Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Moulder (producent) - 66
  • Eduardo Navazo (Mistweaver) - 43
  • Frank Beard (ZZ Top) - 76
  • Henkka (Withering) - 43
  • Lars Lindén (Carnal Forge) - 55
  • Maik Pomplun (Gernotshagen) - 44
  • Mikko Nenonen (Paganus) - 44

Vandaag overleden:
  • Seth Putnam (Anal Cunt) - 2011
Review

Corvus Corax - The Atavistic Triad
Jaar van release: 2001
Label: Dark Symphonies Records
Corvus Corax - The Atavistic Triad
Corvus Corax maakt doom metal. Veel loodzware gitaren, in vele lagen, vergezeld met veel keyboards en onheilspellende zang zorgen voor een erg complexe mengelmoes. Hierdoor is het niet even een album wat je opzet als je snel een leuk deuntje wil horen. Je moet er toch echt even voor gaan zitten om The Atavistic Triad te waarderen. Met slechts 4 nummers (en een verborgen track, wat niet echt muziek is) duurt deze cd toch zo'n 45 minuten, wat dus betekend dat het erg lange nummers zijn.

Son of the Earth begint heel sfeervol. De keyboards zorgen gelijk voor een hele donkere sfeer, in dit 15 minuten durende nummer. Pas na bijna 3 minuten knallen de gitaren en drums erin, en bouwt het steeds harder op. Dan komt er nog een soort koorzang bij en is de sfeer pas echt duister. Die zang blijft niet zo lang, want dat wordt overgenomen door black metal achtige zang, bovenop snelle riffs. Omdat het nummer erg lang is kan het natuurlijk niet altijd zo doorgaan. Op een minuut of 6 is het geweld ineens over, en gaat alles rustiger verder, maar het blijft onheilspellend. Dit duurt echter niet te lang, want al snel gaat het nummer weer naar het oude snelle tempo. Dit blijft een paar keer zo wisselen, de rest van het nummer lang.

Tweede nummer Terminus Est is ook weer een lange. Ook dit nummer duurt 15 minuten, maar het is veel symphonischer dan het 1e nummer. Het nummer is rustiger, en op een andere manier toch hard. Ook de schreeuwende zang staat hierin wat op de achtergrond, waardoor de muziek dus meer naar voren komt. Sojourn is minder lang, slechts ongeveer 3 minuten. Het begint met mooie vrouwelijke vocalen, waarna een prachtige rustige melodie begint, gespeeld door onder andere fluiten, acoustische gitaren en keyboards. De zang komt op het eind weer even terug, maar voor het grootste deel is dit nummer instrumentaal.

Mystagogue duurt ook weer zo'n 12 minuten, en begint net als het 1e nummer ook weer heel onheilspellend rustig, en qua opbouw is het nummer net als het 1e: rustig en snel wisselt elkaar vaak af. Echter, de rustigere stukken hierin zijn veel rustiger, maar het is een mooie aanvulling van de hardere stukken. Afsluiter Dead Man Walking bestaat uit wat wazige geluiden en geschreeuw, waar ik het verder maar niet over zal hebben.

Zoals ik al eerder zei, de nummers zijn erg complex, en erg lang. Dit is niet zo'n groot probleem. Echter, de productie kan wel wat beter, want het klinkt soms wat dof, waardoor de diverse instrumenten niet zo goed te onderscheiden zijn, en het meer een dikke brei wordt, om het maar zo te noemen. Met betere productie had het album zeker een punt hoger gescoord.

De tracklisting:

  1. Son Of The Earth
  2. Terminus Est
  3. Sojourn
  4. Mystagogue
  5. Dead Man Walking (verborgen track)

Score: 60 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 7 november 2001

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.