Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 oktober:
  • Tarja Turunen
  • 14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
Geen concerten bekend voor 12-11-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleister Crowley (auteur)† - 151
  • Alejandro González (Transmetal) - 58
  • Annik Honoré (Les Disques Du Crépuscule)† - 69
  • Bryn Merrick (The Damned)† - 68
  • CJ Sinclair (Diocletian) - 44
  • Daniël Marcinkowski (Natan) - 44
  • Danny "Tyrantor" Lawson (Usurper) - 55
  • Dave Vanian (The Damned) - 70
  • Elliot Desgagnés (Beneath The Massacre) - 42
  • Gonzo Sandoval (Armored Saint) - 63
  • Jeff Keith (Tesla) - 68
  • Joe Payne (Divine Heresy)† - 42
  • Jordan Pundik (New Found Glory) - 47
  • Joseph Kahn (regisseur) - 54
  • Mads Eriksen (Sharks And Whales) - 64
  • Michael Roe (The 77s) - 72
  • Pat DiNizio (The Smithereens)† - 71
  • Patrick Rondat (Elegy) - 66
  • Rick Parfitt (Status Quo)† - 78
  • Ronnie Nyman (Nightrage) - 54
  • Thimios Krikos (Innerwish) - 54

Vandaag overleden:
  • Dickie Peterson (Blue Cheer) - 2009
  • Gene Vincent - 1971
  • John Waterhouse (Demon) - 2025
  • Nancy Spungen (moordslachtoffer) - 1978
  • Ricky Wilson (The B-52’s) - 1985
Review

Archspire - Bleed The Future
Jaar van release: 2021
Label: Season Of Mist

Archspire - Bleed The Future

Relentless Mutation van Archspire was voor veel techdeathfans hét album van het jaar in 2017. Eigenlijk niet eens alleen van dat jaar, maar ook van ervoor en erna. Zelden werd technisch ongekend hoogstaand spel verpakt in zo veel memorabele songs. Dat album legt de lat onmogelijk hoog voor de opvolger. Als liefhebber zou je al blij zijn als het niveau van het magnum opus geëvenaard wordt.

Bleed The Future borduurt deels voort op de formule van zijn voorganger. Ook hierop vind je door klassieke muziek geïnspireerde techdeath, het onnavolgbare drumwerk van Spencer Prewett, de absurd snelle vocalen van Oliver Rae Aleron en de vingervlugge loopjes van de bassist en de gitaristen. De invloed uit de klassieke muziek vind je bijvoorbeeld nadrukkelijk terug in kalme, cleane stukken in enkele tracks, waaronder Reverie On The Onyx.

Verschillen zijn er ook. De nieuwe collectie songs is vetter, bruter en zwaarder. Er zit meer distortion op de snaarinstrumenten en de tracks zijn groovender, met als beste voorbeeld het slammende Golden Mouth Of Ruin. Bassist Jared Smith krijgt meer ruimte dan voorheen en Oliver grunt in een lager register. Hoewel het tweede deel van het titelnummer een prachtige themamelodie bevat en ook in andere songs memorabele melodieën verwerkt zijn, is het album minder melodieus. Verwacht dus meer death metal (met af en toe zelfs core en slam) dan op Relentless Mutation, zoals direct al blijkt uit het spervuur van gravity blast rolls en tremoloriffs in Drone Corpse Aviator. Het tempo ligt gemiddeld hoger dan op voorgaande platen, in A.U.M. zelfs op 400 bpm!

Daarnaast experimenteert het viertal meer, zoals blijkt uit het sterk opgebouwde, diverse Drain Of Incarnation en uit A.U.M.. Eerstgenoemde bevat veel tempo- en stijlwisselingen en enkele elementen van The Lucid Collective (2014). Laatstgenoemde is van een belachelijk hoog technisch niveau van alle vier bandleden. Iedereen haalt nog een keer het maximale uit zichzelf. Het is jammer dat de afsluiter er al na drie minuten opzit.

Ondanks de lofzang is niet ieder nummer een voltreffer. De meeste gelukkig wel. Het zojuist besproken tweetal Drain Of Incarnation en A.U.M. behoren tot de hoogtepunten, samen met het titelnummer en de twee singles (het aanvangsduo). Het deels atmosferische, deels razende Abandon The Lineair (Devin Townsend meets Beneath The Massacre) en Acrid Canon blijven wat achter bij de rest qua herinneringswaarde, maar ontstijgen de grijze massa in de scene nog altijd met gemak.

Razend knap dat Archspire na het geweldige Relentless Mutation met een uitstekende opvolger komt. Bleed The Future sluit goed aan op zijn voorganger, maar is tevens bruter en sneller. Je kunt alleen maar een diepe buiging maken voor wat de heren hier presteren. En het kwintet imponeert niet alleen met technisch hoogstaand spel, maar weet dat ook nog eens te verpakken in memorabele nummers. Niet iedereen zal blij zijn met de core-elementen, maar die vette breakdown in Golden Mouth Of Ruin, daar kun je toch niet stil bij blijven staan of zitten?

Tracklist:
1. Drone Corpse Aviator
2. Golden Mouth Of Ruin
3. Abandon The Linear
4. Bleed The Future
5. Drain Of Incarnation
6. Acrid Canon
7. Reverie On The Onyx
8. A.U.M.

Score: 90 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 28 oktober 2021

Zoeken
    9 oktober:
  • Callous Master - Callous Master
  • Cordyceps Corpse - Perverse Craving For Rotting Corpses
  • Crimson Coven - I - The Forge
  • Cultus Sanguine - Tears Painted Sky
  • Dawn Of Demise - Feed My Absurdity
  • Détresse - Misères
  • Esoctrilihum - Annochiül Xar Sorthïlazur
  • Feldspar - Soft Side
  • Graveyard - Fever
  • HateSphere - Guillotine
  • Heavy Temple - Live from the Inner Sanctum
  • Hell-Born - VII
  • Hellucination - Penumbral
  • In This Hell - Bliss
  • Kid Bookie - Cheaper Than Therapy II
  • Leach - Psychosomatic
  • Leper Colony - Back to Primal Sludge
  • Margarita - Abysses of Melancholia
  • Mutation - Esoteric Order of Debauchery
  • Orbita - Farewell to All We've Lost
  • Ram - Against
  • Sickmind - Babel Tower
  • Smoulder - Witch Wife in an Alien World
  • Steak - Steak
  • Thomas Giustini - COMPOSITIO
  • Tungsten - Ashes
  • Werewolves - You're Weak And You Know You're Weak
  • Wolfbrigade - Howl from Underground
  • 12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.