Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Nervosa - Downfall Of Mankind
Jaar van release: 2018
Label: Napalm Records
Nervosa - Downfall Of Mankind
Nervosa was afgelopen tijd zo vaak in Europa te zien, dat je bijna zou vergeten dat de band uit Brazilië komt. De dames hebben aangegeven dat de politieke situatie in hun thuisland een grote inspiratiebron is voor de no nonsense thrash metal die ze produceren. Dit is duidelijk terug te horen, want ook hun derde album staat bomvol sociaalkritische nummers in de vorm van allesvernietigende metal.

De bandleden hebben gezegd dat ze de laatste tijd veel naar death metal hebben geluisterd, waardoor ook veel invloeden vanuit dit genre op het album terecht zijn gekomen. De eerste (volwaardige) nummers Horrordome en Never Forget zetten deze bewering meteen kracht bij. De diepe grunts van Fernanda Lira zijn hier de voornaamste factor in. Daarbij kunnen de riffs van Prika Amaral en de blastbeats van Luana Dametto op sommige momenten zo van een doorsnee deathmetalplaat komen. Ditzelfde geldt voor bijvoorbeeld No Mercy en het Portugese Cultura Do Estupro.

Verder is dit nog steeds overduidelijk een thrashmetalplaat. Er is veel afwisseling tussen groovende gitraarriffs, in bijvoorbeeld Vultures en Kill The Silence, en snelle solo’s in Bleeding. Dit wordt ondersteund door snelle, afwisselende drums en vunzige baspartijen. Hieroverheen krijst en brult Fernanda Lira de vaak korte en eenvoudige, maar doeltreffende teksten. Uitzondering hierop is de bonustrack Selfish Battle, dat geschreven is als klassiek heavymetalnummer, met zuivere vocalen en melodieuzere muziek.

Maar er zijn ook kanttekeningen te plaatsen bij Downfall Of Mankind. Vooral de lengte valt op. Veertien nummers (inclusief bonustrack en intro) met een gezamenlijke speeltijd van bijna vijftig minuten, is langer dan gemiddeld voor een thrashmetalalbum. Als het alle veertien goede, originele songs waren geweest, was dit geen probleem geweest. Maar sommige tracks klinken te generiek en dienen vooral als filler. Horrordome, No Mercy, en Fear, Violence, Massacre voegen zowel muzikaal als tekstueel amper iets toe. Hierdoor voelt de plaat lang aan en wordt het tempo eruit gehaald. Dit laatste doet de intro van Raise Your Fist! helaas ook. Quotes van bekende politieke leiders zijn het begin van dit verder sterke nummer. Ze gaan echter te lang door en worden niet ondersteund door muziek, waardoor de snelheid die was opgebouwd ineens terug naar nul wordt teruggebracht.

Ondanks deze kanttekeningen heeft Nervosa een degelijke thrashmetalplaat afgeleverd. Tot de klassiekers zal hij, ook binnen Nervosa’s eigen oeuvre, niet worden gerekend. Fans van de band, of mensen die nog kennis moeten maken met de muziek van de groep, kunnen echter wel genieten van dit album. Downfall Of Mankind is een mooie toevoeging aan het repertoire van de band, maar hopelijk weten de dames op hun volgende plaat iets meer maat te houden.

Tracklist:
1. Intro
2. Horrordome
3. Never Forget, Never Repeat
4. Enslave
5. Bleeding
6. …And Justice For Whom?
7. Vultures
8. Kill The Silence
9. No Mercy
10. Raise Your Fist!
11. Fear, Violence And Massacre
12. Conflict
13. Cultura Do Estrupro
14. Selfisch Battle

Score: 73 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 27 juni 2018

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.