Alcatraz
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
  • 19 juli:
  • Arkona
    13 augustus:
  • Cult Of Luna
  • Drowning Pool, Liliac en TerraDown
  • Machine Head en Diggeth
  • Prong
  • Sleepytime Gorillla Museum en Faun Fables
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jon Larsen (Volbeat) - 55
  • Joost van den Broek (After Forever) - 43
  • Mark "Barney" Greenway (Napalm Death) - 56
  • Mark Mendoza (Twisted Sister) - 70
  • Tomas Haake (Meshuggah) - 54
  • Twan van Geel (Legion Of The Damned) - 46

Vandaag overleden:
  • Rob Pol (Grim Ordeal) - 2019
Review

Soilwork - Övergivenheten
Jaar van release: 2022
Label: Nuclear Blast Records

 -

Op welk niveau je ook actief bent, waar je ook mee bezig bent, het draait om plezier. Oké, sommige dingen moeten, maar werk moet vooral voelen alsof het geen moeite kost. Aan het eind van de dag moet je energie overhouden voor andere dingen. Is dat niet zo? Ga dan wat anders doen. Interesses en ambities veranderen weleens. Zo ook die van muzikanten. Soilwork klinkt daarom niet meer zoals in de begindagen van de Zweedse formatie, maar is zich blijven vernieuwen met behoud van bepaalde elementen.

Anno 2022 klinkt het sextet melodieuzer, progressiever en retrorockender dan voorheen. Enkele jaren geleden deden die karakteristieken al voorzichtig hun intrede. Sommigen vergelijken het nieuwe Soilwork zelfs met het succesvolle The Night Flight Orchestra, waarin inmiddels drie leden van Soilwork (live) spelen. Die vergelijking komt dus niet uit de lucht vallen. Luister maar eens naar Nous Sommes La Guerre, een lichte, melodieuze track met elementen uit de pop- en jarentachtigrock, de stampende rocker Death, I Hear You Calling en de prachtige mini-epic Dreams Of Nowhere. En over rock gesproken: Valleys Of Gloam had zelfs een samenwerking met Foo Fighters kunnen zijn.

Op deze luchtige en energieke twaalfde full-length staan echter niet alleen maar zoetsappige liedjes. Integendeel. Electric Again bevat blastbeats (en dat is zeker niet het enige nummer met snel drumwerk), met zijn thrashriffs krijgt Is It In Your Darkness de pit ongetwijfeld goed op gang en ook het zware, wat minder opvallende Vultures zal de fans van het stevigere werk tevreden stellen. Bovendien zet Björn Strid in alle tracks naast zijn melodieuze vocalen zijn screams in. Dat doet hij met veel overtuiging. Veel van zijn bijdragen zijn memorabel, of hij nu screamt of (semi-)clean zingt. Let bijvoorbeeld eens op de hoge uithalen in This Godless Universe.

Ondanks die agressieve passages, de blasts en de tremoloriffs overheerst het melodieuze aspect en de positieve energie. Doordat de warme productie kraakhelder is en het gitaardistortionpedaal niet ver wordt ingetrapt, komen de agressieve stukken van bijvoorbeeld Golgata niet eens bruut over, maar zorgen ze er wel voor dat Soilwork niet té zacht gaat klinken. De snaredrum klinkt helaas wat overgeproduceerd, maar Bastiaan Thusgaard komt wel met veel interessante drumpartijen. In elk nummer schroeft hij vroeg of laat het tempo naar beneden voor een melodieus refrein of een verrassende, geslaagde wending met bijvoorbeeld viool en progrock (Electric Again), een doomriff en prima solo (On The Wings Of A Goddess Through Flaming Sheets Of Rain) of een relaxed outro (Vultures). Daarnaast zijn er nog korte pauzes in de vorm van het loungy, bijna Last Christmas meets Turn Back The Clock-achtige intermezzo Morgongåva/Stormfågel en The Everlasting Flame, dat een reprise van Dreams Of Nowhere is en uit een repetitieve en mooie combi van piano- en vioolmelodieën bestaat.

Dat de mannen de tijd hebben genomen om met een interessant product uit de studio te komen, blijkt uit deze verzorgde en gelaagde collectie melodieuze en uitdagende collectie songs. Pakkend vanaf de eerste luisterbeurt, genoeg diepgang bevattend om na meerdere luisterbeurten dingen in te blijven ontdekken en veelzijdig om een brede groep muziekliefhebbers aan te spreken. Het vooruitstrevende album klinkt geïnspireerd en lijkt met veel plezier te zijn gemaakt. En dat laatste, daar draait het om. Have fun!

Tracklist:
1. Övergivenheten
2. Nous Sommes La Guerre
3. Electric Again
4. Valleys Of Gloam
5. Is It In Your Darkness
6. Vultures
7. Morgongåva/Stormfågel
8. Death, I Hear You Calling
9. This Godless Universe
10. Dreams Of Nowhere
11. The Everlasting Flame
12. Golgata
13. Harvest Spine
14. On The Wings Of A Goddess Through Flaming Sheets Of Rain

Score: 88 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 9 augustus 2022

Meer Soilwork:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.