Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
    21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alistair MacLean (auteur)† - 104
  • Andreas Wildi (Felony) - 47
  • Bård G. "Faust" Eithun (Emperor) - 52
  • Iggy Pop (The Stooges) - 79
  • Jarno Uski (Sinamore) - 48
  • Jerry Only (Misfits) - 67
  • Jim Sadist (Nunslaughter)† - 55
  • Jukka Nevalainen (Nightwish) - 48
  • Lothar Heimberg (Scorpions) - 74
  • Mars Bonfire (Steppenwolf) - 83
  • Marsha Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Oscar Asunder (Dark Embrace) - 45
  • Ricardo "Dyrion" Pedrosa (The Spektrum) - 42
  • Robert Smith (The Cure) - 67

Vandaag overleden:
  • Derek Jones (Falling In Reverse) - 2020
  • Derek O'Neil (Fury) - 2007
  • Earl Hooker - 1970
  • Sandy Denny (Fairport Convention) - 1978
Review

Ashen - Ritual Of Ash
Jaar van release: 2023
Label: Bitter Loss Records

 -

Ritual Of Ash is het debuutalbum van de Australische deathmetalband Ashen (niet te verwarren met de Franse naamgenoot). Ondanks het OSDM-karakter en een stevige HM-2-basis weet de band zich te onderscheiden van de grote massa met een bijzonder gevarieerde stijl, die zowel klassieke invloeden van Entombed, Dismember en Carcass als de moderne stijl van bijvoorbeeld Carnation en een vleugje grindcore à la Repulsion bevat. De eerste full-length volgt twee jaar na de ep Godless Oath, die uitstekend is ontvangen.

Diverse invloeden uit de Zweedse en Amerikaanse keuken worden vakkundig samengesmolten en verrijkt met een moderne productie, die wel voldoende smerig blijft om de meest vastgeroeste OSDM-fan tevreden te stellen. Het traditionele fundament is consistent en van een hoog niveau, terwijl er continu en bijna onopvallend moderne invloeden doorsijpelen. De stijl is relatief eenvoudig, maar bevat zoveel verschillende klassieke ingrediënten en details dat het geheel ook na meerdere luisterbeurten interessant blijft. Ashen heeft een recept voor succes gevonden. Een perfect bereide hamburger bij een foodtruck smaakt soms beter dan een stuk chic vlees in een exquise restaurant.

Bijna iedere track is een oorwurm. Snelle, agressieve passages doorbreken de macabere sfeer die veelal vanaf de eerste klanken wordt neergezet. De baslijnen van Josh Harris (Neverborn, Nexus) worden hiervoor effectief ingezet, maar het is vooral de veelzijdigheid die bijdraagt aan het luisterplezier. Het gevarieerde gebrul van frontman Richard Clements (ex-Vespers Descent), het speelse slagwerk van Ben Mazzarol (ex-Chaos Divine) en het uistekende gitaarspel van Shannon Over (beiden speelden ooit samen met Richard Clements in Vespers Descent) dragen daar ook aan bij. De productie verdient ook een compliment. Modern, maar niet steriel. De mix en mastering was in handen van Marko Tervonen (The Crown).

Het opvoeren van de intensiteit zoals in Deadsight is een trucje dat in meerdere nummers wordt gebruikt. Het inzetten van elementen uit andere stijlen is ook zoiets. Zo bevat Harbinger elementen die verwijzen naar Paradise Lost. Blood valt op door de dreigende sfeer en de dissonante staccato ritmes. Cursed Rebirth en Buried In Ice leunen op een Amon Amarth-vibe. Embrace Extinction is een stuwende mars die in je hoofd blijft spoken en Gravemind, zonder twijfel de sterkste track op de plaat, is een wolf in schaapskleren. Enorm catchy, maar tegelijk bruut, hectisch en overdonderend.

Ritual Of Ash is een verpletterend debuut. Ashen voelt zich prettig bij iedere snelheid, of het nou zware groovy passages zijn of snelle, hectische fases in de nummers. Dit album is een aanrader voor iedere liefhebber van death metal. De Australiërs hebben de lat aardig hoog gelegd voor de opvolger.

Tracklist:
1. Ritual
2. Deadsight
3. Harbinger
4. Threshold
5. Blood
6. Cursed Rebirth
7. Embrace Extinction
8. Gravemind
9. Buried In Ice
10. Inhuman

Score: 83 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 9 februari 2023

Meer Ashen:

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.