Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit Canada?

3 Inches Of Blood - Deadly Sinners
Annihilator - Alison Hell
Anvil - Metal On Metal
Archspire - Drone Corpse Aviator
Avril Lavigne - Sk8er Boi
Beyond Creation - Omnipresent Perception
Bryan Adams - Summer Of '69
Cryptopsy - Graves Of The Fathers
Danko Jones - Had Enough
Exciter - Heavy Metal Maniac
Gorguts - Stiff And Cold
Kataklysm - The Black Sheep
Neil Young - Rockin' In The Free World
Nickelback - How You Remind Me
Razor - Hypertension
Rush - Tom Sawyer
Skull Fist - Bad For Good
Spiritbox - Circle With Me
Strapping Young Lad - Love?
The Agonist - Thank You, Pain
The Guess Who - American Woman
Triumph - Lay It On The Line
Unleash The Archers - Awakening
Voivod - Ravenous Medicine
een andere Canadese song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
  • 25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Revester en R.A.T.
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
  • 26 september:
  • Apocalypse North Fest
  • Fenris & Ghazghkull
  • Into The Void
  • IQ
  • Solarcycles, Arluna en Elithium
  • 27 september:
  • 1000mods, Frenzee en Grim Rhythm
  • Black Stone Cherry
  • Fluisteraars en Invunche
  • 30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
    24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, Picture, 7 Miles To Pittsburgh en Saïnt Hêlens
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Waddell (Devin Townsend) - 56
  • Denis "Piggy" D'Amour (Voivod)† - 67
  • Leon Cave (Status Quo) - 48
  • Ørjan "Hoest" Stedjeberg (Taake) - 49
  • Rhim (The Birthday Massacre) - 53
  • Shawn "Clown" Crahan (Slipknot) - 57

Vandaag overleden:
  • Ansis Melders (Heaven Grey) - 2004
Review

Evilfeast / Uuntar - Odes To Lands Of Past Traditions
Jaar van release: 2020
Label: Heidens Hart
Evilfeast / Uuntar - Odes To Lands Of Past Traditions
Het Poolse Evilfeast staat garant voor een muzikale reis. Een dromerige spooktocht langs duistere spelonken en schaduwrijke diepten, tegen een achtergrond van uitgestrekte wouden en besneeuwde bergtoppen. Maar weinig blackmetalbands zijn zo goed in staat de luisteraar zo mee te slepen. Elke keer weer. Deze hagelnieuwe split-cd met de Nederlandse heren van Uuntar blijkt niet anders.

Achter Evilfeast gaat de muzikant GrimSpirit schuil. Van huis uit een toetsenist en dat hoor je. De man weet sinistere keyboardlijnen op een prachtige manier samen te smelten met klanktapijten van ambient en helse black metal. Synthesizersolo's hoef je ook weer niet te wachten bij Evilfeast. De keyboards hebben altijd een ondersteunende rol. Het kille gitaarwerk is net wat dominanter aanwezig.

Uuntar kende ik voorheen niet, maar een blik op het personeelsbestand zegt genoeg. Zo staat Arjan Peeks van Cultus, Blackdeath, Heimdalls Wacht en platenlabel Heidens Hart op de loonlijst. Samen met Maarten Langedijk stort hij zich met Uuntar (oud-Germaans voor winter) op een sound die niet zo gek ver van Evilfeast verwijderd is. Atmosferische black metal slaat ook hier de klok. Met Nederlandstalige teksten, waarin de oude Germanen, voorvaderen en de nodige vervlogen tradities flink wat veren in de kont gestoken krijgen.

Op deze split-cd treffen we twee nummers uit Polen en twee uit Nederland. Na één keer luisteren is vlot duidelijk dat deze split-cd geen willekeurige keuze van de twee deelnemende bands geweest is. Het materiaal sluit goed op elkaar aan en veel kwaliteitsverschillen zijn er niet. Wel heb ik een mespuntje meer met de sound van Evilfeast. Dat is vooral te danken aan de opener A Castle Enfolded In Crimson Twilight, een overheerlijke, epische krachtpatser van ruim dertien minuten. In het nummer komen alle elementen samen die ik zo waardeer bij deze eenmansband. De compositie steekt puik in elkaar, bevat voldoende ontwikkeling en hangt aaneen van erg goede en ijzige gitaarriffs. De keyboards vormen ondertussen perfecte ondersteuning.

Uuntar brengt met Zon Op De Boer ook een lange track van ruim tien minuten. Deze track van dit tweetal bevalt me het beste. Het gitaarwerk mag er zijn en de krasserige vocalen van Peeks scheuren het geluidsbeeld aangenaam (mits je van black metal houdt) open. De compositie kent wat lichte folk-invloeden, hoewel deze nooit de overhand nemen. Agressie en melancholieke melodieën maken hier duidelijk de dienst uit.

De twee overige nummers zijn een slag minder dan de twee bakbeesten op deze cd, maar mogen er gewoon zijn. In Umbra Refugiis Luminem Exsecrari (Evilfeast) is overigens een cover van het mij niet bekende Helgrindr. Zowel Evilfeast als Uuntar is simpelweg het meest bedreven in langere nummers met een zorgvuldige spanningsopbouw en uitgesponnen riffherhalingen en -wisselingen.

Zeker underground black metal loopt over van de split-releases die meestal half goed en half slecht zijn. Het is fijn om te constateren dat dit exemplaar de volle zesendertig minuten boeit. Productioneel valt er weinig op het gure werkje aan te merken en het artwork ziet er verzorgd uit. Bovendien biedt deze release me nogmaals de kans om weer eens te benadrukken hoe tof Evilfeast is. Als je van sinistere black metal houdt met keyboards, dan kan het gewoon nauwelijks beter. Maar misschien is dat ook wel mijn probleem.

Tracklist:
1. A Castle Enfolded In Crimson Twilight (Evilfeast)
2. In Umbra Refugiis Luminem Exsecrari (Evilfeast)
3. Zon Op De Boer (Uuntar)
4. De Man Van Mander (Uuntar)

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 13 juli 2020

Zoeken
    23 september:
  • Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis
  • 24 september:
  • Massteron - Second in the Spheres
  • Slaughtercult - Devoured By Perversion
  • 25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
  • 29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.