Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
Geen concerten bekend voor 18-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Clyde Stubblefield (James Brown)† - 83
  • José Aguiar (Tarantula) - 72
  • Kristian Andersen (Where Angels Fall) - 52
  • Mark Tremonti (Alter Bridge) - 52
  • Mike Mangini (Dream Theater) - 63

Vandaag overleden:
  • Storm Thorgerson (illustrator) - 2013
Review

Vltimas - Something Wicked Marches In
Jaar van release: 2019
Label: Season Of Mist
Vltimas  - Something Wicked Marches In
Vltimas is een nieuwe naam in de metalwereld, maar de bezetting van de band is dat zeker niet. In de gelederen vinden we namelijk zanger David Vincent (ex-Morbid Angel, I Am Morbid), drumbeest Flo Mounier (Cryptopsy) en Rune Eriksen (Aura Noir, ex-Mayhem). Een gezellig clubje dat de klappen van de zweep inmiddels allemaal wel kent. Something Wicked Marches In bevat acht nummers met death metal van de bovenste plank. Met deze namen verwacht je ook haast niet anders.

Wanneer de eerste klanken van Something Wicked Marches In en Praevalidus klinken, weet je dat je er eens lekker voor kunt gaan zitten. Het vliegensvlugge dubbele baspedalenwerk van Flo drukt gelijk een moddervette stempel op Vltimas, dat je overigens uitspreekt als Ultimas. De nummers bevatten naast woeste razernij ook logge breaks, waarbij de hoofden flink tekeer kunnen gaan. De zang van David Vincent is met zijn verstaanbare, robuuste karakter een echte meerwaarde. Dat het niet alleen death metal pur sang is, horen we in Monolilith. Deze track heeft een duister randje meegekregen door middel van passende gitaarriedels en zanglijnen (vooral tijdens het refrein), die de sfeer complementeren. Het tempo ligt wat lager dan het gemiddelde, maar wanneer Truth And Consequence van start gaat, zijn we weer terug bij af. Old school death, waarbij geen ruimte is voor iets anders. Zonder meer één van de favorieten hier. Ook nu volgen de drumpartijen de moddervette, strakke gitaarlijnen met uiterste precisie.

Last Ones Alive Win Nothing ligt in het verlengde van het duistere Monolilith. Complimenten voor het speelse gemak waarmee gitarist Rune Eriksen zijn instrument kietelt. Hoewel ook nu het gas iets is teruggenomen, verveelt het nummer geen seconde. Richting het einde van deze track flirten de heren zelfs met progressive. Je moet iets met al het talent hè. Genoeg gespeeld, want de zeven minuten die volgen en de titels Everlasting en Diabolus Est Sanguis hebben meegekregen, zijn oude-jongens-krentenbrood. Vooral het laatstgenoemde nummer doet erg veel denken aan Morbid Angel. Met het continu dreigende Marching On marcheert Vltimas onoverwinnelijk richting het einde.

De hoge verwachting is meer dan ingelost. Een allstar deathmetalband horen of zien we niet heel vaak, maar als dit het resultaat is, juichen we het initiatief graag toe. De productie is professioneel en tot in de puntjes verzorgd. De liefhebbers kunnen toeslaan en mogen zelf beslissen of Something Wicked Marches In mee gaat dingen naar een toppositie in de jaarlijst.

Tracklist:
1. Something Wicked Marches In
2. Praevalidus
3. Total Destroy
4. Monolilith
5. Truth And Consequence
6. Last Ones Alive Win Nothing
7. Everlasting
8. Disabolus Est Sanguis
9. Marching On

Score: 83 / 100

Reviewer: Maarten
Toegevoegd: 20 april 2019

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.