Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
    5 april:
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
Kalender
Vandaag jarig:
  • Harry Perry (System Of A Down) - 74
  • J.B. Lenoir† - 97
  • John Frusciante (Red Hot Chili Peppers) - 56
  • José J. Izquierdo (Angelus Apatrida) - 49
  • Kevin Leeds (Fall Of Empyrean) - 39
  • Luca Turilli (Rhapsody) - 54
  • Martin Axenrot (Opeth) - 47
  • Norbert Geiseler (Galloglass) - 56
  • Per Nilsson (Scar Symmetry) - 52
  • Ruthie Morris (Magnapop) - 62
  • Zak Stevens (Savatage) - 60
Review

Judgement Day - 40 Minutes To Impact
Jaar van release: 2004
Label: New Aeon Media
Judgement Day - 40 Minutes To Impact
Deze band stamt uit het tijdperk toen Pestilence de beste Nederlandse metalband was. Buiten de cultdemo 'Corpseflakes', het album 'Circumcision of the Martyr' en een twee jaar geleden verschenen 7" en mini-cd hebben de heren nooit echt 'grote releases' uitgebracht gedurende hun lange carrière. Nieuwere metalfans hebben wellicht nog nooit van deze band gehoord en Judgement Day wilt dit nu veranderen. Met steun van Karmgeddon Media en een rits optredens zal de toekomst uitwijzen of deze band de verloren grond terug zal veroveren én of ze ook nieuwe gronden zullen veroveren.

'40 minutes to impact' is de fatalistisch titel van deze cd die handelt over de ondergang van de wereld. De meeste nummer op dit schijfje zijn al enkele jaren geleden geschreven en ze liggen allemaal in het deathmetal straatje. Soms slaat de band ook wel eens de zijstraat thrash en de zijstraat grindcore in. De cd opent uitstekend met 'MMX11 A.D' dat wel heel erg lomp aandoet en die door de catchy gitaarlead, die door bijna heel het nummer wordt gespeeld, blijft boeien. 'Damnation for all' neemt wat gas terug en doet erg smerig old school aan. Naar mate de cd vordert worden de instrumentale stukken interessanter en doen de gitaarriffs steeds meer Zweeds aan, terwijl de zang, solo's en de blastbeats eerder Amerikaans blijven aandoen.

De band is ook sterk in het herhalen van gedeeltes en riffs, maar in dit geval past het bij de nummers. In het nummer 'A soul to pure' zit heel veel herhaling, maar de stukken zijn zo catchy en verslavend dat die herhaling niets boeit. In tegendeel, ik vind dat de band door deze elementen die ik opsomde net een eigen stijl heeft gekregen en dit album is dan ook geen overbodige release op een al veel te drukke deathmetalmarkt.

Judgement Day stelt dus niet teleur. Dit album is lekker melodieus maar toch bruut en hakkend en er zitten vooral geweldige riffs doorheen de nummers geweven. De productie is niet gepolijst maar eerder direct, een beetje old school, een beetje Zweeds en erg 'open'. Kortom, als de band deze nummers live kan waarmaken en er ook enkele oude 'klassiekertjes' tegen aan gooit dan zal de naam Judgement Day terug bekender worden. Voor diegenen die het oud materiaal ook eens willen proeven, verwijs ik naar de website van deze mannen waar je oude, bijna niet meer te verkrijgen nummers, kan downloaden.

Tracklist:
1. 40 minutes to impact
2. MMX11 A.D.
3. Damnation for all
4. A ropm with a view
5. A soul so pure
6. To conjure conjoint confusion
7. 20 minutes to impact
8. Murder for truth
9. 11 minutes to impact
10. Final judgement
11. March of the apocalypse

Score: 78 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 25 mei 2004

Judgement Day - 40 Minutes To Impact
Reactie van XnegativeX op 26-05-2004 om 18:56u

Ah geweldig, is de full length dan eindelijk een feit? Die zal ik dan maar snel eens uitchecken. Live is JD in ieder geval altijd een feest. Mooie site ook (Morke).

Judgement Day - 40 Minutes To Impact
Reactie van Een_Metalfan op 02-06-2004 om 11:48u

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.