Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit het jaar 2001?

After Forever - Monolith Of Doubt
Arch Enemy - Ravenous
Avantasia - Farewell
Blind Guardian - And Then There Was Silence
Dimmu Borgir - Kings Of The Carnival Creation
Drowning Pool - Bodies
Fear Factory - Linchpin
Iced Earth - Dracula
Kamelot - Forever
Kreator - Violent Revolution
Machine Head - Bulldozer
Nickelback - How You Remind Me
Opeth - The Drapery Falls
Ozzy Osbourne - Dreamer
P.O.D. - Youth Of The Nation
Pain - Shut Your Mouth
Rammstein - Sonne
Slayer - Disciple
Slipknot - People = Shit
System Of A Down - Chop Suey!
Savatage - Morphine Child
Tenacious D - Tribute
Tool - Schism
Windir - Journey To The End
een andere klassieker uit 2001, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 november:
  • Misanthropia, Gogmagore, Helhekser en Razernij
  • 2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
  • 3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Paley (The Paley Brothers)† - 74
  • Anthony Kiedis (Red Hot Chili Peppers) - 63
  • Colin Stewart (producent) - 51
  • Craig Nunenmacher (Black Label Society) - 55
  • Dave Linsk (Overkill) - 63
  • Fyfe Ewing (Therapy?) - 55
  • Juha Lehtioksa (Silentium) - 48
  • Larry Ray (Lucifixion) - 48
  • Léo Margarit (Pain Of Salvation) - 44
  • Rick Allen (Def Leppard) - 62
  • Tommy Karevik (Kamelot) - 44
  • Vladi Doose (Emergency Gate) - 45

Vandaag overleden:
  • Mark Craney (Jethro Tull) - 2005
  • Mitch Lucker (Suicide Silence) - 2012
  • Wayne Static (Static-X) - 2014
Review

Firewind - Firewind
Jaar van release: 2020
Label: AFM Records
Firewind - Firewind
Firewind heeft met Immortals uit 2017 een van de hoogtepunten uit zijn carrière uitgebracht. Het is een spetterend powermetalalbum waarop zanger Henning Basse (ex-Metalium) voor het eerst zijn magistrale vocalen kon tentoonstellen in dienst van Firewind. Het bleek een 'match made in heaven', maar helaas mochten we slechts eenmaal van hem genieten op een Firewind-plaat, want Henning heeft de band alweer verlaten. Het is de zoveelste keer dat bandleider Gus G op zoek moet naar een nieuwe zanger. Hij heeft daar echter een goede neus voor, want het aantrekken van Herbie Langhans (Sinbreed, Avantasia, Voodoo Circle) blijkt ook nu weer een uitstekende keuze. Eind goed, al goed?

Niet helemaal, want Gus moet het op het nieuwe, titelloze album ook stellen zonder Bob Katsiones. Hij verzorgde jarenlang de keyboardpartijen, maar speelde op het podium ook nog eens slaggitaar. Bob was sinds het derde album Forged By Fire uit 2005 de rechterhand van Gus. Hoewel zijn invloed niet heel groot was, drukte hij met zijn solo’s en songwriting wel een stempel op het Firewind-geluid. Op het nieuwe album is hij niet vervangen en dat valt vooral op doordat de keyboards ditmaal op de achtergrond zijn te horen. Keyboardsolo’s zijn vanaf nu verleden tijd.

Het is variatie troef op het nieuwe album. Snelle power metal vinden we in Welcome To The Empire, Devour en Kill The Pain. Perfect Stranger en Space Cowboy zijn echter totaal anders. Deze tracks zijn hardrocksongs die je tegenwoordig eerder zou verwachten op de soloalbums van Gus G. Ook de single Rising Fire valt in die categorie. Het album is een wereld van verschil met Immortals, maar aan de andere kant is dit ook weer niet helemaal nieuw voor Firewind. De discografie bevat meer van dit soort nummers en als geheel grijpt het album terug naar Allegiance (2006) en The Premonition (2008).

Firewind is dan ook een vertrouwd klinkend album, doorspekt met Gus G’s kenmerkende, virtuoze gitaarspel. Het gemis van keyboardsolo’s, de hardrocksongs en een nieuwe zanger zorgen er wel voor dat de plaat bij vlagen erg lijkt op het solowerk van Gus G. Bepaalde songs had hij beter kunnen bewaren voor zijn volgende soloalbum, zodat Firewind echt onderscheidend kan zijn, zoals dat wel het geval was met Immortals. Maar goed, uiteindelijk is er muzikaal weinig op aan te merken. Dit titelloze album zal niet de geschiedenis ingaan als een van de toppers van Firewind. Desondanks kunnen fans blindelings overgaan tot aanschaf.

Tracklist:
1. Welcome To The Empire
2. Devour
3. Rising Fire
4. Break Away
5. Orbitual Sunrise
6. Longing To Know You
7. Perfect Stranger
8. Overdrive
9. All My Life
10. Space Cowboy
11. Kill The Pain

Score: 75 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 6 mei 2020

Meer Firewind:

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.