Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
    27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire)† - 104
  • Fabio Carta (Chaoswave) - 47
  • Jürgen Steinmetz (Silent Force) - 55
  • Kenneth Olsen (Syrach) - 53
  • Ørjan Setvik (Syrach) - 48
  • Raul Puente (Mistweaver) - 51
  • Sean Kinney (Alice In Chains) - 60
  • Sean Reinert (Cynic)† - 55
  • Vincent Price (acteur)† - 115
  • ZP Theart (Dragonforce) - 51
Review

Vltimas - Something Wicked Marches In
Jaar van release: 2019
Label: Season Of Mist
Vltimas  - Something Wicked Marches In
Vltimas is een nieuwe naam in de metalwereld, maar de bezetting van de band is dat zeker niet. In de gelederen vinden we namelijk zanger David Vincent (ex-Morbid Angel, I Am Morbid), drumbeest Flo Mounier (Cryptopsy) en Rune Eriksen (Aura Noir, ex-Mayhem). Een gezellig clubje dat de klappen van de zweep inmiddels allemaal wel kent. Something Wicked Marches In bevat acht nummers met death metal van de bovenste plank. Met deze namen verwacht je ook haast niet anders.

Wanneer de eerste klanken van Something Wicked Marches In en Praevalidus klinken, weet je dat je er eens lekker voor kunt gaan zitten. Het vliegensvlugge dubbele baspedalenwerk van Flo drukt gelijk een moddervette stempel op Vltimas, dat je overigens uitspreekt als Ultimas. De nummers bevatten naast woeste razernij ook logge breaks, waarbij de hoofden flink tekeer kunnen gaan. De zang van David Vincent is met zijn verstaanbare, robuuste karakter een echte meerwaarde. Dat het niet alleen death metal pur sang is, horen we in Monolilith. Deze track heeft een duister randje meegekregen door middel van passende gitaarriedels en zanglijnen (vooral tijdens het refrein), die de sfeer complementeren. Het tempo ligt wat lager dan het gemiddelde, maar wanneer Truth And Consequence van start gaat, zijn we weer terug bij af. Old school death, waarbij geen ruimte is voor iets anders. Zonder meer één van de favorieten hier. Ook nu volgen de drumpartijen de moddervette, strakke gitaarlijnen met uiterste precisie.

Last Ones Alive Win Nothing ligt in het verlengde van het duistere Monolilith. Complimenten voor het speelse gemak waarmee gitarist Rune Eriksen zijn instrument kietelt. Hoewel ook nu het gas iets is teruggenomen, verveelt het nummer geen seconde. Richting het einde van deze track flirten de heren zelfs met progressive. Je moet iets met al het talent hè. Genoeg gespeeld, want de zeven minuten die volgen en de titels Everlasting en Diabolus Est Sanguis hebben meegekregen, zijn oude-jongens-krentenbrood. Vooral het laatstgenoemde nummer doet erg veel denken aan Morbid Angel. Met het continu dreigende Marching On marcheert Vltimas onoverwinnelijk richting het einde.

De hoge verwachting is meer dan ingelost. Een allstar deathmetalband horen of zien we niet heel vaak, maar als dit het resultaat is, juichen we het initiatief graag toe. De productie is professioneel en tot in de puntjes verzorgd. De liefhebbers kunnen toeslaan en mogen zelf beslissen of Something Wicked Marches In mee gaat dingen naar een toppositie in de jaarlijst.

Tracklist:
1. Something Wicked Marches In
2. Praevalidus
3. Total Destroy
4. Monolilith
5. Truth And Consequence
6. Last Ones Alive Win Nothing
7. Everlasting
8. Disabolus Est Sanguis
9. Marching On

Score: 83 / 100

Reviewer: Maarten
Toegevoegd: 20 april 2019

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.