Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila "Galopp" Szucs (Tuzmadár) - 45
  • Eirin Bendigtsen (Where Angels Fall) - 48
  • Emanuel "Zouzahammen" Sousa (The Spektrum) - 41
  • Eric Clapton (Cream) - 81
  • Graeme Edge (The Moody Blues)† - 85
  • Joey Castillo (Queens Of The Stone Age) - 60
  • Kai Mühlenbruch (Galloglass) - 44
  • Luciano Esteban (Soul Takers) - 48
  • Marco Foddis (Pestilence) - 57
  • Maria Seeburger (Lucifixion) - 46
  • Martijn Westerholt (Delain) - 47
  • Martin Reichhart (Superior) - 58
  • Pat Lachman (Halford) - 56
  • Peter "Peppe" Johansson (Axenstar) - 52
  • Tim Sult (Clutch) - 56
  • Ville Vuorinen (The Zombi) - 42
  • Zaher Siryani (Tyrant Throne) - 42

Vandaag overleden:
  • Derrick Plourde (Lagwagon) - 2005
Review

Nervosa - Downfall Of Mankind
Jaar van release: 2018
Label: Napalm Records
Nervosa - Downfall Of Mankind
Nervosa was afgelopen tijd zo vaak in Europa te zien, dat je bijna zou vergeten dat de band uit Brazilië komt. De dames hebben aangegeven dat de politieke situatie in hun thuisland een grote inspiratiebron is voor de no nonsense thrash metal die ze produceren. Dit is duidelijk terug te horen, want ook hun derde album staat bomvol sociaalkritische nummers in de vorm van allesvernietigende metal.

De bandleden hebben gezegd dat ze de laatste tijd veel naar death metal hebben geluisterd, waardoor ook veel invloeden vanuit dit genre op het album terecht zijn gekomen. De eerste (volwaardige) nummers Horrordome en Never Forget zetten deze bewering meteen kracht bij. De diepe grunts van Fernanda Lira zijn hier de voornaamste factor in. Daarbij kunnen de riffs van Prika Amaral en de blastbeats van Luana Dametto op sommige momenten zo van een doorsnee deathmetalplaat komen. Ditzelfde geldt voor bijvoorbeeld No Mercy en het Portugese Cultura Do Estupro.

Verder is dit nog steeds overduidelijk een thrashmetalplaat. Er is veel afwisseling tussen groovende gitraarriffs, in bijvoorbeeld Vultures en Kill The Silence, en snelle solo’s in Bleeding. Dit wordt ondersteund door snelle, afwisselende drums en vunzige baspartijen. Hieroverheen krijst en brult Fernanda Lira de vaak korte en eenvoudige, maar doeltreffende teksten. Uitzondering hierop is de bonustrack Selfish Battle, dat geschreven is als klassiek heavymetalnummer, met zuivere vocalen en melodieuzere muziek.

Maar er zijn ook kanttekeningen te plaatsen bij Downfall Of Mankind. Vooral de lengte valt op. Veertien nummers (inclusief bonustrack en intro) met een gezamenlijke speeltijd van bijna vijftig minuten, is langer dan gemiddeld voor een thrashmetalalbum. Als het alle veertien goede, originele songs waren geweest, was dit geen probleem geweest. Maar sommige tracks klinken te generiek en dienen vooral als filler. Horrordome, No Mercy, en Fear, Violence, Massacre voegen zowel muzikaal als tekstueel amper iets toe. Hierdoor voelt de plaat lang aan en wordt het tempo eruit gehaald. Dit laatste doet de intro van Raise Your Fist! helaas ook. Quotes van bekende politieke leiders zijn het begin van dit verder sterke nummer. Ze gaan echter te lang door en worden niet ondersteund door muziek, waardoor de snelheid die was opgebouwd ineens terug naar nul wordt teruggebracht.

Ondanks deze kanttekeningen heeft Nervosa een degelijke thrashmetalplaat afgeleverd. Tot de klassiekers zal hij, ook binnen Nervosa’s eigen oeuvre, niet worden gerekend. Fans van de band, of mensen die nog kennis moeten maken met de muziek van de groep, kunnen echter wel genieten van dit album. Downfall Of Mankind is een mooie toevoeging aan het repertoire van de band, maar hopelijk weten de dames op hun volgende plaat iets meer maat te houden.

Tracklist:
1. Intro
2. Horrordome
3. Never Forget, Never Repeat
4. Enslave
5. Bleeding
6. …And Justice For Whom?
7. Vultures
8. Kill The Silence
9. No Mercy
10. Raise Your Fist!
11. Fear, Violence And Massacre
12. Conflict
13. Cultura Do Estrupro
14. Selfisch Battle

Score: 73 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 27 juni 2018

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.