveau is nogal wisselend. De openingstrack Embryo Ventosa is een echte topper en is gelijk (helaas) het beste nummer van de plaat. De tribale roffels omkleden de renaissancistische a-capellazang, die deels meerstemmig en deels met tegenzang opgevoerd wordt. Het erop volgende Rosetum is voorzien van spoken word, maar mist richting en doel. Het meandert maar wat, de hoge sopraan-uithalen ten spijt. Het duurt met ruim vierenhalve minuut simpelweg te lang.

Zo laveert Atalanta Fugiens tussen hoogtepunten en..., nouja..., dieptepunten zou ik het niet noemen, want de Italianen zakken nergens door de ondergrens. Laten we het rustpunten noemen. Punten waarin het puntje van uw stoel minder bezeten wordt. Punten waarop de aandacht wat minder opgeëist wordt. De band lijkt wat doelloos rond te fladderen. Het heeft wel iets romantisch en dat is allemaal leuk en aardig, maar uiteindelijk moet er ook gewerkt worden. Gelukkig pakt men de draad snel weer op en is het genieten van darkfolkige strijddrums en ambient keyboards. Ze kunnen het wel!

Pluspunten verdient de band verder met het instrumentarium. Op de loonlijst vinden we bijvoorbeeld bespelers van keyboards, klavecimbel, basviool en allerlei percussie. Het geheel wordt aangevuld met een schare aan sfeerklanken. Soms klinkt dat ietwat digitaal, maar over het algemeen is dat dan wel weer netjes verwerkt in het geheel. Nou is het met de relatief kale composities op zich natuurlijk niet per se moeilijk om hier een goed klinkend geheel van te maken, maar het is toch een complimentje waard.

Zo zijn we aangekomen bij het eind van deze review. Wilt u eens wat anders dan uw standaardmetal? Kunt u wel wat met barok en renessancistisch neoklassiek? Bent u niet vies van darkwave, dark folk en neofolk? Gun Camerata Mediolanense dan een kleine drie kwartier van uw tijd. Een buil kunt u zich er niet aan vallen.

Tracklist:
1. Embryo Ventosa
2. Rosetum
3. Rupe Cava
4. Corallus
5. Hermaphroditus
6. Victor Quadrupedum
7. Mercurius
8. Arpie
9. Draco
10. Alta Venenoso

Score: 73 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 27 augustus 2024

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.