Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
  • 27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
Geen concerten bekend voor 21-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amar Ru (Orakle) - 45
  • Ana Lara (Oratory) - 47
  • Andy Galeon (Death Angel) - 54
  • Andy Parker (UFO) - 74
  • DJ Premier (Gang Starr) - 60
  • Eddie Money† - 77
  • Jussi Koponen (Sethian) - 52
  • Marko Tarvonen (Moonsorrow) - 48
  • Metalfan.nl - 25
  • Nobuo Uematsu (The Black Mages) - 67
  • Roger Hodgson (Supertramp) - 76
  • Son House† - 124

Vandaag overleden:
  • Gordon Vicary (technicus) - 2010
  • Steve Richards (manager) - 2004
Review

Vltimas - Epic
Jaar van release: 2024
Label: Season Of Mist

 -

In 2019 maakte Vltimas een zeer positieve indruk met het debuutalbum Something Wicked Marches In. Op die plaat laat het supertrio bestaande uit David Vincent (I Am Morbid, Terrorizer, ex-Morbid Angel), Rune Eriksen (Aura Noir, ex-Mayhem) en Flo Mounier (Cryptopsy, Tribe Of Pazuzu) blackened death metal horen die zowel fel en urgent is als sfeervol en intrigerend. Inmiddels zijn we vijf jaar verder. Kunnen de heren wederom pieken?

Epic is in verschillende opzichten in ieder geval een heel andere collectie songs dan zijn voorganger. Het tempo ligt vaak lager, de songstructuren zijn traditioneler, de songs zijn directer en de blackened death wordt vaak afgewisseld met heavy metal en in mindere mate thrash. Exercitus Irae en Scorcher razen er nog op los in de oude stijl en behoren tot de hoogtepunten van het album vanwege de prima riffs en de urgentie. Miserere en Invictus tonen de thrashkant van Vltimas. Mephisto Manifesto is bijna een heavymetalmeezinger en Nature's Fangs grenst zelfs kortstondig aan rock.

Daarmee komen we op de vocalen van David Vincent. De frontman van I Am Morbid en Terrorizer experimenteert er lustig op los. Op het debuutalbum maakten we al kennis met zijn cleane zang, maar op Epic zet hij die variant regelmatig in naast zijn extreme vocalen. Met zijn rauwe uithalen, zoals in Mephisto Manifesto klinkt hij zo nu en dan zelfs als een vocalist in een heavymetalband. Mede daardoor is deze langspeler een stuk toegankelijker dan de vorige.

En dat is even wennen. Het is allemaal wat minder sfeervol en dreigend. Episch is daarom niet het juiste woord voor deze plaat. Wat je namelijk krijgt, is een mix van degelijke blackened death die minder avontuurlijk is dan Something Wicked Marches In, al zou je het gebruik van cleane vocalen en rauwe uithalen plus de heavymetalinstrumentatie beslist avontuurlijk kunnen noemen. De songs zijn veel directer dan die op het experimentele debuut. Epic is zeker geen slechte plaat, maar legt het wel af tegen zijn overdonderende voorganger.

Tracklist:
1. Volens Discordant
2. EPIC
3. Miserere
4. Exercitus Irae
5. Mephisto Manifesto
6. Scorcher
7. Invictus
8. Nature's Fangs
9. Spoils Of War

Score: 76 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 13 maart 2024

Zoeken
    20 maart:
  • Axel Rudi Pell - Ghost Town
  • Bong-Ra - Esoterik
  • Calvana - Sub Janus
  • Decipher - ΘΕΛΗΜΑ
  • Evermore - Mournbraid
  • Exodus - Goliath
  • Gaerea - Loss
  • Mystfall - Embers Of A Dying World
  • Poison The Well - Peace In Place
  • Tyketto - Closer To The Sun
  • 21 maart:
  • Aerdryk - Onzuiver
  • 27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.