Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Obscura, Pestilence, Cryptic Shift, Thus en Dvrk
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
Geen concerten bekend voor 26-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (Dragonforce) - 54
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 49
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 49
  • Doug Sax (technicus)† - 90
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 47
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 51
  • Jose Pasillas (Incubus) - 50
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 42
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 47
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 52
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 50

Vandaag overleden:
  • John Heartfield (illustrator) - 1968
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Jaar van release: 2025
Label: InsideOut Music

 -

Het zijn drukke tijden voor metaloperagrootmeester Arjen Lucassen. Met een uitverkochte concertreeks in het Tilburgse Poppodium 013 in het kader van zijn Ayreon is zijn agenda goed gevuld. Daar komen de heruitgave van zijn eerste soloalbum Pools Of Sorrow, Waves Of Joy en de release van nieuw solowerk nog bij. Songs No One Will Hear is de naam van zijn nieuwste creatie. Dit conceptalbum gaat over de laatste vijf maanden van de aarde wanneer een asteroïde op ramkoers ligt. De negen tracks belichten de verschillende manieren waarop mensen op dit aankomende onheil reageren.

Net als in eerder solowerk neemt Arjen Lucassen het grootste gedeelte van de zang en onder andere het bas- en gitaarspel voor zijn rekening. Hoewel het een soloplaat heet, doet Lucassen het niet alleen. Muzikale alleskunner Mike Mills verzorgt als streamer commentaar bij de gebeurtenissen die in de liederen bezongen worden. Floor Jansen maakt haar opwachting in een duet en er worden zanglijnen verzorgd door Irene Jansen, Robert Soeterboek en Marcela Bovio. Op instrumentaal vlak zijn onder meer Joost van den Broek (Hammond) en Koen Herfst (drums) van de partij. Met deze topmusici zou je het bijna Ayreon-light kunnen noemen.

De stijl van Lucassen mag inmiddels bekend worden geacht. Zijn sfeervolle progrockcomposities zijn doorspekt met folk en flink wat referenties naar de jaren zeventig. Dat is op deze nieuwe plaat niet anders. Net als op het eerdere Lost In The New Real (2012) worden die progrockcomposities vermengd met popmuziek en horen we flink wat terug van bijvoorbeeld The Beatles. Het is een aanstekelijk geheel van veelal relatief korte nummers.

De emotionele toon van de liederen is al even divers als Lucassens invloeden. Deze sluit aan bij de onderwerpen van de songs. Donkerdere, onheilspellendere en vragende melodielijnen behandelen de onzekerheid en het persoonlijke en maatschappelijke drama. Vrolijkere noten zijn er voor mensen die vervallen in ongeremd hedonisme, zoals de orgies in Shaggathon, en de ontkenners uit Goddamn Conspiracy. Het melancholische en speelse Dr. Slumber’s Blue Bus is een van de hoogtepunten van de plaat. Dat geldt ook voor The Clock Ticks Down vol weergaloos gitaarwerk en de grote epic Our Final Song, waarin alles op explosieve wijze samenkomt.

Hoewel Lucassen geen topvocalist is, brengt hij het er, net als op eerder werk, aardig vanaf. Zeker in het lichtere, speelse werk. Doordat het qua composities af en toe veel wegheeft van Ayreon, lijken sommige zanglijnen echter te schreeuwen om een van de vocale grootheden, waarmee Lucassen vaak werkt. Wat betreft schrijfwerk valt er verder weinig aan te merken. Hier en daar klinkt het wel erg bekend, maar dat is te verwachten met zo’n indrukwekkend oeuvre. Het duet We’ll Never Know met Floor Jansen valt aanvankelijk wat tegen, maar de spetterende apotheose, bomvol gitaargeweld en vocale kracht, maakt een hoop goed.

Songs No One Will Hear zal fans dan ook kunnen bekoren. Het album klinkt vertrouwd, maar is net iets lichtere kost dan de meeste van Lucassens grootse metalopera’s. Vooral op instrumentaal gebied valt er veel te ontdekken. Als er een einde aan de wereld moet komen, dan het liefst zo; met schitterend gitaarwerk en schaterlachend langs ravijnen.

Tracklist:
1. End Of The World Show
2. The Clock Ticks Down
3. Goddamn Conspiracy
4. The Universe Has Other Plans
5. Shaggathon
6. We’ll Never Know
7. Dr. Slumber’s Blue Bus
8. Just Not Today
9. Our Final Song

Score: 75 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 10 september 2025

Zoeken
    24 april:
  • Asenheim - Elbenblut
  • At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
  • Battleroar - Petrichor
  • Elegant Weapons - Evolution
  • Foo Fighters - Your Favorite Toy
  • Nuclear Messiah - Black Flame
  • Sepultura - The Cloud Of Unknowing
  • Since The Death - Entangled
  • Six Feet Under - Next To Die
  • Terror - Still Suffer
  • The Amity Affliction - House Of Cards
  • Wrang - Verwording
  • 27 april:
  • Candarian - Trepanoción
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.