Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Fair (Shadows Fall) - 51
  • Heimir Ólafur Hjartarson (Nevolution) - 42
  • Jarkko Strandman (To/Die/For) - 53
  • Jérôme Grammaire (Kronos) - 46
  • Jochen Schrijvers (Natan) - 44
  • Jonas Ekdahl (Evergrey) - 43
  • Juha Lähde (Chaos Creation) - 45
  • Lee Maines (Gates Of Winter) - 41
  • Marie Fredriksson (Roxette)† - 68
  • Max Norman (producent) - 68
  • Mike Dupke (W.A.S.P.) - 52
  • Phil Hines (Repulsion)† - 63
  • Roberto Proietti (Eldritch) - 49
  • Stephen Malkmus (Pavement) - 60
  • Timo Richters (Negator) - 38
  • Tom Morello (Rage Against The Machine) - 62
  • Troy Donockley (Nightwish) - 62
Review

DOOL - Summerland
Jaar van release: 2020
Label: Prophecy Productions
DOOL - Summerland
Het is altijd lastig om een debuutalbum dat als een bom inslaat te evenaren of te overtreffen. Here Now, There Then (2017) kreeg overal positieve kritieken en werd meermaals de hemel ingeprijsd. Bovendien deden de songs het live erg goed vanwege de intensiteit van de optredens. Inmiddels ligt de opvolger op de draaitafel, met daarop voor het eerst gitarist Omar Iskandr (onder andere Turia, Nusquama, Imperial Cult). Hoe verhoudt Summerland zich tot zijn voorganger?

Anders. Je hoort (uiteraard) dat het DOOL is dat aan het werk is, maar de groep heeft er goed aan gedaan om te experimenteren, zodat deze tweede langspeler zowel herkenbaar als fris klinkt. De diversiteit zorgt er ook voor dat je de collectie donkere rocksongs vaker moet draaien om goed in te laten zinken. De in vergelijking met het debuut helderdere sound zorgt ervoor dat je alle elementen, waaronder het basspel van de inmiddels tot de vaste line-up behorende JB van der Wal (Ûngrûn, Lugubre, ex-Aborted), goed kunt onderscheiden.

De zang van Ryanne van Dorst dus ook. Die staat prominenter in de mix dan op Here Now, There Then. Daardoor kun je haar progressie als zangeres ook goed horen. Ze zingt diverser en zelfverzekerder. Haar stem past zowel bij de post-punk van God Particle, de doom van het titelnummer, het atmosferische, licht progressief rockende A Glass Forest (denk aan Anathema) en het relatief opgewekte, bijna poppy Ode To The Future. In het titelnummer switcht ze uitstekend van ingetogen naar kortstondig krachtig, in The Well’s Run Dry gothic-achtig in de coupletten.

Het zijn echter niet alleen de vocalen van Van Dorst die de kwaliteit van deze plaat bepalen. Ook het gitaarwerk van het gitaristenduo in Wolf Moon (de loop zuigt je het nummer in) en het hypnotiserende en grimmige getokkel in God Particle houden je aan de boxen gekluisterd. Andere voorbeelden zijn het melancholische en desolate spel in het titelnummer en de prachtige harmonieën in The Well’s Run Dry. En wat te denken van de ritmesectie die Wolf Moon een fantastische vibe bezorgt. Over flow gesproken: ondanks dat de nummers van elkaar verschillen, is de volgorde goed gekozen. Slechts Be Your Sins komt wat onverwachts binnenvallen.

Summerland belicht weliswaar meer de lichte kant van DOOL, maar is beslist kleurrijker dan zijn voorganger en belicht tevens de duistere kant, zoals in het beladen en bombastische slotstuk Dust Shadow, dat goed opbouwt en episch eindigt. Het is een zeer divers album waarbij elk nummer een sterke eigen identiteit heeft en geen moment verveelt. Here Now, There Then is een sterk debuut en Summerland een nog sterkere opvolger.

Tracklist:
1. Sulphur & Starlight
2. Wolf Moon
3. God Particle
4. Summerland
5. A Glass Forest
6. The Well’s Run Dry
7. Ode To The Future
8. Be Your Sins
9. Dust & Shadow
10. Khione (bonustrack)
11. The Ascent To Summerland (bonustrack)

Score: 87 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 10 april 2020

Meer DOOL:

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.