Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jimmy DeGrasso (Megadeth) - 63
  • Joakim Berg (Kent) - 56
  • Jon Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Jonathan Carlemar (Seven Tears) - 38
  • Leena Maria "Awa" Peisa (Lordi) - 47
  • Michael Bruce (Alice Cooper) - 78
  • Mike Jastrembski (Heathen)† - 63
  • Nancy Wilson (Heart) - 72
  • Nikolaj "Nachtsturm" Rüster (Agrypnie) - 40
  • Scott Garrett (The Cult) - 60
  • Steve Marker (Garbage) - 67
  • Todd McFarlane (illustrator) - 65
  • Wolfgang Van Halen (Van Halen) - 35

Vandaag overleden:
  • Daniel MacMaster (Bonham) - 2008
  • Dick Dale - 2019
  • Jakson Spires (Blackfoot) - 2005
  • Jason Rainey (Sacred Reich) - 2020
  • Jeff "The Pilot" Ulmer (Sacred Blade) - 2013
  • T-Bone Walker - 1975
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll) - 2003
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites) - 2021
Review

Epinikion - Inquisition
Jaar van release: 2022
Label: Eigen Beheer

 -

Levenspartners Renate de Boer en Robert Tangerman moesten vanwege gezondheidsredenen stoppen met sporten en zochten vervolgens naar een nieuw tijdverdrijf. Het Nederlandse duo, dat inmiddels vlak over de grens in het Belgische Essen woont, besloot een paar jaar geleden muziek te gaan maken. Toen ze aan enkele vrienden een nummer lieten horen, waren die zo enthousiast dat er meer werk gemaakt werd van het componeren. Het project werd steeds groter. De droom om een rockopera te maken was geboren, het concept over de Tachtigjarige Oorlog kreeg vorm en projectleden sloten aan. Begin 2022 is het debuutalbum een feit.

Inquisition is een symfonisch metalalbum met een verhalende inslag. Met iedere compositie vertelt de groep muzikanten een verhaal. Elk nummer heeft een eigen vibe, maar past in het geheel. Vijf gastvocalisten zorgen voor veel afwisseling en een sterk project-en-dus-geen-bandgevoel. Er gebeurt veel in de nummers, die op enkele na allemaal de vijfminutengrens passeren. Hoewel bepaalde coupletten en refreinen terugkeren, zitten de songs vol met wendingen. Het is hier en daar wat aan de drukke of onsamenhangende kant (On The Brink Of Despair, In The Middle Of The Night), maar de vocale bijdragen zorgen ervoor dat het geheel bij elkaar gehouden wordt.

Het filmische en klassieke toetsenspel vormt de basis voor de composities. Het staat dan ook prominent in de mix. Terecht, want het geeft de muziek een specifieke sfeer mee en het is regelmatig zeer fraai (het titelnummer, Love So Sublime, Sail Away). Daarnaast horen we bijdragen op harp en oosterse melodieën die van toegevoegde waarde zijn, zoals in Sail Away. Interessant, net als het keyboardspel in Strangers In The Dark. Toch leidt datzelfde toetsenspel soms af omdat het te simpel is of niet alle partijen goed op elkaar afgestemd zijn.

De metalinstrumentatie maakt de muziek wat krachtiger, al klinkt het geheel wat dun. Het drumgeluid had wel wat meer power kunnen gebruiken. Doordat het zacht in de mix staat, valt het nauwelijks op en dat terwijl er best interessante dingen gebeuren, vooral op het gebied van de percussie (castagnetten bijvoorbeeld). Het gitaarwerk, dat enkele keren aan Iron Maiden doet denken (galop, twinleads), is functioneel. Er zijn meerdere solo’s waaruit blijkt dat Tangerman best kan spelen, maar het gitaarspel is niet altijd even strak en daardoor wordt het hier en daar wat modderig.

Zangeres Eleonora Damiano doet het aardig. Het sterkst is ze in de lagere regionen. In de hogere mist ze wat kracht. De Italiaanse heeft duidelijk een accent en komt het beste tot haar recht in Love So Sublime en het epische Sail Away. Daarin komt de emotie van de 31-jarige het beste naar voren. Daar staan onopvallende bijdragen in onder meer On The Brink Of Despair tegenover, waarmee de plaat even inkakt. De gastbijdragen van de andere vocalisten komen welgelegen. Laura Guldemond geeft de boel even een schop onder de kont met haar krachtige zang in False Faced Demon, Monique de Bruin en Debby Zimmermann brengen je met hun duet helemaal tot rust in de ballad If I Could Turn Back Time.

Epinikion verwelkomt je in zijn universum en doet dat op een onderhoudende manier. Inquisition houdt de aandacht aardig goed vast dankzij de verschillende hoofdstukken en vocalisten, die voor een afwisselende plaat zorgen die in de smaak zal vallen bij liefhebbers van symfonische metal met een opera-benadering. Op het gebied van technische uitvoering, songwriting en productie zijn er nog wel verbeterpunten. Zoals aangegeven klinkt het hier en daar druk of onsamenhangend en je weet dat, waarschijnlijk vanwege beperkte financiële middelen, er nog wel wat te wensen blijft wat productie, mix en mastering betreft. Gezien de beperkte mogelijkheden heeft Epinikion een prettig visitekaartje afgegeven, dat benieuwd maakt naar de ontwikkeling van dit ambitieuze project.

Tracklist:
1. The Council Of Troubles
2. Inquisition
3. Love So Sublime
4. Welcome To The Wonderful World Of Jealousy
5. Stand Up And Fight
6. On The Brink Of Despair
7. In The Middle Of The Night
8. Sail Away
9. False Faced Demon
10. If I Could Turn Back Time
11. Strangers In The Dark
12. The Courage To Change

Score: 68 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 28 juli 2022

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.