Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
  • 28 januari:
  • Onslaught
  • Paleface Swiss
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ben Moody (Evanescence) - 45
  • Bryan Hipp (Brutality)† - 58
  • Christopher Bradley (Beneath The Massacre) - 43
  • Luis Moya (Poema Arcanus) - 52
  • Morie "Heath" Hiroshi (X Japan) - 58
  • Steve Riley (L.A. Guns)† - 70
  • Steven Adler (Guns N' Roses) - 61

Vandaag overleden:
  • Barry Goldberg (The Electric Flag) - 2025
  • Rhett Forrester (Riot) - 1994
Review

Saturday Night Satan - All Things Black
Jaar van release: 2024
Label: Made Of Stone Records

 -

All Things Black is het debuutalbum van de Griekse formatie Saturday Night Satan. De band valt niet alleen op vanwege de prikkelende bandnaam, maar ook door de smakelijk likkende zwarte kat van het artwork (denk ook aan het album Impeckable uit 1977 van Budgie). Het gezelschap zoekt zijn invloeden in de hardrock van de jaren zeventig tot negentig en in occulte sferen. Namen als Lucifer, Ghost, Led Zeppelin, Black Rebel Motorcycle Club en consorten komen bovendrijven tijdens het beluisteren van deze plaat. De meeste bands die hun heil zoeken in duistere, duivelse horrorfilms hebben een retrokarakter en houden het bij een sound passend bij donkere jarenzeventigacts. De groep rond gitarist/bassist Jim Kotsis (Black Soul Horde) en zangeres Kate Soulthorn onderscheidt zich door modernere invloeden te integreren in zijn geluid, zodat het net wat origineler en frisser klinkt.

Het resultaat is negen tracks met elk een geheel eigen karakter. Zo zijn 5AM, Witches' Dance en Of Love And Void stevige, rappe rocktracks met zwaar gitaarwerk en een duistere inborst die versterkt wordt door een agressieve ritmesectie. Aanvankelijk lijken het vrij traditionele songs in de traditie van de jaren zeventig, maar in de overgangen en refreinen duiken modernere (alternatieve en indierock) invloeden op. Dat onverwachte element is wennen, omdat de tracks zo sfeervol openen dat je denkt met een traditionelere band van doen te hebben. Wanneer je eenmaal gewend bent geraakt aan die onconventionele wisselingen, zijn de duistere rocksongs een warm bad met als constante de pakkende zanglijnen van Soulthorn en het uitstekende musiceren.

De tracks zijn rijkelijk gelardeerd met geluidseffecten en extra instrumentatie (denk aan synthesizer-, strijk- en fluitpartijen). Hier en daar zijn er wat tweede (grommende) stemmen, maar deze en ook de genoemde extra instrumenten zijn soms moeilijk te ontwaren in de vrij luide mix. Er valt veel te ontdekken, maar het is af en toe lastig zoeken. Daar valt nog winst te boeken op een anderszins indrukwekkend debuutalbum. Devil In Disguise lijkt wel wat op demonische postpunk, terwijl de lieflijke ballad By The River ontroert met akoestische elementen die ook in het afsluitende Of Love And The Void aanwezig zijn. De titeltrack doet zijn naam eer aan door te openen met donker synthesizerwerk om over te gaan in gehaaste, onheilspellende zang- en gitaarpartijen. Het is verrukkelijk ongemakkelijk, met verlichting in de melodieuze refreinen.

Saturday Night Satan lift mee op de populariteit van traditionele rockmuziek vol duistere, occulte invloeden. De Grieken geven er echter een eigen draai aan door hun muziek te doorweven met moderne, verrassende elementen: horrorrock met een twist. Er wordt uit meer vaten getapt dan nostalgie en herkenning alleen. Het knappe musiceren maakt indruk, maar de productie mist diepte. Live is die er misschien wel en kan het gezelschap daar in de toekomst zijn voordeel mee doen.

Tracklist:
1. 5AM
2. Rule With Fire
3. Devil In Disguise
4. All Things Black
5. Lurking In The Shadows
6. By The River
7. Crown Of Arrogance
8. Witches' Dance
9. Of Love And The Void

Score: 82 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 30 maart 2024

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.