Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
    3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Reichard (Boomerang) - 47
  • Dave Davies (The Kinks) - 79
  • Lee Ranaldo (Sonic Youth) - 70
  • Richie Kotzen (Poison) - 56
  • Riku Kovalainen (Frostburn) - 40
  • Rob Sowden (Arena) - 59
  • Shredda "Ball" Cheeze (Gwar)† - 61
  • Stephen Priestly (Celtic Frost) - 60
Review

Primal Fear - Code Red
Jaar van release: 2023
Label: Atomic Fire Records

 -

Ter voorbereiding van het schrijven over de nieuwe plaat van Primal Fear heb ik eerst al mijn vorige reviews van de band doorgenomen. Ze staan vol lofuitingen. Terecht, want de Duitse heavymetalband levert altijd kwaliteit. Dat is bij deze recensie wel anders. Code Red valt namelijk behoorlijk tegen. Het voorgaande Metal Commando uit 2020 was al een routineuze klus voor Primal Fear. Toch luistert die nog altijd lekker weg. Wat is er dan mis met de nieuwste release?

Code Red is niet per se een album waarop de band op veilig speelt. Het zijn ditmaal de teksten die een andere insteek hebben. De wereld gaat naar de klote en dat moet bezongen worden. Songtitels zoals Another Hero, Cancel Culture en The World Is On Fire spreken boekdelen. Het komt elke dag voorbij in het nieuws, dus hoeft een van mijn favoriete heavymetalbands mij daar niet aan helpen te herinneren. Gelukkig staan er ook ‘vrolijke’ songs op Code Red, zoals Play A Song en Steelmelter.

Maar goed, het is niet de tekstuele aanpak die mij stoort. Dat is immers een persoonlijke voorkeur. Het probleem is de muzikale aankleding. Neem de single Another Hero; een aaneenschakeling van saaie riffs en melodieën. Hetzelfde geldt voor Deep In The Night, de tweede track die is vrijgegeven. Natuurlijk klinken ze krachtig en luisteren ze prima weg. Het klinkt alleen zo inspiratieloos. Hierdoor keek ik nauwelijks uit naar de volledige plaat.

De eerste luisterbeurt was dan ook een hele worsteling. Pas bij het felle, gevarieerde en zeer bombastische Cancel Culture veerde ik op. Dat gebeurde later nogmaals bij het epische Their Gods Have Failed. De rest van Code Red is net zo middelmatig als de eerder besproken singles. Veel nummers lijken op elkaar in de zin dat ze hetzelfde (mid-)tempo en arrangement hebben. En steeds weer dat inspiratieloze gitaarwerk.

Het begint een zuur stukje tekst te worden, terwijl Code Red nu ook weer geen rampzalige plaat is. Jacob Hansen heeft voor een uitstekende mix gezorgd, Ralf Scheepers blijft de sterren van de hemel zingen en het album telt zeker een paar hoogtepunten. Cancel Culture en Their Gods Have Failed kunnen zich meten met de betere Primal Fear-songs. En ook al ben ik niet onder de indruk van Deep In The Night, toch heeft het refrein zich uiteindelijk in mijn hoofd genesteld. Vandaar ook geen onvoldoende, maar de score is wel beduidend lager dan normaal.

Tracklist:
1. Another Hero
2. Bring That Noise
3. Deep In The Night
4. Cancel Culture
5. Play A Song
6. The World Is On Fire
7. Their Gods Have Failed
8. Steelmelter
9. Raged By Pain
10. Forever
11. Fearless

Score: 70 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 4 september 2023

Meer Primal Fear:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.