Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfredo Ortiz (Beastie Boys) - 51
  • Anne Bredon† - 96
  • Diane Warren (songwriter) - 70
  • Doug Scarratt (Saxon) - 67
  • Glenn Ljungström (In Flames) - 52
  • Jaakko Heinonen (Total Devastation) - 45
  • Mark Isham (componist) - 75
  • Michael Bishop (Beefcake The Mighty) (Gwar) - 58
  • René Rokx (Callenish Circle) - 57

Vandaag overleden:
  • Keith Moon (The Who) - 1978
Review

Nervosa - Perpetual Chaos
Jaar van release: 2021
Label: Napalm Records
Nervosa - Perpetual Chaos
Grote veranderingen in de line-up kunnen bands soms fataal worden. Het was dan ook schrikken toen tweederde van het Braziliaanse Nervosa de band verliet. Enkel gitariste en origineel bandlid Prika Amaral bleef over. De Braziliaanse ging gelukkig niet bij de pakken neerzitten en verzamelde een nieuwe internationale groep vrouwen om zich heen. De Spaanse Diva Satanica (onder andere Bloodhunter) nam de microfoon over, de Italiaanse Mia Wallace (onder andere ex-Abbath) de bas en de Griekse Eleni Nota (onder andere Lightfold) de drums. Braziliaans is Nervosa dus niet meer te noemen.

De eerdergenoemde angsten zijn gelukkig ongegrond.Perpetual Chaos is namelijk een degelijke thrashmetalplaat geworden zoals we van Nervosa gewend zijn. Prika’s gitaarpartijen zijn snel en agressief en laten een duidelijke voorliefde voor oude thrashmetalbands als Kreator, Slayer en Nuclear Assault horen. De ritmesectie is vooral ondersteunend en weet de intensiteit van de muziek naar een hoger niveau te tillen. Diva Satanica is tevens een erg goede aanwinst. Haar zangstem is rauw en snauwend en ze vindt duidelijk inspiratie in de zangers van de Teutoonse grote vier. Hier en daar gromt ze een stuk lager, waardoor ze klinkt alsof ze in een deathmetalband zingt. Dit past goed bij de agressievere vorm van thrash metal die Nervosa laat horen en blijft door het sporadische gebruik fris klinken.

Het vorige album Downfall Of Mankind (2018) bevat redelijk wat fillers en voelt daardoor lang aan. In een genre dat voornamelijk draait om snelheid en adrenaline is dat best kwalijk. Op Perpetual Chaos is daar gelukkig geen sprake van. De nummers zijn afwisselend en houden je aandacht erbij. Het is duidelijk dat de nieuwe samenstelling van de formatie voor geïnspireerde ideeën heeft gezorgd. Hoewel de voornaamste reden voor deze verbetering de groei in songwriting is, helpen de gastbijdrages ook mee. In Until The Very End speelt Guilherme Miranda (onder andere Entombed A.D.) mee en hij geeft het nummer een groovende deathmetalsfeer. In het daaropvolgende Genocidal Command is Destructions Schmier te horen. Zijn snerpende stem past goed bij die van Diva Satanica en samen zorgen ze voor een ouderwets klinkende thrasher. De meest opvallende gastbijdrage staat op naam van Flotsam And Jetsam-zanger Eric AK Knutson. Zijn hoge stem contrasteert erg met die van Diva Satanica, maar juist dit verschil zorgt ervoor dat Rebel Soul een van de hoogtepunten op het album is.

Perpetual Choas is het resultaat van een gegroeide band. Hoewel de vertrokken leden zeker complimenten verdienen voor hun verdiensten op de voorgaande albums, behoort deze langspeler tot een van de beste binnen Nervosa’s oeuvre. Hier moet wel bij gezegd worden dat de band nog steeds retro(death)thrash maakt, dus verwacht geen progressieve of vernieuwende dingen. De band pretendeert dit ook niet te doen. Gelukkig doen ze dat heel goed. Het is een combinatie van niet al te complexe en makkelijk mee te zingen teksten met agressieve, snelle instrumentatie; muziek die je het beste in een zwetende zaal of donkere festivaltent zou moeten horen. Laten we maar hopen dat Nervosa snel weer deze kant op kan reizen, want dit album dient live gehoord te worden.

Tracklist:
1. Venomous
2. Guided By Evil
3. People Of The Abyss
4. Perpetual Chaos
5. Until The Very End (Featuring Guilherme Miranda)
6. Genocidal Command (Featuring Schmier)
7. King Of Domination
8. Time To Fight
9. Godless Prisoner
10. Blood Eagle
11. Rebel Soul (Featuring Erik AK Knutson)
12. Pursued By Judgement
13. Under Ruins

Score: 78 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 4 februari 2021

Zoeken
    4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
  • 10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.