Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Ringe (manager) - 80
  • Carl-Michael Herlöfsson (producent) - 64
  • Derek Sherinian (Dream Theater) - 60
  • Eerie Von (Danzig) - 62
  • Gene Simmons (Kiss) - 77
  • Geoff Downes (Asia) - 74
  • Johnny Hedlund (Unleashed) - 58
  • Michael Kaluta (illustrator) - 79
  • Olavi Mikkonen (Amon Amarth) - 53
  • Reinhold Mack (producent) - 77
  • Richie Cavalera (Incite) - 41
  • Rob Halford (Judas Priest) - 75
  • Ronald van Prooijen (Picture) - 71
  • Simone van Straten (Sisters Of Suffocation) - 30
  • Vivian Campbell (Def Leppard) - 64

Vandaag overleden:
  • Jack Nitzsche (The Rolling Stones) - 2000
Review

Atreyu - The Beautiful Dark Of Life
Jaar van release: 2023
Label: Spinefarm

 -

In de tijd dat metalcore groot werd, wist Atreyu een aantal lekkere platen af te leveren. Zo kwam de Amerikaanse formatie prima voor de dag met The Curse (2004) en A Death-grip On Yesterday (2006). Desondanks lukte het Atreyu niet om zich definitief te scharen tussen grote genre-genoten als Bullet For My Valentine en Trivium. Vervolgens ging het collectief een wat radiovriendelijkere koers varen, met als gevolg dat nieuwe muziek acceptabel bleef, maar nergens memorabel werd. 

In 2020 besloot vocalist Alex Varkatzas om Atreyu vaarwel te zeggen en sindsdien is drummer Brandon Saller de voornaamste zanger en neemt bassist Marc McKnight de ruwe vocalen voor zijn rekening. De eerste plaat in deze nieuwe samenstelling, Baptize (2021), werd gemengd ontvangen en voor het nieuwste wapenfeit besloot de band voor een ietwat andere aanpak te gaan.

Niet dat er muzikaal heel andere wegen worden bewandeld, want Atreyu maakt nog steeds metalcore-gelinkte nummers met een commerciële rock-inslag. Qua opzet is er wel voor een nieuwe route gekozen en dan vooral op promotioneel gebied. Om veel momentum te creëren werden nummers van The Beautiful Dark Of Life stukje bij beetje uitgebracht in de loop van het jaar via drie ep's. Al deze tracks zijn nu gebundeld en aangevuld met drie nieuwe composities.

Op deze plaat komt de formatie goed voor de dag. Vooral productioneel en songtechnisch weet Atreyu indruk te maken. Waar veel songs op het eerste gehoor vrij cliché overkomen, weet de groep zo nu en dan interessante zijpaden te bewandelen of te zorgen voor fijne, groovende breakdowns. De wat snellere tracks rocken lekker weg en de wisseling van vocalen houdt de luisteraar bij de les. Zo hakt opener Drowning er fijn in en is deze track een bloemlezing van de variatie die Atreyu te bieden heeft. Ook laten Capital F, Gone, Come Down en het aan Nine Inch Nails refererende God/Devil een goede indruk achter.

Daarentegen staat ook een aantal kritische punten. Het is jammer dat Atreyu vaak het gaspedaal loslaat of helemaal niet intrapt. Het zorgt een beetje voor een verstoorde dynamiek. Ook mag het wel meer afwisselen qua opzet van de tracks. Waar in de nummers zelf veel variatie te vinden is, worden veel van deze tracks op dezelfde manier opgebouwd, waardoor zeker bij de eerste luisterbeurten het een en ander veel op elkaar lijkt. Ook zou er best nog meer gebruikgemaakt mogen worden van de ruwe vocalen van McKnight. Er is niet mis met de zang van Sallar, maar de rauwe stem van de bassist voorziet het geheel af en toe van de nodige pit.

Los daarvan brengt Atreyu met The Beautiful Dark Of Life een meer dan degelijke plaat uit. De band is inmiddels ver verwijderd van zijn geluid uit de begindagen en boort tegenwoordig een ander publiek aan. Desondanks weten de mannen af en toe fijn te knallen en zitten de tracks goed in elkaar, met daarbij de nodige hitpotentie. Iets meer variatie in het materiaal is wel gewenst. De liefhebber van melodieuze en catchy metal kan zich hier in ieder geval prima aan wagen.

Tracklist
1. Drowning
2. Insomnia
3. Capital F
4. God/Devil
5. Watch Me Burn
6. Good Enough
7. Dancing With My Demons
8. Gone
9. I Don't Wanna Die
10. Immortal
11. (I)
12. Death Or Glory
13. Forevermore
14. Come Down
15. The Beautiful Dark Of Life

Score: 70 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 12 maart 2024

Zoeken
    22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.