Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Memory Garden - 1349
Jaar van release: 2021
Label: No Remorse Records

 -

Krijg nou wat, het Zweedse Memory Garden bestaat ook nog. Nadat in 2013 het album Doomain uitgebracht is, is er op een incidenteel optreden nauwelijks nog iets vernomen van de band. Met een nieuwe bassist in de gelederen ziet nu het zesde studioalbum het daglicht, het conceptalbum 1349.

Begonnen als pure doomband in 1992, schoof het songmateriaal geleidelijk op naar doomy power heavy metal. Daar brengt 1349 weinig verandering in, al bevat het over de zwarte pest handelende album met diverse gastoptredens wel enkele lichtpuntjes. Hoogtepunt is de halve minuut die zanger Niklas Stålvind halverwege krijgt tijdens The Empiric, waarbij dit nummer korstondig omslaat in een doomkraker die zijn weerga niet kent. Het zijn de beste dertig seconden op 1349. Voor doomfans zijn de met Candlemass-invloeden doordrenkte nummers Pariah en Rivers Run Black meer dan de moeite waard.

Daar staat tegenover dat het nagenoeg akoestische en folky The Messenger en de afsluitende pianoballade met stevig middenstuk Blood Moon dat totaal niet zijn. De overige nummers gaan zo'n beetje het ene oor in, het andere oor uit. Wat wel een meerwaarde blijft, is het krachtige stemgeluid van oerlid Stefan Berglund, die in de hogere regionen nog steeds zijn mannetje staat.

Ondanks alle goede bedoelingen blijft het bij Memory Garden een geval van vlees noch vis en weinig noemenswaardige nummers die echt indruk maken. Slecht is het niet, maar pakkend is een ander verhaal. Luisteren voor aanschaf is derhalve het advies. Wel hulde voor de prachtige albumhoes.

Tracklist:
1. Shallow Waters
2. Pariah
3. Distrust
4. Rivers Run Black
5. The Flagellants
6. The Messenger
7. The Empiric
8. 1349
9. Blood Moon

Score: 70 / 100

Reviewer: Vitus-Frank
Toegevoegd: 5 januari 2022

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.