Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Stoned Jesus en Wheel
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aljosa Us (Sweet Sorrow) - 52
  • Janne Juutinen (Masterstroke) - 47
  • Joakim Jonsson (Skyfire) - 48
  • Jon Bon Jovi (Bon Jovi) - 64
  • Mark Evans (AC/DC) - 70
  • Method Man (Wu-Tang Clan) - 55
  • Mika Luttinen (Impaled Nazarene) - 55
  • Peter Östros (Insania) - 54
  • Tobias Kersting (Orden Ogan) - 47

Vandaag overleden:
  • Sindre Nedland (In Vain) - 2025
  • Yngve Hanssen (Gaia Epicus) - 2005
Review

Green Carnation - Leaves Of Yesteryear
Jaar van release: 2020
Label: Season Of Mist

Green Carnation - Leaves Of Yesteryear

Sinds de terugkeer van Green Carnation in 2014 kijken de fans al uit naar een nieuw album. En zes jaar later is het dan zover. Vorig jaar kreeg het publiek in Effenaar te Eindhoven er al een voorproefje van in de vorm van My Dark Reflections Of Life And Death en Sentinels Of Chaos. Dat smaakte zeker naar meer.

Maar My Dark Reflections Of Life And Death staat toch ook op het debuut Journey To The End Of The Night (2000)? Ja, dat klopt. Het gaat hier om een bewerkte en heropgenomen versie die wat trager, strakker en minder psychedelisch uitpakt dan de originele en niet de vocale gastbijdragen van Geir Solli (ex-Antarctica) en Vibeke Stene (God Of Atheists, ex-Tristania) bevat. Daarnaast staat er met Solitude nog een bekende naam op de tracklist. Dat is inderdaad een Black Sabbath-cover.

Dan blijven er dus drie nieuwe tracks over. Het melodieuze, Floydiaanse, van maatsoort veranderende titelnummer is een uitstekend visitekaartje, waarin zang, toetsenspel en harmonieus gitaarspel prachtig samenkomt. Het is een zeer dynamische en progressieve track met verschillende gezichten. Sentinels, dat doomy start en met zware, doch bijna swingende rock en metal vervolgt, is mede vanwege het memorabele refrein heel levendig. Hounds laat weer een heel andere kant van de Noren horen. Deze sterke compositie heeft elementen van bluesy classic rock in zich.

Het algehele geluid is heel helder en modern, zodat je alle instrumenten goed kunt horen. Vooral het wat kunstmatige geluid van de snaredrum zal voor gemengde reacties zorgen. De andere elementen komen veel beter tot hun recht, zowel in de atmosferische passages als in de stevigere stukken. Prachtig hoe de verschillende bijdragen elkaar in harmonie aanvullen. Echt een teamprestatie. Wel is het jammer dat de Metallica-achtige riff en het refrein even na de vierminutengrens in Sentinels niet mooi op elkaar aansluiten.

Verder niets dan lof voor Green Carnation, dat op Leaves Of Yesteryear bewijst veel verschillende stijlen meester te zijn en mede daardoor moeiteloos de aandacht van de luisteraar vasthoudt. Het is jammer dat het album niet langer duurt dan drie kwartier, want het gebodene smaakt naar meer. Hoewel de ingetogen Black Sabbath-cover (met name keys en zang) en de nieuwe versie van My Dark Reflections Of Life And Earth van toegevoegde waarde zijn, had een aantal fans wellicht liever meer originele composities gehoord, want die vormen de hoogtepunten van deze release. De Noren komen echter ook met de gekozen tracklist heel sterk terug van weggeweest.

Tracklist:
1. Leaves Of Yesteryear
2. Sentinels
3. My Dark Reflections Of Life And Death
4. Hounds
5. Solitude (Black Sabbath-cover)

Score: 84 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 9 mei 2020

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.